Author Topic: Red Orchestra 2, kilka pytań.  (Read 10869 times)

Wawel

  • Guest
Red Orchestra 2, kilka pytań.
« on: 03 April 2012, 21:42:37 »
Ostatnio zakupiłem Red Orchestra 2.
Mam kilka pytań.
Po Aktywowaniu klucza pokazała się również Red Orchestra 2 Beta , o co chodzi? Przecież beta już była?
Czy udostępnione narzędzie do modyfikacji pozwala robić tylko mapy? Czy również animacje postaci, wygląd itp?


Ps.
Grałem tylko 30min. (gra się wyłącza , kiepski zasilacz D:), ale mimo złych opinii, gra mi się spodobała :).

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #1 on: 03 April 2012, 21:55:25 »
Co do pierwszego - postudiuj trochę wypocin innych tutaj na stronie, wiedza "zdobyta" cieszy bardziej niż podana (n-ty raz  :-\) bezpośrednio

Co do SDK - teoretycznie możesz robić wszystko, ale są inne bardziej przyjazne narzędzia z których potem importujesz i składasz w SDK, ale co i jak to do znawców tematu ja wiem tylko ogólnie o co tam biega...

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #2 on: 03 April 2012, 23:20:54 »
Po Aktywowaniu klucza pokazała się również Red Orchestra 2 Beta , o co chodzi? Przecież beta już była?

Bo twórcy niedawno udostępnili betę dla wszystkich, by pomóc grze.

pol77

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #3 on: 04 April 2012, 10:16:41 »
Pytanie tylko czy tej grze można jeszcze pomóc skoro po niecałym roku ma się tak jak Ostfront po 5 latach od premiery.Chodzi oczywiście o liczbę aktywnych graczy.

Shock

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #4 on: 04 April 2012, 16:00:17 »
Ostfront ma większą liczbę graczy, dużo większą.

Duqq

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #5 on: 04 April 2012, 17:17:26 »
Ostfront ma większą liczbę graczy, dużo większą.

Jakieś źródło? Wg oficjalnych statystyk steam http://store.steampowered.com/stats/ RO2 jest na liście, co prawda na końcu listy 100 najpopularniejszych gier, ale jest. Za to RO nie ma na liście w ogólę. Więc chyba przesadzasz, co nie zmienia faktu, że RO2 to jest gra zombie, niby żyje, ale chyba umarła.

Niestety TWI pogrzebało tę grę żywcem. Ich pazernośc na kasę, a co za tym idzie wydanie gry w fazie alfa (bo betę to mamy dopiero teraz) skończyła się katastrofą, A szkoda, bo gra miala spory potencjał, moim zdaniem gdyby ją zrobili porządnie byłaby hitem. A tak jest jak jest i nic już jej nie uratuje.

Ani nowe pojazdy, ani mapy, ludzie odeszli, i nie mają po co wracać. Kampani sieciowej nie ma do dziś, nie działają statystyki, są inne drobne błędy, nie ma zapowiedzianych DLC, nie ma nic - ponad pół roku po premierze nie ma nic.

Liczyłem na Rising Storm, bo chyba od starego MoH:PA nie było żadnej strzelanki w realiach wojny na Pacyfiku. Ale wydaje mi się, że nawet jak on kiedyś w końcu wyjdzie to mało kto w to będzie grał, więc szkoda kasy jeśli miałby być płatny. LIpa, wolę sobie pograć w BC2: Vietnam tam do dziś są pełne serwery, oczywiście ludzi, a nie botów.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #6 on: 04 April 2012, 18:47:33 »
nie ma nic - ponad pół roku po premierze nie ma nic.

Kononowicz to przewidział !

Shock

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #7 on: 04 April 2012, 18:56:54 »
Wg oficjalnych statystyk steam http://store.steampowered.com/stats/ RO2 jest na liście, co prawda na końcu listy 100 najpopularniejszych gier, ale jest.

Faktycznie STEAM jest świetnym źródłem  ;)

Jakieś źródło?

Serwery RO1 wystarczą. Wejdz sobie w weekend i zobacz jak serwery są zapełnione. Nie wspomne już o dwóch 64 slotowych 29 th.

Za to RO nie ma na liście w ogólę. Więc chyba przesadzasz, co nie zmienia faktu, że RO2 to jest gra zombie, niby żyje, ale chyba umarła.

Ja bym tytaj zastosowal nowe nazewnictwo - bot game.

Niestety TWI pogrzebało tę grę żywcem. Ich pazernośc na kasę, a co za tym idzie wydanie gry w fazie alfa (bo betę to mamy dopiero teraz) skończyła się katastrofą, A szkoda, bo gra miala spory potencjał, moim zdaniem gdyby ją zrobili porządnie byłaby hitem. A tak jest jak jest i nic już jej nie uratuje.

Ameryki nie odkryłeś.

...nie działają statystyki...

Mi działają.


Duqq

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #8 on: 04 April 2012, 20:19:11 »
Faktycznie STEAM jest świetnym źródłem  ;)

No skoro i RO i RO2 wymagają Steam to lepszego źródła ilości grających nie znajdziesz.  Może w weekendy wygląda to inaczej, ale na chwilę obecną RO1 nie ma na liście 100 najpopularniejszych tytułów na Steam, a RO2 jest. Choć trzeba przyznać, że 775 osób (na teraz) to nie jest rewelacyjna ilość.

Co do statystyk to te z singla już działają? No to musiałem przeoczyć :)

anonim.pl

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #9 on: 04 April 2012, 22:34:39 »
Ostfront ma większą liczbę graczy, dużo większą.
Od razu jak zobaczyłem ten post to sprawdziłem serwery w obu grach cztery razy o różnych porach dnia i RO2 ma więcej graczy. Dzisiaj równocześnie pełne były cztery serwery w RO2: trzy 64 slotowe i jeden 50 slotowy plus jakieś grupki graczy walczyły na innych serwerach. RO1 mogła poszczycić się jednym 50 slotowym serwerem i w DH drugim 64 slotowym.
Niestety TWI pogrzebało tę grę żywcem. Ich pazernośc na kasę, a co za tym idzie wydanie gry w fazie alfa (bo betę to mamy dopiero teraz) skończyła się katastrofą, A szkoda, bo gra miala spory potencjał, moim zdaniem gdyby ją zrobili porządnie byłaby hitem. A tak jest jak jest i nic już jej nie uratuje.
TWI wiele błędów zrobiło ale je poprawia. Za to "Fani" od dnia premiery starają się usilnie grę pogrzebać wpisując negatywne opinie bez argumentów wszędzie gdzie tylko się da. Po takiej negatywnej kampanii nawet gdyby poprawili grę do stanu idealnego i tak nikt nowy nie przyjdzie bo nie przebije się przez ten mur niezadowolenia. Większość recenzji była pozytywna a oceny zaniżone z powodu błędów a nie dlatego że łatwiej się strzela niż w RO1.
Liczyłem na Rising Storm, bo chyba od starego MoH:PA nie było żadnej strzelanki w realiach wojny na Pacyfiku. Ale wydaje mi się, że nawet jak on kiedyś w końcu wyjdzie to mało kto w to będzie grał, więc szkoda kasy jeśli miałby być płatny.
Nie panikuj, ma wyjść w wakacje. Też na niego liczę bo bardziej mnie interesuje niż front wszchodni i w żadną strzelankę na Pacyfiku nie grałem.

Shock

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #10 on: 05 April 2012, 08:55:13 »
Bo twórcy niedawno udostępnili betę dla wszystkich, by pomóc grze.

Nie. Bo twórcy spie***** grę i teraz zwracają się do graczy o pomoc w naprawie. Nie pamiętam drugiej takiej sytuacji.


Jakieś źródło? Wg oficjalnych statystyk steam http://store.steampowered.com/stats/ RO2 jest na liście, co prawda na końcu listy 100 najpopularniejszych gier, ale jest.

Już nie ma.


Niestety TWI pogrzebało tę grę żywcem. Ich pazernośc na kasę, a co za tym idzie wydanie gry w fazie alfa (bo betę to mamy dopiero teraz) skończyła się katastrofą, A szkoda, bo gra miala spory potencjał, moim zdaniem gdyby ją zrobili porządnie byłaby hitem. 

Prawda. Lepiej było wydac grę sześć miesięcy później niż połasić się na konkurowanie z BF3 i MW3.


Od razu jak zobaczyłem ten post to sprawdziłem serwery w obu grach cztery razy o różnych porach dnia i RO2 ma więcej graczy. Dzisiaj równocześnie pełne były cztery serwery w RO2: trzy 64 slotowe i jeden 50 slotowy plus jakieś grupki graczy walczyły na innych serwerach. RO1 mogła poszczycić się jednym 50 slotowym serwerem i w DH drugim 64 slotowym.

Jasne, tylko pisalem o RO1 w weekend tj. piątek-niedziela.

Co do RO2 odliczam serwery rosyjskie gdzie ping wynosi 100+

Jedynymi serwerami gdzie teraz można pograć są dwa 40-1.


Za to "Fani" od dnia premiery starają się usilnie grę pogrzebać wpisując negatywne opinie bez argumentów wszędzie gdzie tylko się da. Po takiej negatywnej kampanii nawet gdyby poprawili grę do stanu idealnego i tak nikt nowy nie przyjdzie bo nie przebije się przez ten mur niezadowolenia.

Wiesz ja kupiłem "gotowy" produkt a nie betę którą teraz według TWI mam testować. Dobrze ktoś wczesniej przytoczył sytuację z samochodem.

Dużo ludzi chciało dac gre szansę ale jeżeli grało się w częśc pierwszą blisko 6 lat, a tutaj dostaje się wersje beta z babolami to co się dziwisz że ludzie przechodzą na inne tytuły. 

Większość recenzji była pozytywna a oceny zaniżone z powodu błędów a nie dlatego że łatwiej się strzela niż w RO1.

True. Tylko o ile sobie przypominam recenzje czy videorecenzje zanizały ocenę gry za błędy króre występowały i które do dzisiaj nie zostały poprawione.


Czy RO2 się podniesie? Moim zdaniem nie. Patrząc na szybkość wprowadzania poprawek przez TWI i naprawiania wprowadzonych już poprawek oraz braku pojazdów gra będzie w pełni gotowa może w połowie przyszłego roku. Wielu już o niej zapomni.  A tymczasem na horyzoncie pojawia się dość duża konkurencja.

Cała nadzieja w dodatkach.

Wawel

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #11 on: 05 April 2012, 17:11:23 »
To wygląda na to że tripware zawiodło na całej lini z grami. Kupiłem Brink, gdzieś miesiąc po premierze, grało może 30 osób :D. Taki lekki offtopic się zrobił. BarBear, przed chwilą mnie zastrzeliłeś 2 razy :). Nick: Kojot.

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #12 on: 05 April 2012, 18:31:21 »
Mi tam się podoba, tylko za łatwa jest znacznie i czekam na RO classic. Co ciekawe jak patrzę po znajomych to w większości nie wrócili już do grania w RO (ciekawe dlaczego ?). 

anonim.pl

  • Guest
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #13 on: 05 April 2012, 19:21:17 »
Dużo ludzi chciało dac gre szansę ale jeżeli grało się w częśc pierwszą blisko 6 lat, a tutaj dostaje się wersje beta z babolami to co się dziwisz że ludzie przechodzą na inne tytuły. 
Wkurza mnie to że część tych osób przez następne pół roku wchodzi na fora związane z grą tylko po to by ją krytykować, zamiast się zająć nowym tytułem, przez co nie tylko szkodzą grze, ale też psują zabawę osobom którym RO2 się spodobała. Do multiplayera trzeba ludzi a tacy negatywni "Fani" odstraszają nowych graczy i grze nie pozwalają się podnieść nawet jak twórcy się starają.
Quote
Jasne, tylko pisalem o RO1 w weekend tj. piątek-niedziela.

Co do RO2 odliczam serwery rosyjskie gdzie ping wynosi 100+

Jedynymi serwerami gdzie teraz można pograć są dwa 40-1.
Weekend też sprawdzę.
Co prawda na serwerach rosyjskich mam ping 120 ale nie czuję by to wpływało w jakiś sposób na mój komfort gry. Przez długi czas tylko na nich grałem bo tylko one były pełne. Wydaje mi się że trochę przesadzacie z tym strachem przed pingiem powyżej 100. Ja dopiero przy 300+ mam jazdy w grach.
Quote
Tylko o ile sobie przypominam recenzje czy videorecenzje zanizały ocenę gry za błędy króre występowały i które do dzisiaj nie zostały poprawione.
Część błędów została poprawiona , część będzie poprawiona a kilka nie zostanie nigdy poprawione. Tak jest w każdej grze i nawet w Windowsie.
Kupiłem Brink, gdzieś miesiąc po premierze, grało może 30 osób :D.
Zanim to nastąpi w RO2 minie jeszcze sporo czasu.

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Red Orchestra 2, kilka pytań.
« Reply #14 on: 05 April 2012, 19:36:01 »
Wkurza mnie to że część tych osób przez następne pół roku wchodzi na fora związane z grą tylko po to by ją krytykować, zamiast się zająć nowym tytułem, przez co nie tylko szkodzą grze, ale też psują zabawę osobom którym RO2 się spodobała. Do multiplayera trzeba ludzi a tacy negatywni "Fani" odstraszają nowych graczy i grze nie pozwalają się podnieść nawet jak twórcy się starają.

To najwspanialsza gra na świecie. Gra posiada świetną grafikę i fizykę świata. W grze jest dużo broni, dużo map. Jest klimat i wciągający gameplay. Polecam ją wszystkim.