Author Topic: Czołgi - Wasza taktyka.  (Read 43384 times)

Mati

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #75 on: 31 January 2007, 08:58:43 »
Jestem jak najbardziej za! Myślę, że moi ludzie też będą chętni do takiej gry, tymbardziej, że w niedalekiej przyszłości chcemy dołączyć do Realism Ladddera. Ale to może nie tu o tym. Wrona, założ oddzielny temat i tam się zbierze ludzi i omówi szczegoły.

dr Granat

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #76 on: 31 January 2007, 10:23:45 »
1. czołgi - pytanie z jakiej odległości oberwałeś ? karabiny przeciwpancerne potrafiły przebić pancerz 20mm z odległości 300m a co tu mówić o dziale 5 lub 7,5 cm, z odległości 300-400m można przebić pancerz czołowy ok. 80mm
2. ja jestem przeciwny, nie grze zespołowej, ale hasłowaniu serwerów publicznych, chcecie robić "elity" ?  zakładajcie klany, jak już wspomniałem w innym wątku na forum, od graczy w RO się nie przelewa, odcinanie dostępu do serwera (nie ma znaczenia na jak długo) ponieważ:
- nie bywam na forum,
- nie używam mikrofonu (z różnych powodów),
- dołączyłem po czasie i ustaliła się już zamknięta "elita",
- itp.,
prowadzą do zniechęcenia u nowych i starych graczy

przecież RO wymusza grę zespołową i w 90% rozgrywek taka się odbywa (w mniejszym lub większym stopniu)

Mati

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #77 on: 31 January 2007, 11:02:12 »
Jeżeli dobrze rozumiem to 6th Sense posiada server i mógłby zaoferować go na czas tych rozgrywek ?

Tu nie ma mowy o zamykaniu żadnych publiców bo od gier w zamkniętym gronie służą prywatne servery. Wrona chce poprostu pograć z ludźmi, którzy "czają baze" i "czują klimat". A tego na publicu tak bardzo nie zaznasz.

Tomciaz_PL

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #78 on: 31 January 2007, 17:23:47 »
Dr. Granat - rozgrywka w RO ma się nijak do warunków rzeczywistych. Pz. III trafiał mnie z odległości ok. 400m

Wrona

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #79 on: 31 January 2007, 18:26:36 »
Quote
Mati :
1. Jeżeli dobrze rozumiem to 6th Sense posiada server i mógłby zaoferować go na czas tych rozgrywek ?
2. Wrona chce poprostu pograć z ludźmi, którzy "czają baze" i "czują klimat". A tego na publicu tak bardzo nie zaznasz.


1: Tak, i to wpięty do pipeline. (utrzymywany z datków członków - ile kto może i jeśli może) Nie gramy tam w RO - wybór większości. Gra się w Vietconga, ARMA i OFP, w trybie cooperative. Jako, że RO posiada dość marne boty i mimo moich namów serwera RO nie będzie :(  Co do zamykania serwerów: Mamy do Vietconga dwa serwery otwarte dla wszystkich i dwa pod kluczem tylko dla zweryfikowanych członków społeczności. Nikt się nie skarży. Po zarejestrowaniu się na forum i kilku grach na 'openach' dostaje się status zweryfikowanego gracza i dostęp do zamkniętych sekcji forum, a tym samym zmienianego co jakiś czas hasła na serwy.

2: Doskonale mnie zrozumiałeś Mati.

P.S. Serwa mógłby stawiać na te 3 godziny ktoś z dobrym, stabilnym synchronicznym łączem

Amizaur

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #80 on: 15 September 2007, 15:39:54 »
Quote
Tin :
Walki na odległość rox ! Lecz po wielu testach nie doszedłem jeszcze do słabych punktów tzn tak jak pisałeś - strzelam w spód czołgu i 1 wybucha a czasami to z dwa razy trzeba .


Przykro mi Was rozczarować, ale w RO pojazdy nie maja podłogi i sufitu.  Tylko przod, tyl i bok.  Nie maja nawet wiezy i kadluba naprawde, pancerz jest wspolny dla wiezy i kadluba. Kazde trafienie w spod lub  strop jest liczone jako trafienie w przod, bok lub nawet tyl (jesli trafisz w strop tylniej czesci wiezy) z tym ze trafienie w tyl od przodu generuje taki kat ze pancerz jest praktycznie niezniszczalny. Wiec trafienie w tyl stropu wiezy nic nie da. Nie maja rowniez czolgi zadnych slabych punktow, w ktorych latwiej byloby je przebic. Tylko punkty gdzie mozna uszkodzic gasienice lub silnik lub wywolac eksplozje amunicji. Strzelanie w polaczenie wiezy z kadlubem, w dolny pancerz ma taki sam sens jak gdziekolwiek indziej - nie ma zadnej roznicy. Jedynie w AB jest roznica miedzy wieza i kadlubem i to - na razie - rowniez wszystko.

Quote


jest mod urealniajacy czolgi, ale slyszalem ze dosc niestabilny i lagujacy, ale nie wiem czy jest to w 100% prawda.



O niestabilności nie słyszałem :-) w czym się przejawia ? Za to o lagowaniu... może to być równie dobrze bzdura (niby jak ma mod wpływać na pingi ? a rówież takie coś słyszałem) i wynikać z psychologii (mam zly ping, co by tez moglo byc przyczyna tego...), jak być może prawda (z nieznanych mi powodów... być może wskutek jakiegoś mojego błędu zwiększa się komunikacja między serwerem a klientem... ale musialaby sie zwiekszac radykalnie!) dlatego jestem bardzo zainteresowany dotarciem do źródła tych plotek i zweryfikowaniu ich np. eksperymentalnie. To znaczy naprawde sprawdzając jakie są opóźnienia z i bez moda na tym samym serwerze w tych samych warunkach (bez moda, z modem, znow bez moda i za drugim razem bez moda opoznienia musza byc podobne do tych za pierwszym razem bez moda - czyli warunki na sieci sie nie zmienily wm miedzyczasie). Jeśli wówczas coś takiego zostanie stwierdzone, wtedy można szukać przyczyn tego - ewentualnych.

gustavo

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #81 on: 28 September 2007, 13:41:03 »
Quote
Amizaur   z tym ze trafienie w tyl od przodu
Panowie jak to możliwe. Hmmm...

Trójgraniec

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #82 on: 02 October 2007, 19:09:01 »
A jak strzelam na Lubliankowie z właczonymi komunikatami o penetracji w Isa we właz kierowcy to jest komunikat ze to jakis "weak spot" czy cos w tym guscie i jest automatyczna penetracja. AB właczone (chyba). I jak mam to rozumiec?

daj5zl

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #83 on: 11 October 2007, 23:07:26 »
Tak jest tylko wtedy kiedy w czołgu nie ma załogi. Jesli jest to właz jest zamkniety. To samo jest w zwyklym RO bez AB.

Hiacenty

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #84 on: 15 March 2008, 19:17:59 »
:yeshttp://youtube.com/watch?v=LxKf-0PzAhI:yes A co to PTRD to tutaj macie filmik jak rozwalać czołgi tylko nie jest po polsku :(:(

Skar

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #85 on: 15 March 2008, 22:31:58 »
PTRD to najlepsza bron na czolgi i dobra snajpa :D
Bo sam z tych puszek nie umiem strzelać :D

Hiacenty został archeologiem ^^

kazmirzk

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #86 on: 16 March 2008, 00:02:27 »
Ojj PeTaRDa rzadi :) jedna z moich ulubionych broni i jedyna machina ruska, ktora lubie grac :)

Hiacenty

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #87 on: 16 March 2008, 02:02:03 »
:Dhehe:D szczerze nigdy jeszcze  z PTRD żadnego czołga nie rozwaliłem:((:((

kazmirzk

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #88 on: 16 March 2008, 09:28:08 »
Trzeba widziec gdzie celowac :p Kazdy czolg ma 2 (niektore 3) slabe punkty. Sa to silnik i sklad amunicji ( panzer II, III i IV maja 2 sklady amuunciji).. Wystarczy 1 lub 2 pociski z skład i czolgu nie ma, z tym ze utrafienie z kilkusetmetrow w skład pantery, i to jeszcze dwukrotnie jest zajebiscie trudne, gdyz pantera i tygrys maja strasznie maly ten ich czuły punkt.. A do tego bardzo gruby pancerz boczny..

Skar

  • Guest
Czołgi - Wasza taktyka.
« Reply #89 on: 16 March 2008, 10:07:17 »
Panzer III to chocbys stzrelał w niego i w wierzyczke to go rozwalisz zawsze ^^