RedOrchestra.pl

Różności => Off-topic => Topic started by: Radzisław on 13 June 2011, 16:34:39

Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 13 June 2011, 16:34:39
Witam,korzystając z okazji.Jako że to forum o tematyce gry z czasów II wojny światowej.Pragnę  podzielić się z wami,pewnymi informacjami.Odnośnie modyfikacji pod starego BF2.
 Mod tworzą konkretni ludzie,z zapleczem dużej bazy historycznej.Oraz uzdolnionych grafików.Cała oprawa moda.Robi ogromne wrażenie.Choć Bf2 opiera się o czasy współczesne,w FH2 nie znajdziemy nic,co będzie nam przypominało ową podstawkę.

  Mod na chwilę obecną,daje nam kilkanaście mapek z historycznego zdarzenia.Teatr działań jaki obejmują,to na razie Afryka(Grecja+ wyspa Kreta),Francja.Wszystko w doskonałej oprawie graficznej.
Obecnie planowana jest nowa wersja z numerkiem 2.4.Gdzie dojdzie teatr działań w Ardenach.Oraz mnóstwo nowych pojazdów,lokalizacji(umundurowania,broni).
 Według planów twórców FH2.Po skończonym zachodnim froncie,zaczną sie wzmożone prace nad frontem wschodnim :yes .

Chciałbym jeszcze napisać kilka słów,o samym modzie i jego gameplay'u.Sama specyfika walki jest znacznie szybsza niż w Ro.Zalatuje to bardziej arkadem.Jednak na takich drobnych minusach wszystko się kończy.
  Ponieważ specyfika silnika BF2,zawiera penetracje otoczenia.Jeśli ukryjemy się za jakimś mebelkiem,lub płotem.Możemy sie spodziewać że to nas nie uchroni od pocisków karabinowych itd.Jeśli odniesiemy ranę,mamy zazwyczaj opatrunek.
Z którego musimy szybko skorzystać jeśli chcemy przeżyć.Mod zakłada też działanie w drużynach 6 osobowych.Z jednym dowódcą i głównym komendantem.Czasami jest postawiany serwer,gdzie możemy pograć na 100 czy 200 slotach.W tedy liczebność drużyn wzrasta do 12,16 ludzi w ekipie :D.

  Sama rozgrywka zakłada współpracę.Dana strona wygrywa,jeśli jej wojacy lepiej ze sobą współpracują.Bieganie i parcie na tzw."Pałę".Mało daje.Bo przy braku koordynacji z ludzmi.Szybko tracimy przewagę na mapie.Tyle o samej grze.
 Mam jeszcze taką małą informację.Jeśli ktoś posiada BF2 i ma zamiar pograć w moda.Sprawdzić swoje umiejętności.Proszę o kontakt na PW(lub w tym temacie).Obecnie nie zawsze mam czas grać.Jednak nigdy nie mówię nigdy.
 To strona projektu.Warto na prawdę sprawdzić co ona zawiera odnośnie FH2 : http://forgottenhope.warumdarum.de/news.php?  
  Pozdrawiam gorąco :wink  
 Link do multi :
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: krv[PL] on 16 June 2011, 00:43:54
taki troche DoD z pojazdami
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 16 June 2011, 03:34:23
Może i tak ,jednak bardziej rozbudowany,obejmujący większy teatr działań.No i jeśli lubisz walki powietrzne,lub strzelanie do samolotów,coś w sam raz dla ciebie .Naprawdę świetny mod.Jakich mało.Tu naprawdę trzeba działać w teamie.Opracować dobry plan taktyczny.W drużynie np.Najlepiej mieć sapera,lub zwiadowce.Jak ktoś ma ochotę zagrać,zachęcam nic nie straci a naprawdę dużo zyska :wink
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Rozumny(PL) on 16 June 2011, 08:20:58
Quote
krv[PL] :
taki troche DoD z pojazdami


Przyznaj się jeśli moje domysły są prawdziwe – nie grałeś w oba tytuły (FH2 i DoD)?
Bo FH2 wcale nie jest DoDem (przynajmniej sourcowym) „z pojazdami”. Mod do Battlefielda pod względem tempa rozgrywki jest bardziej zbliżony do tego z Red Orchestry niż CeeSowego DoDa. Nie ma tam na przykład skakania niczym króliki w okresie godowym w celu uniknięcia trafienia. Jak w naszej RO skakanie służy właściwie do przekroczenia mniejszych przeszkód na mapie.
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 16 June 2011, 15:47:32
Tak,Sapiens ma racje.FH2 jest trochę szybszą formą RO.No i gracz ma do dyspozycji celownik(krzyżyk), na ekranie.Który tak naprawdę,jest zbędny.Bo jakikolwiek ruch postaci po mapie.Powoduje jego rozproszenie i praktycznie niemożliwe jest strzelanie dokładne z biodra.Musimy się zatrzymać,odczekać a i to nie czyni nas celniejszym(a przeciwnik nie śpi,zazwyczaj pada na ziemie i strzela,bo tak lepiej w modzie trafić).Dlatego najlepiej broń podnosić do oka :).Tu też przy każdym strzale z karabinu.Musimy klikać prawy klawisz.Aby od nowa przyłożyć broń.Odnośnie pojazdów,są dobrze odwzorowane.Mamy do dyspozycji,kilka typów pocisków.Nawet dymne :D.Na pewno fani czołgów się nie zawiodą.Taki jeszcze mały bonusik.Możemy też jak znajdziemy,pojezdzić traktorem,czy rowerem.Czyli wszystko co nam wpadnie w łapy podczas bitwy.Pozdrawiam
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: ShariK PL on 16 June 2011, 15:51:05
Quote
Radzisław :
No i gracz ma do dyspozycji celownik(krzyżyk), na ekranie.Który tak naprawdę,jest zbędny.Bo jakikolwiek ruch postaci po mapie.Powoduje jego rozproszenie i praktycznie niemożliwe jest strzelanie dokładne z biodra.Musimy się zatrzymać,odczekać a i to nie czyni nas celniejszym(a przeciwnik nie śpi,zazwyczaj pada na ziemie i strzela,bo tak lepiej w modzie trafić).Dlatego najlepiej broń podnosić do oka :).Tu też przy każdym strzale z karabinu.Musimy klikać prawy klawisz.Aby od nowa przyłożyć broń.


To już normalka w grach FPP więc nie wiem co w tym nowego.
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 16 June 2011, 16:00:00
Tak,tak nie przeczę, bo tak jest.Chciałem tylko powiedzieć,że to różni się od tego co mamy w Ro(bo nie odstaje).Ale jednak FH2 ma wiele wspólnego z naszą ulubioną strzelaną :yes.No chyba że ktoś grał w PR,też modyfikację pod BF2.Tam już celowników(krzyżyków) i pokazanych  trafień nie ma.Wręcz jeszcze bardziej postawiona poprzeczka.
Dla zainteresowanych,film prezentujący walki pancerne.Może nie do końca  to co w Ro.Ale daje frajdę :
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Rozumny(PL) on 18 June 2011, 15:11:27
To jest wszystko bardzo fajne Radzisławie. Jednak niestety podobnie jak w społeczeństwie RO z ich ukochanym DeHa modem także i FH2 jest mocno zorientowane głównie na Niemców. I jak tylko się da twórcy zrobili z nich niepokonaną stronę. Jak inaczej niż zwykłą perfidie można odebrać rozstrojenie celowników większości nie niemieckich pojazdów? Jak np. Cruiserze czy M13/40. :((

Czy w ogóle masz czas regularnie w to grać? Jak to pogodzisz ze służbą wobec Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej? :)
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 18 June 2011, 15:29:14
Czas się zawsze znajdzie.W końcu też mam czasami wolne.Dziś np. Postaram się być na naszym FN.Jednak jak cię dopadnę na steam,to zaciągnę do swojego oddziału  w FH2.Jeśli będziesz miał ochotę.Zawsze można,chyba skorzystać ze stolika Asa,w dni powszednie:dozingoff .Co do przypakowanych Niemców.To tego aż tak nie zauważyłem.Czołgi owszem mają lepsze,bo chyba w realu też mieli :dontgetit.Jednak spokojnie,da się im popędzić zadki.Wystarczy mieć zdyscyplinowaną ekipę.
Przecież sam wiesz,że w tym modzie to jest podstawą.Koordynacja,artylerii,działek pp.panc.Odpowiednie ich naprawianie pod osłoną dymną.Daje przewagę.Pozdrawiam
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: ShariK PL on 18 June 2011, 16:25:16
DH, FH2 to nic w porównianiu z Company of Heroes. W tej grze szwaby są niepokonani, zwłaszcza w późniejszych etapach gry :/.
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Shock on 19 June 2011, 12:42:10
Co ty Sharik. Przeszedłem całą serię na Hard.
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: ShariK PL on 19 June 2011, 19:06:07
A w multiplayera grałeś ?
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 20 June 2011, 03:00:40
To może panowie oddzielny  temat założycie :) hmm.Ja chciałem dodać że ostatnio,zajeb*** mi się grało w teamie z Sapiensem.Walcząc przeciwko Włochom.W ruinach twierdzy.Jedna akcja bojowa, jaką przeprowadziliśmy,spokojnie można by zaliczyć do tych,rodem z filmu "Tylko dla Orłów".We dwóch wybiliśmy cały przyczajony oddział wroga.Zaskoczony naszym śmiałym atakiem.Mam nadzieje że jeszcze nie raz zagramy.Pozdrawiam
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: BartBear_[PL] on 20 June 2011, 18:06:29
FAKE
Z Sapiensem PRZECIW Włochom!? Unfuckbelivable! Toż to ukryta opcja makarońska... 2ch na oddział (ilu)!? Gdzie realia tak szumnie opisywane ;p... Chociaż z drugiej strony... przecież to byli Włosi :p
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 15 July 2011, 14:32:02
Dosłownie przed chwilką.Wyszła Najnowsza wersja FH2 (2.4).Zmiany jakie mod obejmuje są imponujące :yes   http://forgottenhope.warumdarum.de/  Najnowsza wersja zawiera już mapki z bitwy o Belgię.Oraz kupę nowego sprzętu.Polecam!! :yes
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Rozumny(PL) on 15 July 2011, 15:43:17
Szkoda (dla mnie) że dowalili tym większym zasięgiem widzialności na mapie (ja i tak działałem na starych 98%, teraz to pewno z 70% będzie) i różnymi wodotryskowymi filtrami. Tak więc teraz już na pewno na moim złomie prędko sobie w to nie zagram.
Przeklęte, niemiaszki, wszystko przez nich. :((
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 15 July 2011, 17:53:35
Ściągniesz,zobaczysz...To wtedy popłaczesz.Jak na razie jeszcze nic nie wiadomo.A skład robiący FH to nie tylko Niemcy.Mnie najbardziej interesuje,zmiana ustawień dla piechoty!!!A na filmiku widać,że nie ma już krzyżyków przy broni.O 18 dopiero bedzie udostępniony klucz i wszystko sie okaże.
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Rozumny(PL) on 15 July 2011, 18:28:33
Masz na myśli celowniki? Ich nie pokazywali nigdy na filmikach. Odpal sobie trailer aliantów z wersji w której pojawiła się Normandia.
Title: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 16 July 2011, 12:11:32
Moje pierwsze wrażenia z gry,są bardzo pozytywne.W końcu zlikwidowali celowniki przy broni:yes.FH2 teraz przypomina Ro(tylko z większą ilością sprzętu itd.).Zwolniono też poruszanie się piechurów.Teraz gra ma mniej arkadu,o to właśnie chodzi.Twórcy podrasowali też graficzne detale.Wymienili dzwięki broni,dział itd.Porównując te np. z DH do tych z FH2.Niestety te z DH wypadają bardzo blado.Podam fajny przykład.

     Teraz gdy w FH2 prowadzimy ogień w budynku,odgłos wystrzału jest inny niż na zewnątrz:D.

Kilka słów jeszcze o samych mapach i otoczeniu,gdzie prowadzimy starcia.Są bardzo klimatyczne.Wszystko wygląda tak jak powinno.Nie robi to wrażenia,wycinanek i dorabiania na siłę.Wszystko jest przemyślane i jak na starszy silnik.Bardzo ładnie to wygląda.

    Oczywiście nie zapomniano o acziwowcach.Mamy tu sporo stopni i medali do zgarnięcia.Jak na razie udało mi się zebrać jeden.Za przechwytywanie stref wroga.A stopień jaki mam to starszy szeregowy:p.Pogram dłużej,może mnie serwer awansuje.Pozdrawiam i polecam
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Pobor on 03 January 2012, 18:49:26
Wybaczcie,że temat odkopałem ,ale ostatnio oglądałem sporo filmików z FH2 i znalazłem ten.
Wspomnę tylko,że jest na nim BIA Radzisław,czyżby nasz kolega (wielbiciel Fh2) Radzio? :P 
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 03 January 2012, 19:29:01
No jasne że tam byłem  ;D , po Ro FH2 to moja ulubiona gra! Film pochodzi jeszcze z wersji 2.3 a obecna wersja nosi numerek 2.4. Który opisałem wcześniej , nie ma już tych celowników rodem z CS(czyli teraz jest tak jak w Ro) i wprowadzono wiele realizmu do  rozgrywki, ogółem polecam każdemu miłośnikowi II wojennych starć tego moda. Pod stary BF2 oczywiście .Pozdrawiam

 EDIT: W pocie czoła twórcy w nowej odsłonie szykują niezłą niespodziankę, mianowicie front wschodni  :P  oczywiście dostaniemy  też nowe mapy z frontu zachodniego   ;)
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: ufo_has_landed_! on 04 January 2012, 09:45:37
1:18-1:22 podskakują jak Małysz, z telemarkiem !
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: ShariK PL on 04 January 2012, 16:55:48
i rzut 128 granatów na dzień dobry.
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 04 January 2012, 17:56:07
Panowie a graliście może???? Że już takie komentarze szydercze?? A ja wam powiem że nawet jednej sekundy...Dlaczego, bo piszecie bzzzdurryyy  ale dobrze wam wychodzi za to nabijanie postów.

  Fh2 ma o wiele lepiej zrobiony system drużynowy niż nowe Ro(lepiej się sprawdza,większe i bardziej rozbudowane mapy), pomysł z ranami i leczeniem w Ro2 jest zaczerpnięty z Fh2. Tylko w Fh2 wygląda o wiele, wiele lepiej. Może nie jest tak rozbudowany jeśli chodzi o same postrzały, ale lepiej sie sprawdza, gdyż po trafieniu kiedy nasza postać się wykrwawia(czyli odniosła ranę), musimy rzucić sobie opatrunek i go powiedzmy użyć.

Gojenie ran nie jest tak sekundowe jak w Ro., trzeba odczekać około minuty i to w bezpiecznym miejscu zazwyczaj leżąc. Na ten czas, obraz mamy prawie niewidoczny i wszelkie pomoce jak mini mapka znikają.Po odzyskaniu sił, musimy jeszcze z minutę uważać na postać gdyż nawet mały postrzał grozi szybkim zgonem( i kto tu teraz może się czepiać kogo,w tym temacie Fh2 górą , a mod już ma swoje lata)

 Kolejny śmieszny wasz zarzut, sugerujący wasze fanboystwo to podskoki, które w Fh2 są tak samo nierealne i nie przydatne jak w Ro.Chyba że lubicie szybciej sie męczyć i obrywać co sekundę ;) (może tak się skakało  w jakiś starszych wersjach moda, obecnie to już historia)

 Niby granatów dużo, szarik ogarnij pałę (jak to u mnie w pracy mówią) i nie pieprz bzdur. W Fh na mapie granaty posiadają tylko dwie klasy,zwykli strzelcy i szturmowcy i to nie zawsze(zależy od mapy, bo są one tylko historyczne, bez szklanych domów, walk w ogromnym pokoju itd.). Co powoduje bardzo dobry balans podczas starć, inaczej niż w ro gdzie granatami nawet na 32 slotowym serwerze rzuca sie jak ulęgałkami.Gdyż każda klasa nawet kaemista ma dwa ładunki. W fh2 klasy są ograniczone i jest ograniczony dostęp do granatów..Na tym polu wygrywa kolejny raz Hf2!!Tylko aby o tym wiedzieć ...TRZEBA BY POGRAĆ!!!

 Serwery 128 osobowe są zajebiste, kiedy są zapełnione ciekawie się gra gdyż mapki są rozległe i jest gdzie sie przemieszczać( a przemieszczać jest się czym: samoloty,czołgi,różnego rodzaju pojazdy od samochodów osobowych z tamtego okresu po rowery!)

 Zanim zaczniecie się czepiać jakiejś gry, w tym wypadku moda(coś co ludzie tworzą za darmo i tworzą nadal) pograjcie w niego choćby poł godzinki aby sie wdrożyć, gdyż Fh2 do łatwych nie należy!

 Dodam tylko że fh2 cały czas jest rozwijane i wersja dajmy na to 2.2, różni się sporo od 2.3 a 2.4 to już duży  krok w spory realizm jak na ten starszy silnik.Dlatego bez urazy chłopaki czepiacie się nie tego Befa co  trzeba(choć nawet nowy jest cool), dla mnie teraz tymi komentarzami zasialiście sporą wiochę..Jakiej k... nie lubię i tolerować nie zamierzam -basta ..
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: BartBear_[PL] on 04 January 2012, 18:03:38
[...]czepiacie się nie tego Befa co trzeba, dla mnie teraz tymi komentarzami zasialiście sporą wiochę..Jakiej k... nie lubię i tolerować nie będę ..
Uwaga Szarik! RADZIO JEEEDZIEE!!! ;D
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 04 January 2012, 18:25:24
&feature=fvst   Link który zatka niektórym japeczki  ;) ...Z wersji 2.4 oczywiście
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: ufo_has_landed_! on 04 January 2012, 20:56:59
śmiesznie też machają rękami jak dostają kulkę, takiego jakby pajacyka robią :)
ale ogólnie jak na mod za free wygląda spoko, miłego grania.
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 04 January 2012, 21:30:28
Ekipa walczy z silnikiem, wiec i tak dużo zrobiła z fizyką postaci. Ale powiem Ci że nie zawsze są te "pajacyki", fajna animacja też sie zdarzy np.jak ktoś oberwie i zwisa z jakiegoś piętra , albo ma przedśmiertne drgawki   ;D(wyjaśniam od razu jestem zdrowy i nic nie piłem  ;D)

Twórcy odwalili( i odwalają) kawał dobrej roboty, zmieniając zwykłego BF2 z nowoczesnego pola bitwy w II wojenną rozgrywkę. Tworząc nowe budowle, przyrodę, animacje postaci (np. ładowanie czy przeładowywanie broni), pojazdy itd. )
 
Gram w tego moda w obecnej wersji ,gdyż ma to coś. Ma to czego nie ma nowsze Ro2 , lepszą grę zespołową(jest więcej taktyki i często musisz ją stosować jeśli chcesz wygrać). Nawet jeśli drużyna ma w swoich szeregach kilku singli, nie przeszkadza to aż tak bardzo i tak jakoś wcześniej czy później gra zmusza ich do kooperacji.

  Jeśli jesteś dowódcą swojej ekipy możesz też usuwać takich  niesfornych, czego w Ro2 nie ma !
  Warto sprawdzić modzika , a komentarze zostawić na potem..... Ja doceniam pracę  nad takimi projektami ,których mogą pozazdrościć szczególnie płatne gry.

&feature=related  większy przegląd tego co oferuje Fh2 w wersji 2.4 i przypominam że Mod jest nadal rozwijany(wystarczy przeglądać stronę projektu) a w przygotowaniu powoli front wschodni  8)
 
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Vuko on 04 January 2012, 22:12:22
Do BF2 też PR jest bardzo dobry, super rozbudowany zresztą jak FH2. Jak ktoś lubi np.Arme 2 to tam tez chyba zrobili PR-a zrobili. No ale jednak IIWŚ ma jakby lepszy "klimat".
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Shock on 05 January 2012, 04:29:48
Uwaga Szarik! RADZIO JEEEDZIEE!!! ;D

Ale nie dojechał. Warn za słownictwo.

Ogarnij trochę Radzio swoje wypowiedzi.
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Afaf on 05 January 2012, 15:02:27
Nie rozumiem po co te kłótnie. Na pewno i to i to jest dobre, skoro i w to i w to grają ludzie c'nie? A własnei ja mam pytanie bo mi się spodobał ten Forgotten Hope. Czy dużo jest serverów na ten mod? Czy zwiększa on wymagania sprzętowe gry? Czy opłaca się w końcu ściągać? Chciałbym aby na to pytanie odpowiedział ten, który jakąś styczność z modem miał a nie ktoś kto w niego nie grał, a go wyśmiewa...
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 05 January 2012, 17:15:02
Ale nie dojechał. Warn za słownictwo.

Ogarnij trochę Radzio swoje wypowiedzi.
   

  Jak już ci tak przeszkadzam Shock i moje wypowiedzi, to mi zbanuj konto a nie czepiaj się mnie i  luźnej  formy mojej wypowiedzi. Chcesz mi coś udowodnić?? Sam nie wiem co, to twoja bajka nie moja, śmieszy mnie ta twoja akcja prewencyjna wymierzona we mnie ,jakbym był jakimś wulgarnym i ordynarnym typem ..(szczerze... To ja  mam juz powoli dość twoich humorów /Więc mi zwisa jak mnie tu potraktujesz...)

@Afaf jako że mogą to być moje ostatnie słowa na tym forum, musisz widzieć że Fh2 działa na starym Bf2 (zakup z dodatkami koszt  bodajże 30zł)
    Moda możesz ściągnąć ze strony projektu(waży 2 g). Link znajdziesz w pierwszym wpisie, o wymagania się nie martw, nie zmula tak jak nowe Ro. Jeśli pierwsza Red orchestra chodzi ci na max detalach to i Fh ci pójdzie  jeszcze płynniej i szybciej.

  Na moim sprzęcie czyli procesor Intel Core Duo CPU E7500  2.93 Ghz (dwa rdzenie) i karcie Radeon Hd 4850 512 ram, 256 bit i 4 g ramu na kościach(ale mam Xp i nie widzi całości,tylko niecałe cztery), modyfikacja chodzi mi na max detalach i płynnie!!

  Odnośnie serwerów jest ich dużo, i co jakiś czas pokazują się nawet te po 125,126 czy więcej osobowych, graczy też jest trochę. Przynajmniej dwa serwery dziennie zapełnione, zazwyczaj te 64 osobowe. Jeśli jesteś ciekawy dobrej gry, nic tylko polecam ściągnąć.
 Pamiętaj też że BF2 wymaga aktualizacji dużych patchy i zaktualizowania Punk bustera. Wtedy możesz wgrywać modyfikację.

  Edit:Pamiętajcie że Fh2 posiada coś takiego jak zbieranie doświadczenia które przekłada się na stopnie wojskowe, taki mały bajer aby ci doświadczeni drużynowi widzieli kto do ich ekipy wchodzi i czy to jest żółtodziób.Przy nicku mamy odznaczenia, które z każdą kolejną ilością lepszych wyników i godzin z gry, dodają nam doświadczenia i z czasem awansujemy. To będzie chyba tyle pozdrawiam
 
 
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Afaf on 05 January 2012, 17:19:25
Skoro już cie mają wywalić to daj jakiś kontakt do ciebie ;) pogramy, bo modyfikację już ściągam. Ale strzeliłem sobie w stopę bo myslałem że patch 1.4 jest ostatni a tu jeszcze bodajże 2gb patch 1.5 -.- słyszałem że jest jakiś bez map, jakby ktoś chciał tylko do modów, ale znaleźć nie mogę...
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 05 January 2012, 17:24:30
Skoro już cie mają wywalić to daj jakiś kontakt do ciebie ;) pogramy, bo modyfikację już ściągam. Ale strzeliłem sobie w stopę bo myslałem że patch 1.4 jest ostatni a tu jeszcze bodajże 2gb patch 1.5 -.- słyszałem że jest jakiś bez map, jakby ktoś chciał tylko do modów, ale znaleźć nie mogę...
 
  Ściągaj co tam masz ..Map w Fh jest sporo i w standardzie. Znajdź mój steam pt. RadziO (tak jak napisałem ). Pozdrooo
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Shock on 06 January 2012, 03:39:23
Jak już ci tak przeszkadzam Shock i moje wypowiedzi, to mi zbanuj konto a nie czepiaj się mnie i  luźnej  formy mojej wypowiedzi. Chcesz mi coś udowodnić?? Sam nie wiem co, to twoja bajka nie moja, śmieszy mnie ta twoja akcja prewencyjna wymierzona we mnie ,jakbym był jakimś wulgarnym i ordynarnym typem ..(szczerze... To ja  mam juz powoli dość twoich humorów /Więc mi zwisa jak mnie tu potraktujesz...)

Mi też to wisi. Warna dostałeś bo złamaleś regulamin. Akcji nie przeprowadzam tylko dzialam według regulaminu. Nie podoba się, przejdź na inne forum FH lub inne. Humory miewa moja żona.

I przystopoj trochę ze swoim ego bo akcji prewncyjnych nie prowadzę w stosunku do twojej osoby gdyż na ekraniem mojego monitora jestes tekstem pisany.
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 06 January 2012, 09:25:30
Tak a niby gdzie uraziłem cię moją wypowiedzią i złamałem regulamin? Słowem "pieprz" i "pałę" . Jeśli to twoim zdaniem są poważne wulgaryzmy to ci współczuje i nie zazdroszczę twoim byłym kolegom z pracy, też im "warny" u dowódcy  rozdawałeś?  ;) (tylko w moim wypadku kolegom moim nie jesteś na szczęście).

Jeśli już tak społeczności RO przeszkadza temat o FH2, wystarczy go skasować a nie głupio komentować, pisać" nie podoba się idź na inne forum".
 Ja z mojej strony nie będę się już tu udzielał bez potrzeby. Pozdrawiam
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Shock on 06 January 2012, 09:59:43
Tak a niby gdzie uraziłem cię moją wypowiedzią i złamałem regulamin? Słowem "pieprz" i "pałę". Jeśli to twoim zdaniem są poważne wulgaryzmy to ci współczuje i nie zazdroszczę twoim byłym kolegom z pracy, też im "warny" u dowódcy  rozdawałeś?

Nie jesteś osobą która może mnie uraźić. Jeżeli chodzi Ci o punkty regulaminu to 1, 2 oraz 5. Każde zdanie można inaczej sformułować. Zresztą to co piszesz świadczy o Tobie.

Od mojej pracy się lekko "odsuń" a kolegów z pracy nie mam byłych, tylko cały czas tych samych. A jezeli chcesz dalej mniej obrażać - nie żebym się tym wogóle przejmował - to powiedz wprost, ze w twoich półsłówkach jest po prostu określenie kabel lub donosiciel. Chcesz coś powiedzieć to po prostu to powiedz.
O pracy nie rozmawiam, więc zostawię cię w błogiej nieświadomości.   


Swoją drogą nie rozumiem dlaczego z większości twoich postów wylewa się okrutny jad na ludzi.

;) (tylko w moim wypadku kolegom moim nie jesteś na szczęście).

Fakt. Nie chciałbym mieć znajomego ktory rozsyła groźby karalne na PW.

Ja z mojej strony nie będę się już tu udzielał bez potrzeby. Pozdrawiam

I całe szczęscie.
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 06 January 2012, 10:45:40


Fakt. Nie chciałbym mieć znajomego ktory rozsyła groźby karalne na PW.


   
 
 ???? I jeszcze raz ????? Super z ciebie admin, jeszcze może coś o mnie napiszesz bo widzę że znasz mnie lepiej niż ja sam....
 Jeśli cię tak nic nie boli z moich wypowiedzi i kompletnie cię nie rusza to co pisze, to z przykrością muszę stwierdzić ze masz syndrom hipokryty.
 Nie zamierzam wytykać ci tu wielu twoich zagrywek, a z moją wcześniejszą wypowiedzią dałeś się zagonić w maliny jak dziecko.Cóż taki najwidoczniej jest twój charakter. Przeciwnie do ciebie nie zamierzam tego oceniać , nie znam cie.

 Radzę sie ci wyspać i przeanalizować treści wypowiedzi, z braku snu  można wiele rzeczy źle postrzegać, brać za bardzo do siebie. Lub jak kto woli źle odczytywać  intencje gdy brakuje  racjonalnego myślenia. No ale przecież leje jad na ludzi, szkoda że tylko  ten  "jad" widzisz w moich wypowiedziach i chyba tak mi sie wydaje... Tylko mój ostatnio  ??? nie zabronisz mi pisać tego co myślę,choćbyś mi wlepiał co post ostrzeżenia, nikogo nie wyzywam na k...,ch.....sz...y..... czy jak tam wolisz(jeśli nawet komuś jakąś wiązankę puściłem na PW to jest to kurna PW i zapewne było to dawno i nieprawda , nie przypominam sobie ,chyba że ty wiesz lepiej  :-X! Ile razy do mnie jacyś desperaci i ich koledzy z klanów jappamanów pisali i wyzywali od poj...Ale po co mam to komuś rozgłaszać..Nie jestem tobą!).

W moim odczuciu czepiasz sie mnie po prostu i tyle. Nie mam ochoty dalej prowadzić z tobą dyskusji, sam teraz łamiesz regulamin , przypominam że jest to wątek o FH2 w dziale OFF TOP!
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Shock on 06 January 2012, 11:31:07
Ja z mojej strony nie będę się już tu udzielał bez potrzeby. Pozdrawiam

   
 
 ???? I jeszcze raz ????? Super z ciebie admin, jeszcze może coś o mnie napiszesz bo widzę że znasz mnie lepiej niż ja sam.... itp, itd.

(http://fc06.deviantart.net/fs49/i/2009/167/f/f/Face_Palm_by_magicswordz.jpg)
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: ufo_has_landed_! on 07 January 2012, 16:08:39
Z innej beczki może, wracając do tematu - czy aby w to pograć trzeba mieć podstawkę w postaci batelfilda?
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Wawer on 07 January 2012, 16:16:52
Tak
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: ufo_has_landed_! on 07 January 2012, 16:32:52
well, no to nie pogram...
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Afaf on 07 January 2012, 19:54:46
Oj tam Battlefield 2 to znowu nie takie duże pieniądze ja zagrałem i - nie żałuję. Tylko jak gra się każdy sobie, gra pewnie szybko się znudzi. Jednak gdy wejdą rozgarnięci ludzie i wtedy zaczyna być czuć ten klimat. Ale ludzie zawsze się znajdą. Może nie gra w to to tyle ludzi co w Ro1 ale zawsze znajdzie się kilkunatu graczy, a im później ta liczba rośnie. W tym modzie nieobca jest kulka nie wiadomo skąd tak jak w RO, więc trzeba grać taktycznie, używać osłon, biegać od osłony do osłony, dymne to podstawa na niektórych mapach. A i przemarszu Shermanów (siedziałem na takowym ;)) i piechoty po ciężkich walkach o niemiecki bunkier z kolegą Radziem (swoją drogą nie rozumiem powodu waszej forumowej kłótni) szybko nie zapomnę. Tak że panowie, panie kupujcie BFa2 ściągajcie, bo gra jest może tylko troszkę bardziej arcade'owa od RO1 ale w niektórych aspektach jest bardziej realistyczna. Wawer też grasz? Jakby tak skombinować team wierzę że grałoby się tysiąc razy przyjemniej
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: kazmirzk on 08 January 2012, 03:12:55
Flig jesli kupisz BF2 daj znac :) Z checia zainstaluje ponownie starego BFa i sciagne FH2 po to by Ci troche krwi napsuc. Z tego co pamietam w FH2 gralo sie na prawde przyjemnie pomimo tego, ze jak czesc z Was wie mam alergie na wiekszosc arcadowek.
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Wawer on 08 January 2012, 18:22:08
@ Alaf
W FH nie gram - na to potrzeba dużo czasu, wystarczająco dużo zajmuje mi RO2 i BF3. Poza tym FH mimo,  że klimatyczne ma wadę swojej podstawki - fatalną detekcje pocisków, której  mimo starań, nie jestem w stanie zaakceptować. Zresztą, jeśli już w coś grać, to znacznie bardziej podoba mi się Projekt Reality ale do tego trzeba znaleźć ekipę do grania oraz, co oczywiste, mieć dużo czasu.
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 08 January 2012, 18:34:15
Przypominam że Fh2 w wersji 2.4 ma sporoo zmian porównując ją do wcześniejszych  wersji. Balistyka też uległa zmianie, gdyż obecnie w teamie Fh2 są ludzie z PR. Wystarczy ściągnąć obecną wersję i pograć, a się przekonacie ile frajdy daje Fh2 w  NOWEJ odsłonie. Pozdrawiam
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 14 July 2012, 12:04:01
Melduję, że wczoraj do zassania jest najnowsza wersja modyfikacji z numerkiem 2.45
http://forgottenhope.warumdarum.de/     

Niestety jeszcze nie uświadczymy frontu wschodniego, jednak to co w obecnej formie mod zawiera, ucieszy niejednego fana bardziej realistycznego Fps'a  osadzonego w czasach II wojny światowej!

Dodano nowe historyczne mapy, poprawiano wiele drażniących do tej pory "ułomności" w grze,
wprowadzono kilka nowych pojazdów, dopieszczono elementy graficzne(jak np. krew) i przerobiono  gameplay.

&feature=related   

Dla niekumatych, twórcy Ro2 wiele pomysłów zaczerpnęli właśnie z tej modyfikacji, niestety dosyć nieudolnie. Jak np.leczenie bandażem, gdzie w FH2 po zranieniu, musimy sie schować w bezpieczne miejsce, zaaplikować opatrunek i czekać cierpliwie aż dojdziemy do siebie. W tym czasie ekran mamy rozmazany bez możliwości przejrzenia nawet mapy, do czasu wyleczenia(które tak hop siup nie trwa)! Pozdro
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Pobor on 14 July 2012, 14:36:54
Pytanie żeby zainstalować FH muszę mieć BF 2  w v.1.5 tak?
Potem po prostu ściągam najnowsze FH2,czy muszę wszystkie po kolei wersje? 
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Rozumny(PL) on 14 July 2012, 15:18:51
Pytanie żeby zainstalować FH muszę mieć BF 2  w v.1.5 tak?
Potem po prostu ściągam najnowsze FH2,czy muszę wszystkie po kolei wersje?

Tak musisz posiadać BF 2 w wersji 1.50.
Potem zależnie czy posiadasz nagraną poprzednią wersję FH2 nagrywasz tylko łatkę (najczęściej przeznaczona tylko do poprzedniej wersji), albo cały instalator przygotowywany na nowo przez twórców po którego instalacji masz już mod w najnowszej wersji. 

P.S. Trzeba pamiętać o zaktualizowaniu Punkbustera do BF'a,
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 14 July 2012, 15:24:25
Tak jak pisał Rozumny, musisz mieć spaczowany BF2 1.5. Tylko że FH2 w wersji 2.45 wymaga usunięcia poprzedniej wersji moda. Wiec musimy pobrać te 4g odnowionej praktycznie modyfikacji i zainstalować w wersji Full, nie musisz też wgrywać innych wersji, tylko tą najnowszą.

Tudzież informacja dla użytkowników już posiadających FH2 w poprzedniej wersji 2.4 , musicie usunąć z folderu BF2/mods całkowicie folder FH2(starszą wersję). Następnie wgrać  moda 2.45 w wersji full(odnowa)!
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Pobor on 23 December 2012, 19:44:47
Wybaczcie,ze odkopie temat,ale dopiero teraz zainstalowałem FH2,zagrałby ktoś?
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Rozumny(PL) on 20 April 2014, 19:35:41
Gra w to jeszcze ktoś? Sam mod ciągle ma aktualizacje, więc jest jeszcze żywy (obecna wersja 2.46) Zawsze miło zagrać na tych wielkich serwerach z jakimiś bardziej zorganizowanymi osobnikami. Choć nie ukrywam że najbardziej ciągnie mnie do map z makaroniarzami, mimo że ciągle teraz autorzy (w większości Niemczury) gniotą Waffelsów i Jankesów na zachodzie.
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Pobor on 20 April 2014, 22:26:52
Musze zaktualizować do najnowszej wersji i możemy coś zagrać Rozumny. Btw co dodali w nowej wersji?
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Rozumny(PL) on 21 April 2014, 00:17:11
Nie wiem w którą wersję grałeś wcześniej. W ostatnim updacie to chyba dodali mapę w stylu lądowanie na Omaha, albo innej plaży. Ale ja nie grałem jeszcze nawet w Ardenowe mapy, czy też rozgrywane w Afryce Wschodniej - Bredy plot. na FIAT-ach i M 11/39  :D.

Niestety nie mogę grać w FH2 na steam'ie żeby robić fotki, bo punkbuster się przez produkt Valve pluje i wyrzuca z serwera. A ilość pojazdów nie widzianych w żadnych innych grach, nawet RTS-ach jest wprost powalająca.
Title: Odp: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Radzisław on 01 June 2014, 11:43:52
Jako że ostatnimi czasy wyszła najnowsza odsłona moda z numerkiem 2.46!Mam takie pytanie do ludzi posiadających ową modyfikacje, czy jest ktoś zainteresowany wspólną grą ze starym weteranem?Jeśli tak, dziś około godziny 20 na serwerze 100 slotowym, wystawiam drużynę o nazwie IIPolishCorp. I zachęcam do zmagań po stronie Aliantów.Nie posiadam ts'a, mumbla, jednakże w grze komunikacja głosowa jest całkiem przyzwoita ::) powinno wystarczyć. Liczy się dobra i klimatyczna gra a co najważniejsze dobry teamwork!..Jeśli jest ktoś zainteresowany pisać :-)
 

Pozdrawiam !
Title: Re: Forgotten Hope 2 + Jak ktoś ma ochotę :-)
Post by: Rozumny(PL) on 08 May 2018, 13:42:12
Taka ciekawostka, w najnowszym uaktualnieniu planowana jest mapa Lenino. Więc chyba pierwsza gra/mod z lWP na horyzoncie  ;D.

Tylko Niemcy będą mieli Ferdinand'y, więc nasze T 34/76 i T 70 będą mogły sobie postukać  :o
http://forgottenhope.warumdarum.de/fh2_maps.php?map=50