Author Topic: My PC Vs RO2  (Read 12902 times)

Shock

  • Guest
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #30 on: 13 October 2011, 16:32:06 »
Shock zaczynasz gadać głupoty. Heniek Ci dokładnie wytłumaczył co należy zrobić jeżeli doświadczasz problemów z wydajnością lub stabilnością - wysyłaj crashdumpy oraz logi do TWI. Gra działa na prawdę stabilnie, a wiele osób na leciwych maszynach nie ma problemów w tej grze która graficznie oferuje bardzo dużo (patrz post csMKJP).

Nie mam crashów tylko czrny ekran i z wyszukiwarką serwerów.

Widac że nie czytasz całości wypowiedzi lub kodujesz tylko to co chcesz.

Obstawiam, że TWI sprzedało pół miliona sztuk gry RO2, tych z problemami może być 10000 osób, a to jest 2% całości.

Skąd masz te dane ? Bo ja obstawiam, że 22.12.2012 będzie koniec świata.

Premiera była faktycznie kiepska, ale deadline wymusił na TWI wydanie w takim stanie a nie innym. Odbiło się to na recenzjach oraz pierwszym negatywnym wrażeniu wielu graczy, ale od tego czasu zostało wydane 6 dużych patchy (7my już wydany w wersji beta), które poprawiły RO2 w znaczącym stopniu (stabilność, wydajność i gameplay). Przy studiu z tak niskim manpower jest to chwalebne.

Zgadzam się ale wydanie patchy nie rozwiązało wszystkich problemów. I faktycznie jest to godne podziwu ale chwalebne to raczej za duże słowo.

Powtórzę na koniec - dyskusja ta do niczego nie zaprowadzi, co należy zrobić zostało już powiedziane. Należy zastosować się tylko do instrukcji w niej zawartych.

Jasne i znowu mam wrażenie że nie czytasz do końca postów innych. Wiele osób pisało że zastosowało sie do "instrukcji" ale dalej pewne problemy występują.

PS. Wawer w swoim poście dobrze mówi o ludziach którzy mają sprzęt z przed trzech lat i dają suwaki w prawo. Ale co z tymi co mają sprzęt 'świeży" i problemy dalej mają.
« Last Edit: 13 October 2011, 16:37:28 by Shock »

Koller

  • Guest
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #31 on: 13 October 2011, 20:47:56 »
Czemu temat w hyde parku? U mnie tak:
1. Stara platforma 775 postawiona na Win7 64-bit - MSI P35 Neo-F; E7200 2,5GHz@3,8GHz; MSI GTS 250@ też wykręcony; 4GB Ram
2. Średnio średnie:); 1440x900 - tekstury, detale i postacie wysoko; reszta średnio; nisko mam AA i cienie, bloom raczej wyłączony
3. Głównym problemem jest to, że gra jest dobra, ale przez małe bugi nie mogę w nią pograć:).
Nie wiem co to crash, niestety nie wiem również co to statystyki i acziwki, dźwięk zanika przy zmianie mapy (po najnowszym patchu nie testowałem) no i mój czarny konik EKRAN o takim samym kolorze przy strachu, hicie i ostrzale artylerii.
4. 50-70 testowane po najnowszym patchu, więc tu TWI zrobiło krok w przód w kwestii optymalizacji.
5. Wersja PL
6. 275.33

Z tego co czytam to faktycznie różnie gra chodzi na różnych konfiguracjach. Wiadomo, że 3 letnie komputery nie pozwolą na ustawienie suwaczków max w prawo, ale przyznam, że 2 rdzenie dają jeszcze rady (niestety każdemu kto chce pograć na normalnym poziomie w BF3 radze zmianę na 4:(). Przydałby się opis ustawień graficznych co, gdzie i ile zżera, bo np. okluzje, rozmycia, światła, postprocesing nie wiem jak bardzo obciążają kartę a być może i procesor (postprocessing?). Pozdrawiam

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #32 on: 20 October 2011, 21:02:47 »
Ja mam takiego :

procek amd athlon II x4 620 2.60 MHz
pamięci jest 4 gb
karta geforce 250 gts

Nie znam się na komputerach w ogóle. Mam poustawiane wszystko na medium niektóre rzeczy wyłączyłem. Mimo to po jakieś godzine grania sprzęt zaczyna potwornie lagować. Już wyżej doczytałem, że ro2 amd nie lubi. Da się z tym moim sprzętem coś zrobić czy najlepiej kupić nowy ?

Heniu

  • Guest
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #33 on: 20 October 2011, 22:32:41 »
Zawsze da sie obnizyc ustawienia w grze. Jak nie pomoze to niestety- cudow nie zrobisz, ten procesor to padaka.
Bierz Intela i5-2500k + jakakolwiek plyte na chipsecie p67, razem ~1100 zl (+ram, nie wiem jaki masz teraz- jak DDR3 na 1,65v lub mniej to ok).

Kolejna do wymiany grafika, ale jak chodzi o kolejnosc- to proc przede wszystkim.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #34 on: 20 October 2011, 22:45:58 »
No niestety ale muszę Heniowi tu przynać rację w tej grze NVIdia i Intel wygrywają o głowę z AMD.

Szkoda,ale tak prawda  :-\ :'(

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #35 on: 21 October 2011, 08:03:56 »
dzięki za info zaraz biorę rzęcha pod pachę i skoczę zrobić upgrade !

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #36 on: 21 October 2011, 18:42:20 »
Narzekacie że niektóre osoby mają problem z ustawieniami na ultra. Liczy się przyjemność z gry a nie się oprawa graficzna która cieszy przez tydzień góra dwa tygodnie a później nie zwracacie na nią uwagi ze względu na akcję w grze. Nie chodzi na ultra, to grajcie na wysokich lub na średnich.

W moim kompie sytuacja przedstawia się następująco. Mój pc który posiada:
- procek AMD Phenom II X4 850
- grafa gainward geforce gts450 1gb
- 4 gb RAM-u z czego wykorzystywane mam 3,1 gb ze względu na to że mam win XP

Gram częściowo na średnich i niskich ustawieniach ze zdecydowaną większością tej pierwszej. Mogę dać na wysokie ale przy większych mapach z 64 graczami na serwie spadają mi klatki i gram na takich a nie innej grafice, chcąc by gra działała optymalnie w każdych warunkach.

Moja karta, jest jakaś 10-15% słabsza niż geforce gtx260, więc uważam że mi to wystarcza jak na moje możliwości.

Heniu kilkanaście postów temu wspominał że lepiej wybrać geforce gt560 czy jak się tam zwało niż gtx-a 285 ponieważ jest leciwe. Nie zgadzam się z nim do końca ponieważ uważam że taka"leciwa" karta jest znacznie lepsza lub porównywalna od większości tutaj graczy.   

Problem z optymalizacją uważam że twórcy nie do końca to poprawili lub nie mają umiejętności aby to naprawić. Albo cała fizyka gry mocno obciąża sprzęt i w tym problem. Crashe, ciężka sprawa ;/ ale nie spotkałem się z tym i myślę że nie spotkam.  Nie mam za to problemów z innych grach jak BF BC 2 czy Metro 2033.

Więcej grzechów nie pamiętam :)

Apos

  • Guest
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #37 on: 21 October 2011, 19:49:02 »
Heniu kilkanaście postów temu wspominał że lepiej wybrać geforce gt560 czy jak się tam zwało niż gtx-a 285 ponieważ jest leciwe. Nie zgadzam się z nim do końca ponieważ uważam że taka"leciwa" karta jest znacznie lepsza lub porównywalna od większości tutaj graczy.   

Problem z optymalizacją uważam że twórcy nie do końca to poprawili lub nie mają umiejętności aby to naprawić. Albo cała fizyka gry mocno obciąża sprzęt i w tym problem. Crashe, ciężka sprawa ;/ ale nie spotkałem się z tym i myślę że nie spotkam.  Nie mam za to problemów z innych grach jak BF BC 2 czy Metro 2033.

Więcej grzechów nie pamiętam :)

Szarik Ty chyba nie wiesz o jakiej karcie graficznej rozmawiasz
http://www.hwcompare.com/8920/geforce-gtx-285-1gb-vs-geforce-gtx-560-ti/

20-25% większa wydajność przy 20% mniejszym poborze prądu.

BF BC2 - gra z prostymi mapa, bez detali, szczegółów, port z konsoli
Metro 2033, gra SP.

Wawer

  • Guest
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #38 on: 21 October 2011, 21:23:23 »
Wszystko co mówisz Aposie to prawda ale po wszystkich patchach GTX 285 spokojnie wystarcza do grania high/ultra z dobrym framerate.
560 ti oczywiście bangla lepiej ale i lepiej kosztuje...

Myślę, że Sharikowi chodzi o to, że wielu graczy ma karty słabsze niż 285 i dla nich ta karta byłaby ok.

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #39 on: 21 October 2011, 22:11:13 »
Myślę, że Sharikowi chodzi o to, że wielu graczy ma karty słabsze niż 285 i dla nich ta karta byłaby ok.

Tak jest

Yab_PL

  • Guest
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #40 on: 22 October 2011, 14:55:21 »
RO2 - silnik UE3, ktory jest znany z tego, ze nawet na konsolach smiga fullHD 30+ fpsow

w RO2 tragedii nie ma z optymalizacja, ale tez za dobrze nie jest. W sumie piersza czesc tez nie byla znana z tego, ze jakos super plynnie chodzila na to jak wygladala

Wawer

  • Guest
Odp: My PC Vs RO2
« Reply #41 on: 22 October 2011, 15:06:41 »
Tak jak pisze Yab, RO1 też potrafiła nieźle przyciąć komputer.