Author Topic: Wieczny Konkurs  (Read 177866 times)

Razor

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #60 on: 02 January 2007, 17:12:30 »
A teraz moja zagadka, kto to taki:



Dla ułatwienia powiem że odegrał on ważną rolę w pewnej bitwie w której równie śmiercionośnym czynnikiem jak kule był mróz.

Guz

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #61 on: 02 January 2007, 17:15:20 »
Na zdjeciu jest Friedrich von Paulus

Razor

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #62 on: 02 January 2007, 17:18:50 »
Quote
Guz :
Na zdjeciu jest Friedrich von Paulus


Gratulacje

Damianx2x2

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #63 on: 02 January 2007, 18:12:27 »
No kurcze zadajecie zagadki jak mnie nie ma akurat a jak wejde to juz jest prawidlowa odpowiedz :]

Guz

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #64 on: 02 January 2007, 18:40:08 »
Dobze wiec czas na moja ulubiona dziedzine - bron palna, a wiec co jest na TYM zdjeciu

Podpowiedz 1. Bron ta byla uzywana takze w wojsku niemieckim pod oznaczeniem MP43(u)

Yab_PL

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #65 on: 02 January 2007, 20:41:10 »
jest to Danuvia 43 M

Guz

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #66 on: 02 January 2007, 20:42:50 »
Quote
Yab_PL :
jest to Danuvia 43 M


Odpowiedz jak najbardziej prawidlowa - osobiscie myslalem ze minie wiecej czasu zanim, ktos zgadnie :)

Yab_PL

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #67 on: 02 January 2007, 20:55:27 »
heh, w sumie troche poszperalem, bo nie wiedzialem dokladnie czy to jakasa Denuviaczy Beretta, a nie mam literatury pod reka.
A teraz pytanie:
Jaka ciekawa historia wiaze sie z czolgiem KV (z poczatku wojny)?

AC| AdRain

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #68 on: 03 January 2007, 05:24:34 »
Zmiana biegów młotkiem?

może chodzi Ci o czołg KW-2, który zatrzymał całą kolumne niemieckich czołgów przez 2 dni,  niszcząc.. emm no gdzie ja to miałem ile on tam zniszczył... ale KW-2 po prostu ustawił się na górce, i strzelał sobie do niemiaszków, którzy nie mogli się rozstawić i zaatakować, po dwóch dniach.. rosjanie stracili całą amunicje, po czym zniszczyli czołg i sami uciekli :)

Yab_PL

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #69 on: 03 January 2007, 15:41:13 »
Quote
AC| AdRain :
może chodzi Ci o czołg KW-2, który zatrzymał całą kolumne niemieckich czołgów przez 2 dni,  niszcząc.. emm no gdzie ja to miałem ile on tam zniszczył... ale KW-2 po prostu ustawił się na górce, i strzelał sobie do niemiaszków, którzy nie mogli się rozstawić i zaatakować, po dwóch dniach.. rosjanie stracili całą amunicje, po czym zniszczyli czołg i sami uciekli :)

no mniej wiecej o to chodzilo. Ja znalem tylko ta wersje ze po 2 dniach niemcy w koncu przyprowadzili Flaka 88 i w tyl strzelajac go rozwalili. Pozniej sprawdzano kadlub KV i odnotowano paredziesiat trafien ktore nie spenetrowaly pancerza. Jednym sukcesem piechoty bylo zerwanie gasienicy

AC| AdRain

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #70 on: 03 January 2007, 17:18:08 »
no więc teraz ja xD

Moze trudne, pytanie ale myśle, iż fanatycy nie powinni mieć żadnych problemów ;)

Na czym polegały "rajdy" radzieckich nowo-wprowadzonych czołgów T-34 na pozycje Niemieckie? :)

Damianx2x2

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #71 on: 03 January 2007, 18:18:59 »
Tu chodzi o przejete czolgi bo nie rozumiem pytania :P
Jezeli tak to sluzyly one do trenowania i przeprowadzania testow niemieckich czolgow na nich :P na roznych poligonach

Guz

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #72 on: 03 January 2007, 19:29:00 »
Fakt mogl bys lekko sprecyzowac pyatnie czy przez "nowo-wprowadzone" rozumiesz takie pojazdy ktore wlasnie oposcily fabryke czy moze sam poczatek wojny kiedy byly "nowoscia"? Jezeli ta druga opcje to strzelam ze moze chodzic o charakter sowieckich korpusow pancernych, ktore byly nastawione stricte ofensywnie gdzie mozliwosc odwrotu nie byloa anwet brana pod uwage.

Yab_PL

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #73 on: 03 January 2007, 23:11:36 »
moze chodzi o to ze nie strzelaly tylko rozjezdzaly ludzi po okopach???

AC| AdRain

  • Guest
Wieczny Konkurs
« Reply #74 on: 04 January 2007, 05:12:13 »
sorkki, nie sprecyzowałem pytania ;D chodzi o to kiedy były "nowością" na polwu walki i były kompletnym zaskoczeniem dla niemców :)

ale Yab ma racje :D

Do czołgu wsiadały 2 osoby xD kierowca i dowódzca bo po co więcej... i jechali sobie na niemieckie pozycje aby ich po rozjeżdzać, nawet nie strzelali :) a nie mieckie pociski odbijały się od T34 jak gumowe piłki :) Ciekawostka... rosjanie wysłali raz okolo 10 takich maszyn, tylko z dowódcą i kierowcą którzy mieli za zadanie rozjeżdzać niemiaszków, wiecie jak stracono 1 czołg typu T-34? podczas przejeżdzania jakiegos niemieckiego czołgu... nasza maszyna wbiła się po prostu w ziemie i nie mogła ruszyć.