Author Topic: PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.  (Read 26066 times)

asn

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« on: 15 August 2006, 22:37:40 »
Dyskusja na temat broni PTRD. Kontynuacja newsa. Co was zdziwilo, roześmiało, przeraziło w tym filmu. To nie jest żaden foto montaż ani fejk.

Dla mnie najlepsze jest jak z odleglosci ~150m rozwala Panzery. Juz wiem jakim cudem ciagle padalem jak ktos trafial mi w kotka lub kocice.

Jeszcze raz zachecam do sciagniecia.

http://cibersenra.org/video/dispararPTRD.wmv

Pozdro

Guz

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #1 on: 15 August 2006, 22:40:41 »
Szkoda tylko ze strasznie wolno idzie...

EDIT: Juz gdy pierwszy raz gralem PTRD wydawalo mi sie ze jest ciutke za mocne ale to, to juz lekka przesada :wink:

Jac00s

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #2 on: 15 August 2006, 22:43:46 »
szczerze to jestem w lekkim szoku, ze panzer 3 i 4 sa wytrzymalsze od tygrysa i pantery, jednym strzalem KV-1 od przodu mmmmmm na wojnie niemcy by sie cieszyli jakby mieli takie PTRD :D

mario

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #3 on: 15 August 2006, 23:17:29 »
Ahh myślałem że tylko ja wiem o takim filmiku (w polsce) znalazłem go pare dni temu na zagranicznym forum red orchesty a dokładniej http://www.redorchestragame.com/forum/showthread.php?t=11420 właśnie sie w tej broni podszkalam.

Dużo godziń z tą broniom przełaźiłem już i wcale to nie jest takie łatwe jak wam sie wydaje i na takiej mapie jak arad wcale nie będziecie wymiatać. Do tego trudno jest podejść od boku do czołgu a z odległości powyżej 200 metrów to tylko można trafić jak ma sie szczęście do tego czołg może stać bokiem jeszcze ehh.

PrezesOi

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #4 on: 16 August 2006, 07:25:19 »
takie rzeczy łatwo wychodza tylko na takiej strzelnicy jak na filmiku, w grze moze byc ciezej zajac odpowiednio bezpieczną pozycje z dobrym katem ostrzalu.
z jednej strony na pewno, przedobrzyli z tym PTRD (btw to rusznica a nie "strzelba" ;) ), z drugiej strony nie ma ciagle jakiegos niezbalansowania w grze przez to. chociarz ogolnie wedlug mnie cala gra daje fory rosjanom, ale niemiecki sprzet nie jest w niej az taki bezradny.
no chyba ze mowimy o mojej wiernej pepeszy na baksan valley ;)

asn

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #5 on: 16 August 2006, 08:17:57 »
Prezes - jezeli tlumaczyc doslownie to jest to ATR czyli anti-tank rifle. Oczywiscie mozna "rifle" ujmowac jako rusznica ale tez jak strzelba nie jest zle.
Pozdro

Guz

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #6 on: 16 August 2006, 11:07:06 »
Quote
assasin :
Oczywiscie mozna "rifle" ujmowac jako rusznica ale tez jak strzelba nie jest zle.
Pozdro


Rifle oznacza ogolnie karabin, natomiast strzelba jest okreslana mianem shootgun'a. Stad nazywa sie go karabinem p-panc. W jezyku polskim uzywa sie takze slowa rusznica.

asn

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #7 on: 16 August 2006, 11:48:07 »
strzelba wg 3 slownikow jest "gun" a nie shootgun. Slowo shootgun jest w jezyku angielskim slowem potocznym i nie znajdziesz jego tlumaczenia w jezyku polskim.

Pozdro

Razer

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #8 on: 16 August 2006, 12:20:07 »
Czy ja wiem czy to bug... walnąc w amunicje nie jest w cale tak łatwo, ale za jednym strzałem nie powinno przechodzić. MIN 2 strzały.

krv[PL]

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #9 on: 16 August 2006, 12:41:11 »
To juz by mogli wprowadzic od 1942 bazooki z landleasu kiedys widzialem na filmik jak czerwonoarmisci desantuja sie z Fordow GPA na brzeg jakies rzeki i w lapach jeden z nich ma wlasnie bazooke!

zamiast PTRD wolalbym PTRS :P
co do przebijalnosci to

Przebijalność pancerza
nabój BS-32
35 mm (z odległości 300 m)
25 mm (z odległości 500 m)
nabój BS-41
40 mm (z odległości 300 m)

a wiec...
PzKpfw III boki moga zostac przestrzelone oraz wieza z tylu!
PzKpfw IV boki i tyl
PzKpfw V bok kadluba oraz tyl kadluba i nadbudowki "moze" zostac przestrzelone przy duzym farcie bo pancerz pantery ma tam 40/90° i 40/60°
PzKpfw tylko z gory :P (zreszta jak reszta :D)


a co do nazwy jest to rusznica przeciwpancerna!! nie musimy spalszczac z angielskiego :D jezeli w naszym jezyku mamy odpowiednik :D a karabin przeciwpancerny to np: Polski karabin przeciwpancerny wz 35 (kb ppanc wz.35) lub niemiecki Pz.B.39 roznica miedzy karabinem a rusznica jest taka ze w karabinach byl to pociski zaadaptowane i zmodyfikowane ze zwyklych kb :D

pastor44

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #10 on: 16 August 2006, 13:00:41 »
Nie znam sie dobrze na "przebijalnosci pancerzy" ale według mnie
takie tabelki z przebijalnoscia nie do konca ukazuja nam prawdę
ponieważ Niemcy mieli raczej gatunkowo lepszą stal, w niektórych modelach
czołgów wzbogacaną takze o inne stopy metali a pozatym mieli doskonalszą
technikę wytwarzania pancerzy
W RO powinni dodac moim zdaniem mozliwosc eliminowania załogi
poprzez penetrację pocisku (np.zabicie tylko kierowcy)
a takze więcej modeli zniszczen czołgu a nie tylko ten jeden palący
gdy zostanie zniszczony...

Razer

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #11 on: 16 August 2006, 13:27:20 »
Właściwie o co chodzi w oznaczeniach Panthery

Front:
80-55/110-11

??

mario

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #12 on: 16 August 2006, 15:28:11 »
:(( Szkoda że mają to usunąć bo to Bug w takim razie już nikt nie będzie chodzić z PTRD. Teraz niemcy będą mieli lepszą broń przeciwczołgową. A jedyna mapa na której sie będzie opłacało chodzić z tą bronią to bondanevo czy jakoś tak gdyż na niej są starsze czołgi panzer III i IV. Wie ktoś może ak rozwalić niemiecki transpoter opanczerzony jednym strzałem z PTRD? bo próbowałem z każdej stroni i nic, potrzeba 3-4 strzałów by go rozwalić.

PrezesOi

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #13 on: 16 August 2006, 15:39:00 »
dobra, zeby zakonczyc temat terminologii.
tu ogolnie o karabinach-sciągawka
http://www.opisybroni.republika.pl/karabiny.html

w polsce lub jednostkach polskich na określenie takiej broni w przeciagu lat uzywało oficjalnie nazwy karabiny przeciwpancerne, za dopuszczalne przyjmowało się zwyczajowo zawsze określenie rusznice przeciwpancerne.

Karabiny ppanc jakich używali polscy żołnierze
Karabin przeciwpancerny wz 35 - wrzesien 39
http://www.wojsko18-39.internetdsl.pl/wrzesien/kar_ppanc_wz35.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_przeciwpancerny_wz.35

Karabin przeciwpancerny Boys - PSZ na zachodzie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_przeciwpancerny_Boys

Karabin przeciwpancerny PTRD - LWP
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_przeciwpancerny_PTRD

Karabin przeciwpancerny PTRS - LWP
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_przeciwpancerny_PTRS

strzelby w jednostkach Wojska Polskiego pojawily sie oficjalnie chyba dopiero w GROMie ;)

krv[PL]

  • Guest
PTRD jako najlepsza bron przeciw czolgowa.
« Reply #14 on: 16 August 2006, 15:53:16 »
Quote
Razer :
Front:
80-55/110-11


Grubosc przedniej plyty pancernej 80mm ustawionej pod katem 55stopni i tak samo wieza 110mm grubosci o nachyleniu 11 stopni!

pastor44
tabele pancerza sa z danych fabrycznych a wiec "wyjatkowych" egzemplarzy wiec tak jak i rosyjskie tak i niemieckie sa ciut przesadzone :) tylko ze to ciut jest u ruskih wiekrze!! :P
co do stali.
zgodze sie z toba tylko ze jak amerykanska stal podczas przebiegu wojny sukcesywnie sie poprawiala z koleji niemiecka pogarszala :) najbardziej stabilna sytuacja byla w ZSRR poniewaz tam przez caly okres wojny jej jakosc byla beznadziejna :D

co do niszczenia.
wlasnie w ten sposob eliminowalo sie rusznicami przeciwpancernymi i karabinami! gdy pocisk uderzal o stal wybijal w niej otwor 2x taki jaki posiada kaliber i tym wlasnie krazkiem np dostawal kierowca! :D


mario
tak bylo w zyciu!! niech zrobia koktaile molotowa i granatyprzeciwpancerne!!