Author Topic: Problem z Multiplayer  (Read 17269 times)

Macias1973

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #15 on: 15 August 2006, 16:19:45 »
Kurcze ja dzisiaj tez mam ten problem, tyle ze ładuje mi sie news i po chwili ze nie ma połączenia z master serwerem i spróbuj pózniej, ale wchodzac do internetu mam pusto, odczekam minute i zaladuja mi sie serwery...o co chodzi?

telnet - nie mam połaczenia z master serwerem...

BosmaN_PL

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #16 on: 15 August 2006, 16:35:03 »
Ja nie mam firewalla.. co robić ??

Macias1973

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #17 on: 15 August 2006, 16:35:49 »
Goral a to nie moze byc za sprawa Steama?

Goral

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #18 on: 15 August 2006, 16:35:57 »
Quote
BosmaN_PL :
no to mam Łączenie z 207.135.144.11 i zamyka sie okno ;/

No to znaczy że coś pomiędzy programem gry a master serwerem (niezbędnym do gry w Internecie) blokuje połączenie.
Twój firewall na komputerze (wbudowany w XP lub inny), firewall np. pomiędzy Twoim komputerem a dostawcą Internetu (np. router ADSL u Ciebie w domu, jak masz npo. neostradę), firewall pomiędzy Twoim dostawcą Internetu a master serwerem (tu jest gorzej, bo chodzi np. o sieć osiedlową, wymagany kontakt z jej administratorem).
Innych możliwości nie ma, albo więcej nie przychodzi mi do głowy!

BosmaN_PL

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #19 on: 15 August 2006, 16:38:35 »
mam osiedlówke... a po za tym firewall wbudowany w XP jest wyłączony... żandego innego firewalla nie mam.... reinstalka Windy coś pomoże ??

Goral

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #20 on: 15 August 2006, 17:07:08 »
Wątpię. Pewnie Twój administrator sieci osiedlowej coś poprzycinał na swoim firewallu, musisz to sprawdzić... A czy ktoś inny z Twojej sieci osiedlowej ma i gra w RO bez problemu?

BosmaN_PL

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #21 on: 15 August 2006, 17:55:31 »
Na czacie w grze wszystko opisują... Server Master jest wolny i nie łączy graczy... jedynym wyjsciem jest łączenie się ręcznie... czyli
1. otworzyć konsole(~)
2. wejść na stronę http://www.game-monitor.com/search.php?game=ro&pg=1 wybrać sobie jakis server
3. w konsoli wpisać open ipadress czyli np. open 212.76.32.54:7757 i dac enter
4. wyłączyć konsole
5. czekać aż sie załaduje mapa


Nie jest podane kiedy Master Server będzie znów działał własciwie .. pzdr

Macias1973

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #22 on: 15 August 2006, 18:11:37 »
Wyłączyłem F-secura, firewall XP i nic, ale to nie jest problem firewall-a. Bo ja mogę sie wbic na jaki kolwiek serwer i grac, tyle ze próba sciagniecia news-ów konczy sie nie powodzeniem i załadowanie listy serwerów trwa około 1 minuty... nie mam żadnego konkretnego pomysłu na te utrudnienia.

Goral

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #23 on: 15 August 2006, 18:37:47 »
No to spoko. Zawsze możesz wejść na polski serwer klikając na link w Podglądzie serwerów (IP : port to jest link uruchamiający grę i łączący z wybranym serwerem).

Macias1973

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #24 on: 15 August 2006, 18:50:48 »
Dzieki za rady i sugestie, w kazdym razie przed momentem działa juz wszystko poprawnie i w moim przypadku był to na 99% problem z połaczeniem i brakiem mozliwosci sciagniec uaktualnien news-wych. Ale nie pozostaje to problemem w przypadku zablokowania adresów IP w/w w firewall-u. Bo tak tez moze sie zdarzyc...łatwo cos kliknąc i zablokowac :D

Kurtus

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #25 on: 15 August 2006, 22:05:27 »
Start--->Moje miejsca sieciowe-->połączenia sieciowe--->Zmien  ustawienia zapory--->wyłącz.Mnie pomogło Gl

Wrona

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #26 on: 17 August 2006, 07:28:09 »
A ja widzę w grze 8 serwerów (filtry serwerów wyłączone), podczas gdy w Xfire wybija ich prawie 300...

Macias1973

  • Guest
Problem z Multiplayer
« Reply #27 on: 17 August 2006, 10:01:45 »
Czasami dziwne sytuacje sie zdarzają z tym multiplayer, temat przerabiany był juz po wyżej. Ale z tym brakiem połączenia z master serwerem przy próbie ściągnięcia news-ów...brakiem widocznych serwerów itd. Nie daje mi to spokoju, no bo jeśli wszystko było ok przez kilkanaście dni, nie było wprowadzanych żadnych zmian na firewall-u to ogólnie sytuacja jest bez zmian.
Jak na razie raz miałem taka sytuacje i trwało to kilka godzin, próba połączenia na ten czas nieprawidłowości przez telnet na IP tegoż serwera potwierdzało brak łączności. Co uważam za problem wynikły po stronie master serwera.