Author Topic: StG 44  (Read 24712 times)

Wawer

  • Guest
StG 44
« Reply #60 on: 01 February 2008, 01:15:38 »
Quote
Trójgraniec :
No ok, coś tam rozwaliłem petardą - ale nikt mi nie wmówi że kijek jest lepszy od fausta


Na dalsze odległości jest lepszy.

Yab_PL

  • Guest
StG 44
« Reply #61 on: 01 February 2008, 17:53:25 »
Quote
Trójgraniec :
No ok, coś tam rozwaliłem petardą - ale nikt mi nie wmówi że kijek jest lepszy od fausta

faust jest latwiejszy w obsludze i silniejszy. Roznica miedzy faustem a ptrd jest taka jak pomiedzy nalotem dywanowym a strzalem snajpera:D

kazmirzk

  • Guest
StG 44
« Reply #62 on: 01 February 2008, 18:25:50 »
Wg mnie jedynym minusem kijka jest to ze aby zniszczyc szybko (1-2 strzalami czolg) musimy go zajsc od boku, wzglednie w niektorych modelach mozna takze od tylu bo tylko w tych miejscach nasz pocisk jest w stranie przebic armor i dostac sie do skladu amunicji.. gdy jestesmy daleko od czolgu ustawionego do nas przodem zajscie czolgu od boku wiaze sie z pokonaniem niekiedy wielkiej odleglosci.. oczywiscie mozna czolg zniszczyc poprzez zwykle strzelanie w ktorekolwiek jego miejsce ale potrzeba na to ponad 6 strzalow.. Ale wielkim plusem jest celnosc PTRD oraz fakt ze mozna strzelac z daleka, i nie trzeba podkradac sie na odleglosc kilkudziesieciu metrow jak to ma miejsce z panzerfaustem (swoja droga autorzy mogliby dodac w jakiejs latce panzerschreck'a.. kaliber 88 mm z latwoscia radzilby sobie z T34 na wieksze odleglosci cobardziej zrownowazyloby szanse podczas bitw pancernych)..

Trojganiec: wg mnie nie mozna mowic ze ktoras bron jest lepsza.. kazda jest stworzona do innych warunkow.. Panzerfaust ma wieksze szanse np na Konigs Platz gdyz latwo tam zakrasc sie pod T34 i dokonczyc dziela zniszczenia, ale na Aradzie i mapach z wielkimi otwartymi przestrzeniami, wg mnie lepiej radzi sobie PTRD gdyz trudno jest nie majac za czym sie schowac podejsc pod sam czolg.. Ale kazdy ma swe upodobania...

Trójgraniec

  • Guest
StG 44
« Reply #63 on: 02 February 2008, 19:37:42 »
No dobra rozwalanie czołgów to jedno - druga kwestia to to że trzeba jeszcze do tego czołgu sie zbliżyć, ew zająć jakąś pozycję - a to majac do dyspozycji kija i pistolet graniczy z cudem - byle kto Cie dojedzie. Dwa - z kijem sie trzema moc rozłożyć i przeleżeć w jednym kawałku jakiś czas przy okazji licząc że człog w ktory tłuczesz nie wyjedzie poza pole ostzału ew nie stwierdzi ze fajnie byłoby utłuc frajera z rusznicą.

Co do przykładu z Aradem - żeby walić z daleka i z boku trzeba się dostać gdzies na wschodni aldo zachodni kraniec mapy - na piechote to zejdzie 10 lat a carrier to ulubiony cel wszystkich czołgistów - 1 strzał i do piachu. Nawet jak zdażysz wysiąść to i tak zwróci uwage. Do tego na większe odległości dramatycznie spada penetracja rusznicy, a faust tak do ok 100 -120(na oko) metrów jest niezawodny, bez wzgledu (prawie) na kąt ustawienia czołgu. Wiec jesli sie porówna użyteczność rusznicy i fausta na aradzie to przewaga fausta jest druzgocąca - jeśli wpadnie 2-3 rozgarnietych fausciazy do wioski to juz sie ich nie wyjmie do konca mapy bez zaangazowania połowy teamu, a takie ptrd bedzie sobie stało gdzies poza flagą i stukało pukało az w koncu znudzi sie poleci do wioski i weżmie pf.

Może i są warunki w których rusznica wymiata, ale na pewno nie w RO - w rzeczywistości tłukli z niej do kmów snajperów itp. W RO silnik nie pozwala na przebijanie ścian i jej użyteczność na tym traci.

A co do panów z enclave - nie wątpie że ogarniacie rusznice, ale powiedzcie szczerze :D - czy na jakimś punktowanym meczu, w którym była mapa z rusznicą ktoś od Was z niej korzystał?

kazmirzk

  • Guest
StG 44
« Reply #64 on: 02 February 2008, 23:07:28 »
a ja sie z Toba Trojganiec nie zgodze.. Gralem dzisiaj na mapie Bondarevo (serwer INEA) i pkartycznie za kazdym razem gdy ujrzalem jakis czolg padal moja ofiara.. Tylko raz zginalem z jego KM-u.. (Co za skromnosc :):)  ) Co innego walka z piechota.. bo bieganie z pistoletem jest trudne.. ale rusznica jak sam zauwazyles nadaje sie takze idealnie do likwidowania snajperow oraz MG.

PS. Jesli chodzi o Arad to wcale nie trzeba jechac na skraj mapy.. :P wystarczy zaczaic sie na skraju lasu w ten sposob ze celujemy w czolgi szarzujace do przeodu w momencie gdy beda nas wymijaly.. i oczywiscie ze piechur z panzerem w wiosce narobi wieekszych szkod bo wystrzela i ucieka a PTRD trzeba rozstawic i niekiedy strzelac po kilka razy.. Ale gdy walczysz juz nie o wioski tylko o pola sprawa wyglada zupelnie inaczej.. mowisz ze z kijem jest trudno podejsc pod czolg.. a po jakiego grzyba chcesz wogole podchodzic? lezysz w trawie w znacznej odleglosci i ustawiasz sie tak by wycelowac mu w bok i strzelasz. To z panzerem trzeba podbiec na mniej niz 100 m.. i w przypadku gdy jeden czolg ubezpiecza drugi jest to praktycznie nierealne.. A gdy w czolgu procz dowodcy jest takze CKM-ista podejscie graniczy z cudem.. Nawet "łosie" zdejma takiego outsidera .. Panzerfaust jest skuteczny w miastach, wioskach, oraz w miejscach gdzie mozna sie chowac za okopami, wałami ziemi itp.

Quote
Może i są warunki w których rusznica wymiata, ale na pewno nie w RO


Dobry strzelec potrafi nielze niemcom krwi napsuc.. Wczoraj gralem na jakims niemieckim serwerze i dwoch kijarzy powstrzymalo wieksza czesc naszego natarcia panzerkampfwagenami.. Wszystko zalezy od umiejetnosci gracza i wyczucia momentu w ktorym nalezy wystrzelic.. ja osobicie uwielbiam te bron.. i gdy gram jako alianci na mapach panzernych, gdy tylko ta posada jest wolna korzystam z niej..

Trójgraniec

  • Guest
StG 44
« Reply #65 on: 02 February 2008, 23:40:27 »
Hmm - no dobra :D. Spierał się nie bede. Też czasem lubie polatac z kijem, ale głównie ze wzgledów czysto sadystycznych. A fausciazem i tak gra mi sie fajniej - wszystkie najciekawsze akcje w RO miałem właśnie na fauscie.

Wawer

  • Guest
StG 44
« Reply #66 on: 03 February 2008, 02:38:46 »
Quote
Trójgraniec :
A co do panów z enclave - nie wątpie że ogarniacie rusznice, ale powiedzcie szczerze :D - czy na jakimś punktowanym meczu, w którym była mapa z rusznicą ktoś od Was z niej korzystał?


Dokładnie tak... ale nie podpowiem Ci na jakich... :p

kazmirzk

  • Guest
StG 44
« Reply #67 on: 04 February 2008, 09:18:19 »
http://www.youtube.com/watch?v=aky02k7-wF4

 a tu masz tez filmik na ktorym idealnie widac jak kijorz sie sprawdza w walkach pancernych.. Enjoy

Trójgraniec

  • Guest
StG 44
« Reply #68 on: 04 February 2008, 13:56:09 »
No dobra, wymiekłem... :blush

Gustlik

  • Guest
StG 44
« Reply #69 on: 04 February 2008, 15:32:03 »
Enclave nie uzywaja rusznic :D nakladaja e.henia na rifla i strzelaja do pojazow :D

coval^^

  • Guest
StG 44
« Reply #70 on: 04 February 2008, 20:13:42 »
ja rusznicy zaczalem uzywac (idac za przykladem Morna) jako rifle z opcja anti-tank :D
sprawdza sie swietnie w tej roli, tylko trzeba sie przyzwyczaic do innego sposobu celowania ;) a pozatym koles z PtRD ma Tokareva, a to ostatnio moja ulubiona bron :P

Gustlik

  • Guest
StG 44
« Reply #71 on: 11 February 2008, 15:06:31 »
Kiedys udalo mi sie Pantere z rusznicy na aradzie zniszczyc. Pantera ma slaby gorny pancerz a ja walilem z dachu

plonek

  • Guest
StG 44
« Reply #72 on: 11 February 2008, 20:59:33 »
dla mnie ta bron jest, byla i bedzie jedyna  ktorej nie opanowalem i nie mam zamiaru tego robic  :P
jak mam grac na mapie gdzie sa czolgi to biore piechura z panzerfaustem albo czolg a rusznicy nie ruszam chociaz niezly ze mnie camper :D



btw. czy ten temat nie byl o stg? ^^

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
StG 44
« Reply #73 on: 12 February 2008, 17:02:14 »
Quote
chociaz niezly ze mnie camper
Nie da się ukryć, szczególnie na fulmji:p^^
w RO gram jako raq

Raiden

  • Guest
StG 44
« Reply #74 on: 13 February 2008, 14:59:35 »
Ja nadal nie potrafię opanować anti-tank. Niby na filmie widać jakie to proste ale...
Ani razu nic nie zniszczyłem :)

btw. offtopic niesamowity 0.o