Author Topic: Demo !!  (Read 3875 times)

Reaker

  • Guest
Demo !!
« on: 02 July 2007, 15:45:40 »
Witam....
Chcem się dowiedzieć jak można przerobić demo nagrane w RO na demo w formacie pliku avi. lub mpeg.
To jest moje demko z CS'a :Dchodzi mi o coś takiego :P KLIK Proszę o szybką odp.8)
-----------------------------------------------------------------------------
P.S Jeśli jest juz taki temat na forum,  proszę o link i o usunięcie tego teamtu.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Demo !!
« Reply #1 on: 02 July 2007, 17:54:21 »
Na szybko to programikiem nagrywającym do postaci niekompresowanej albo już wstępnie (mało) skompresowanej jeżeli chodzi o soft
przewija się tutaj FRAPS albo GameCam(pro)


OT
Jesteś maniakiem mapki Top Gun czy jak? (podkład dźwiękowy tego na U-tubie)
:D

Reaker

  • Guest
Demo !!
« Reply #2 on: 02 July 2007, 20:05:03 »
Na mapce Top Gun nigdy nie grałem wogule nie gram na customach...
Mam problem z GamceCam
Zainstalowałem i zrobiłem profil...
Jako że RO odpala się poprzez STEAM to w profilu wpisałem adres właśnie steam.exe
Włączam grę wciskam ustawionge Hot Key'a na nagrywanie i ...... dupa blada:((

HELP.. mejdej mejdej duł ju kafi.... :dozingoff

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Demo !!
« Reply #3 on: 02 July 2007, 20:28:33 »
hmm ja miałem tylko epizod z GC, ale pomimo tego że przez steam jedzie to zapodaj mu execa z ro, chyba to będzie to, co do ustawień detali klatek i sposobu nagrywania pytaj tutejszego etatowego kamerzysty _KaszpiR_a ale On z tego co mi wiadomo preferuje FRAPS'a, ale styczność z GC też chyba miał (większą niż moja) :D

Reaker

  • Guest
Demo !!
« Reply #4 on: 03 July 2007, 09:31:58 »
Ustawienia klatki mam juz zrobione tak jak i całą resztę... tylko nie moge znaleźć innej aplikacji która by uruchamiała RO inaczej niż poprzez steam.exe aby stworzyć z niej profil....

Desperat

  • Guest
Demo !!
« Reply #5 on: 05 July 2007, 14:16:12 »
ja mam demo jak *PW* extremalnie śmiga  na masce BA  na mapie Top Gun   :D   hehe Vodka latał    a  ja na Masce siedzialem   :D

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Demo !!
« Reply #6 on: 05 July 2007, 19:35:18 »
ja uzywam FRAPS'a, bo GameCam mnie przeraził - miałem problem taki jak ty, ze steam.exe - zdecydowałem po 3h ze szkoda czasu marnowac aby to ustawic, szczegolnie ze fraps mi dziala ok, no tylko torche dzwięk jest taki sobie.

w RO (ogolnie unreal engine ) jest jescze opcja demo2avi, czyli odpalasz demko i on zrzuca klata po klatce do pliku
ozznacza to ze nie masz dzwieku, sekwencje mozna zaimportowac programem typu VirtualDub.

Skucha

  • Guest
Demo !!
« Reply #7 on: 05 July 2007, 22:47:33 »
Ja mam pytanko jedno: Jak wiecie po zgraniu filmiku frapsem plik ten zajmuje ogromne ilosci.... Wiec idac dalej jakiego programu uzywacie by "odchudzic" ten nawal megabajtow? (chodzi mi o kompresje)

Reaker

  • Guest
Demo !!
« Reply #8 on: 30 July 2007, 14:19:53 »
I ponawiam swoje pytania....
-Jak zrobić zeby GM nagrywał RO. (jest to możliwe na yt nagrywają takim sposobem)
-Jaka jest komenda żeby z dema red orchestry (plik demo4) zrobic pełno screenshotów w folderze RO.

P.S
Jeśli ma ktoś kontakt z graczem Coval z 1stCav to proszę o niego (on nagrał demo przy pomocy GM)
demqo

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Demo !!
« Reply #9 on: 30 July 2007, 17:43:29 »
http://www.redorchestragame.com/forum/showpost.php?p=262444&postcount=12
jak bardzo chcesz to przetlumacze i umieszcze jako artykul na ro.pl

Edit:
nie napisalem czego uzywam - VirtualDub, czasem VirtualdubMod albo NanDub (wszystkie wygladalja wlasciwie tak samoe ale maja troche inne opcje). Kodowanie filmu z uzyciem kodeka video XviD 1.1.3 (jak masz kilka rdzeni albo prockow to ustawiasz encoding threads nrowna ilosci procesorow, daje kopa), oraz kodeka audio Lame mp3 (standardowe suatwienias tarczaja).

Mozna jescze sie pokusic programem SUPER ale niekoniecznie potrafi poprawnie lykac format z FRAPS'a.
Ja najczesciej robie tak ze nagrywam FRAPS'em, potem w virtualdubie robie kompresje na xvida z single pass bez zadnych zmian na 10000 bitrate, a potem obrabiam ten plik.

nastepnie albo robie 2pass XviD'a w virtualdub, albo programem SUPER generuje pliki .flv do wstawienia na WWW.

Zrzucanie klatek z dema na dysk pochlania GIGANTYCZNE ilosci miejsca (chyba wiecej niz film z frapsa), i jest wolne, no i nie nagrywa dzwieku.