Author Topic: lol  (Read 17903 times)

PrezesOi

  • Guest
lol
« Reply #45 on: 09 March 2007, 13:53:22 »
Teraz votowanie jest ok na Asterze.... ale mapy mcp + nowi gracze ktorzy votuja wg klucza "fajna nazwa=fajna mapa" dają w efekcie rozgrywkę 3 vs 3 na mapie 100 hektarowej. Nastepny efekt - 0 vs 0.
Efekt długofalowy = śmierć RO.

Większość graczy podchodzi do tego tak jak Bathin, miłośnicy customystanu to naprawdę nieduży procent ogółu graczy...

viatrova

  • Guest
lol
« Reply #46 on: 09 March 2007, 14:12:11 »
wg mnie 2 serv z customami to porazka, bylo wszystko jakos poukladane przedtem i nawet zaczynalo dzialac (czyt. serv z customami czasem sie zapelnial, standardy cieszyly sie duzą popularnoscia) a teraz oba czesto puste, lub pustoszeja po rozegraniu 3 map... sprawa glosowania byla juz poruszana wielokrotnie, jak dla mnie dowolnosc w wyborze jest atutem nawet jesli przez to mam grac 3xodesse ;) - a koniecznosc rozegrania jakiejs mapy byle zakonczyc "obieg" dla wiekszosci = disconect. Przy okazjii - spotykane nieraz dokladanie "kilku" glosow przez admina (wbrew glosom innych) na mape ktora powinna jego zdaniem wygrac to dopiero prawdziwe lol ;)

Alex

  • Guest
lol
« Reply #47 on: 09 March 2007, 16:07:13 »
lepsze jest wrogiem dobrego. a już myślałem, że tylko ja mam złe zdanie o wprowadzonych "usprawnieniach" na serwerach. Bathin ma racje, czołgi i co za tym idzie mapy czołgowe w RO to porażka. Odstraszają i w zasadzie zmuszają do zmiany serwera. Zauważyłem, że te nowe mapy podobaja się w przytłaczającej większości ludziom którzy grają w RO od niedawna. Ci co grają od premiery RO w Polsce (lub jeszcze wcześniej) preferują raczej "stały" zestaw starych, dobrych map (bez map typowo czołgowych) w zasadzie klasyków.

Przy takich ustawieniach serwerów i z takim wyborem map jak obecnie większość dobrych graczy "wyemigrowała" na zachodnie serwery.

Wawer

  • Guest
lol
« Reply #48 on: 09 March 2007, 17:18:20 »
Ja tam czołgowe nawet zniosę, byleby MPC znalazły się na serwerze z customami. Chociaż rzeczywiście wolałbym serwer typowo "piechotny" ;P

Heniu

  • Guest
lol
« Reply #49 on: 09 March 2007, 21:57:53 »
Pierwszy post na forum- elo elo czy dwa zero, niektorzy moze mnie kojarza z serwow.

Koniecznie trzeba podzielic astery na standard/reszta.
Jezeli wogole jest sens utrzymywania serwera z customami...

Niestety taki charakter gier sieciowych- jest zestaw map ktore po prostu ludzie znaja, maja nagrane, wiedza co to i wogole miodzio.
I jak widza nazwe z kilkoma _ np. xxX_mcp_beta231241 to odrazu wzrok na inny serwer- niestety taka prawda.

Bardzo fajne sa customy- wiele jest naprawde rewelacyjnych, ale sorry- tutaj niestety trzeba patrzec na to co ciemny lud chce grac- bo inaczej to zostaja tylko jeszcze glupsze boty...

I rzeczywiscie- mapy czolgowe mozna podarowac, ew. dawac je rzadko.
Ja tam bardzo lubie czolgowki, fajnie jest pojezdzic/postrzelac, szczegolnie jak sie znajdzie kumatego kierowce/strzelca- ale znowu- jest troche ludzi co mysli jak ja/my, ale wiekszosc to ciemna masa ktora przyszla dopiero co z cs/dod/cod itp.
I zeby gra nie umarla- trzeba robic wszystko zeby masa nie odplynela.
Bo zostana tylko boty...

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
lol
« Reply #50 on: 10 March 2007, 01:54:12 »
Wiecie ze jestem zwolennikiem customow, widzialem 4 gry jesli nie wiecej, gdzie 90% graczy gralo na standardach, ba raczej an 3 standardach ze srendiej 8. To dopiero jest porazka.
Dlaczego?
Nowi nie znaja map, ale graja bo wiekszosc gra na nich. ZAciskaja zeby jak ich gnebia bo przeca co zaczynaja. co wiecej nie ma co grac na innych mapach bo szkoda czasu grac na mapach co nikt nie gra....
Juz kako tacy graja na standardach bo inni graja, ci z wiekszym stazem. Custom od czasu do czasu aby przewietrzyc mozg ze standardow.
Ci ze starszym stazem graja na standardach bo mozna przewaznie mlocic noobow, poza tym rozgywki ligowe sa na standardadch. A customy, i czolgowki mowia bleee bo nikt nie gra, nie w ligach a czolgi sa z d....

Prawde powiedziawszy stalingrad i odessa juz sie staly mapami typu dust i dust2.

Wskazujecie ze polacy uciekaja na zachodnie serwery - i aster stoi pustkami.
Heh, aster jescze ciagnie, ICP jest pusty jak sahara, niestety.
Na asterze jest std+ mcp, nie przesadzajmy, jak ludzie chc to graja std. Inaczej sobie ida na customa - tam raczej za duzo debili nie ma, na szczescie.
Niestety ICP o ile jest jakos wydajnosciowo 50% lepszy od obu serwerow, o tyle nie jest tak czesto dowiedzany bo nie ma go na str glowej ro.pl
Pomimo ze ma TYLKO standardy oraz DWA customy wybrane z kilkudzieiecu map, to nadal straszy jak opuszczoy dom. Mialem pomysl wrzucenia tam MCP ale wydaje mi sie ze nie ma sensu. Nie ra zsiedzailem GODZINE sam na ICP czekajac na gracza i jedyna osba jak mnie dowiedzala byl raczej trawiator pytajac sie co robie ;D. ICP ma szanse na zapelnienie dopiero jak aster std jest pelny, a custom jest mniej wiecej w 20% oblozony (inna kwestia ze aster na czolgach wiczy pingowo, z ICP jednak pojechalismy ze slotami aby tego uniknac).

Wracajac do polakow za granica - uwazam ze jest kilka powodow:
- malo troche ludzi, no nie oszukujmy sie, widzialem chyab tylko 2 razy w ciagu pol roku aby 3 serwery polskie byly full -glownie z okazji swiat.
- niskoslotowe serwery. to chyba oczywiste, ze jak maksymalny serwer ma 24 sloty to na niektorych mapach nie am co grac bo jest za rzadko ;D. Dlatego ludzie zwiewaja na zachodznie gdzie jest kilkanascie 32 slotowcow. Coz, w polsce mamy takie serwery ale raczej na gry typu batttlefield albo na kilka csowych. Prawdopodobnie niedlugo ICP zostanie przerobony na 32 sloty z powodu zmian w strukturze organizacyjmych serwerow. Mam nadzieje ze na korzysc serwera jak i graczy,
- skill, czyli poziom  graczy. nie wiem wszakze jak jest na zachodzie - po rpsotu jak mam czas grac to wole isc na polskie serwery, ale wydaje mi sie ze w poslce jak sie spotka kilka osob z klanow to coz, ale poziom jest wysoki i nastepuje rzez niewinatek. sam wiem jakie to uczucie ciagle dostawac w dupe , zanim dobiegniesz juz umierasz, troche sie czlowiek stresuje.


Co do czlgow i piechoty - wiadomo ze czolgi nie sa mocna storna gry, ale armored beasts jednak cos zmienia w grze - datego na 3 serwerach w polsce dziala (przynajmniej 3).

A na grywalnosc a raczej frekfencje graczy ma wplyw jescze szereg czynnikow, chocby
- studia i szkola
- praca i okresy swiateczne
- komunie i urodziny (tak, te dzieci co dostaja na urodziny intenet)
- aura pogodowa, ktora falami przechodzac prze ktraj zdrowotnie jest w stanie zniechcecic graczy  \
- sezpoly i koledzy w sieci -  czesto gracze graja ze soba, bo sie znaja jakis czas, i jak jeden nie gra to raczej drugi tez nie - dlatego widac ze jak wejda 2 osoby na serwer to bardzo czesto potem dochodza inni, podobnie jak sie serwer wykrusza, przewaznie ludzie odchodza dwojkami.

dobra, godzina 4 rano, czas spac.

trawiator

  • Guest
lol
« Reply #51 on: 10 March 2007, 11:16:53 »
Od wczoraj jest po staremu, jeden aster jest tylko standardy drugi customy (włącznie z MCPx). Z tego co widze custom pełen a standard świeci pustkami.

Wawer

  • Guest
lol
« Reply #52 on: 10 March 2007, 14:32:53 »
Ja wczoraj grałem od 21:30 do 23:30 i serwer był prawie pełen. Myślę, że gracze wrócą.

trawiator

  • Guest
lol
« Reply #53 on: 10 March 2007, 16:36:19 »
Taaa przez ledwie 2h grali ludzie ;)


Custom wyglądał tak:

Wawer

  • Guest
lol
« Reply #54 on: 10 March 2007, 17:48:40 »
Zobaczymy jek będzie. Ja mam nadzieję, że jednak polacy wrócą do polskich serwerów.

Alex

  • Guest
lol
« Reply #55 on: 10 March 2007, 18:08:15 »
Quote
_KaszpiR_ :
...
- skill, czyli poziom  graczy. nie wiem wszakze jak jest na zachodzie - po rpsotu jak mam czas grac to wole isc na polskie serwery, ale wydaje mi sie ze w poslce jak sie spotka kilka osob z klanow to coz, ale poziom jest wysoki i nastepuje rzez niewinatek. sam wiem jakie to uczucie ciagle dostawac w dupe , zanim dobiegniesz juz umierasz, troche sie czlowiek stresuje.
...


Ja to widzę odrobinę inaczej - przy niskim skilu graczy po prostu nie chce się grać. Nie trzeba wchodzic na serwer, wystarczy spojrzeć na podgląd serwera. Jeżeli nie ma na nim nikogo grającego w jakimś klanie (choć to nie jest regułą; wystarczy, że będzie kilku "starych" graczy) to raczej idzie się na serwer na którym grają chłopaki z fmj, core czy innych klanów. Żadną przyjemnością jest patrzenie jak na odessie grający niemcami biegną "bronić" apartamentów czy skweru graczeskaja pomimo tego, że te są już nie do odbicia. Albo sytuacja gdy prawie pada headquaters a 5 loli siedzi na wieży dawno zdobytej przez rosjan. Podobne sytuacje zdażają się na prawie każdej mapie.

Quote
Wawer:

Ja wczoraj grałem od 21:30 do 23:30 i serwer był prawie pełen. Myślę, że gracze wrócą.



Wątpię. :/

YankeSmgn

  • Guest
lol
« Reply #56 on: 10 March 2007, 19:56:08 »
Watpisz ? A serwer pelny.

Alex

  • Guest
lol
« Reply #57 on: 10 March 2007, 20:53:23 »
Wiem, bo sam z asssasinem, sibikiem, guzem i mariuszem weszliśmy trochę pograć na "standardach".

Wawer

  • Guest
lol
« Reply #58 on: 11 March 2007, 12:48:57 »
Teraz na asterze jest 20/24 więc chyba źle nie jest:D

Wrona

  • Guest
lol
« Reply #59 on: 11 March 2007, 14:27:10 »
Tak, byłem przed godziną na 'normalnym' Asterze i źle nie było, ale wyszedłem, bo ciekawe mapki już "przeszły" i do wyboru (wrrrrr) pozostało 4 sztuki - reszta nieaktywna.