Author Topic: kupiłem martwą gre  (Read 20286 times)

Apos

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #30 on: 11 February 2012, 14:57:07 »
Procek nie jest chyba zły Phenom II x4 955 3,2 GHZ, ogólnie teraz gra wygląda kolorowiej :D, ale nie wiem czy mi się podoba, wczesniej była bardziej surowa i klimatyczna ;). Ogólnie z tego co czytałem tutaj na forum, to RO2 korzysta głównie z jednego wątku procesora, więc ta reszta rdzeni pewnie się obija, zamiast pracować

Gra korzysta w sumie z 3 rdzeni. Jeden to grafika, drugi dźwięk, a trzeci reszta. Problemem jest że gra nadal korzysta tylko z DX9, gdzie przy DX10/11 można korzystać z kilku rdzeni na jeden wątek (grafikę rozbić na wszystkie 4 rdzenie).

Co do wydajności: RO2 bardzo lubi Ghz i dobre procesory. U Ciebie wąskim gardłem wydajności jest cpu, bez obrazy ale Phenom II to nie jest aż tak dobry cpu.
Te 3.2Ghz które ma, nie odzwierciedlają tak na prawdę nic...

http://www.anandtech.com/bench/Product/88?vs=288

W tym linku masz porównanie Twojego Phenoma II (3.2Ghz) z i5 intela (3.3Ghz), którego każdy kręci z palca do 4.2Ghz

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #31 on: 11 February 2012, 15:13:19 »
Tu się zgodzę phenom to żadne cudo. No ale jeszcze trochę u mnie popracuje. Tak czy inaczej ustawienia mam ogólnie na wysokie, dwa na ultra i bez trawy. 60 fps jest więc biedy nie ma. A pisałem głównie z tego powodu że skok jakościowy po modernizacji, Ro2 vs Bf3 trochę mnie zdziwił.


anonim.pl

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #32 on: 11 February 2012, 19:32:42 »
Według tego testu wyszło że w grach jest gorszy , ale w programach do pracy dużo lepszy od intela.

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #33 on: 11 February 2012, 20:16:50 »
A co to znaczy Lower is better przy niektórych testach ;)

anonim.pl

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #34 on: 12 February 2012, 00:19:38 »
Złapałeś mnie, tekstu drobnym druczkiem nie czytałem.

Wawer

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #35 on: 12 February 2012, 04:21:21 »
A wrażenia są takie, Batlefield 30 klatek więcej. RO2 ogólnie tak samo, mogę sobie po dopakowaniu kompa, bez zmiany fps, podnieść na ultra światło i detale tylko, żeby mieć ciągłe 60 fps. Jak włączam trawę to piździec. pozdro
Apos już o tym pisał ale może ja wyjaśnię o co chodzi z tymi sześćdziesięcioma klatkami.
Opcja wygładzanie klatek/framerate smoothing, która domyślnie włączona jest w grze powoduje, że maksymalnie będziemy mieć właśnie  ok 60 fps. Funkcja ta służy temu, by przez szybkie zmiany w ilości klatek ( co w RO się zdarza)  gra nie traciła na płynności.
Nie pamiętam jak to jest domyślnie ustawione ale jest to mniej więcej:
MaxSmoothedFrameRate=22.000000
MinSmoothedFrameRate=65.000000

Generalnie funkcja ta jest przydatna nawet dla posiadaczy mocnych sprzętów bo tak jak nagły spadek z 60 do 20 fps tak i szybkie zmiany 90>50>90 powodują brak płynności.

Jak najlepiej wykorzystać tę funkcję?
Najpierw odznaczyć to w opcjach, pograć trochę i sprawdzić jak te klatki śmigają i ustawić jak nam pasuje. Ważne by różnica między max a min nie była większa niż 15 fps a nie tak jak domyślnie 40, bo co to za wygładzanie jak klatki skaczą.
Przykład:
Ziutek ma od 50 do 100 fps
ustawia sobie:
MaxSmoothedFrameRate=80.000000
MinSmoothedFrameRate=65.000000
I Ziutek ma średnio 70, 80 Fps, bez ścinek itp.

Gdzie to ustawić:
Moje dokumenty/My games/Red Orchestra 2...config/RO.Engine.ini

Jeśli się coś machnąłem to wybaczcie ale nie mam jak sprawdzić dokładnie i z pamięci piszę.

« Last Edit: 12 February 2012, 04:30:41 by Wawer »

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #36 on: 12 February 2012, 10:55:52 »
Domyślnie max fps dla UE3 to 62 kl/s, reszta ok :) Mi dla utrzymania płynnej gry generalnie wystarcza włączenie opóźnienia jednej klatki (one frame thread lag), ale z wygładzaniem ilości klatek w RO się jeszcze nie bawiłem, zobaczymy co z tego wyjdzie...

BLooDek

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #37 on: 13 February 2012, 22:32:47 »
Ja powiem tak, gier nie kupuje dla multika ani grafiki. Grałem w bf3 około 10h multik + cała kampania oczywiście, grałem też w Ro2 i moje zdanie na temat tej produkcji jest takie: Klimat RO2 100 razy lepszy od bf3, grafika też bardzo mi się podoba. Klasyka w połączeniu z nutką nowoczesności. Gra martwa nie jest, bawię się przy niej wybornie.

Bohun

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #38 on: 13 February 2012, 22:46:44 »
Tylko te cholerne boty. W RO1 nie przypominam sobie abym chociaż raz grał z bootami. Zabijają gre. Ale to już wina graczy i społeczności. Każdy klan za punkt honoru bierze posiadanie własnego serwera, choćby z botami. Nie potrafie zrozumieć dlaczego nie ma odpowiedniej opcji w filtrach jak w RO1.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #39 on: 14 February 2012, 08:03:47 »
nie rozumiem o co Wam chodzi z tymi botami. Ja po wejściu na listę serwerów rankingowych klikam sortowanie po ilości graczy i od razu mam 3-4 pełne serwery pod rząd. Dla pewności kliknij raz na wybranym serwerze i na dole pokaże Ci się lista graczy. Jeśli na serwerze jest 50 a na liście tylko dwóch to wiadomo że reszta to boty. Sprawdź następny. pełne są zazwyczaj the old glits army, 40-1 oraz 2-3 ruskie. mówię o serwerach rankingowych.

Koller

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #40 on: 14 February 2012, 08:35:59 »
dokładnie jak Ufok napisał, jak masz 60/64 a w dolnym prawym okienku w spisie ledwo 5 graczy to wiadomo, że reszta to boty...
czasami jeszcze jest parę niemieckich (pół)pełnych - Arishe, coś na K i coś na O:) z tym ,że są one na 32/40 graczy max, ale prawdę mówiąc tych serwerów jest mało, mniej niż każdy zakładał co jeszcze gry martwej nie czyni...może mody i udpate'y z nowymi czołgami podratują ilość graczy w RO2

BLooDek

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #41 on: 14 February 2012, 23:54:41 »
Mi się wydaje, że gdy wyjdzie ten płatny mod (nazwał bym to raczej dodatkiem) wyjdzie to o grze usłyszy może kilka osób i wróci do podstawki. A z resztą nie jest tak źle, znajdź sobie 1 osobę wejdź na serwer z botami ustawionymi na poziom ''heros'' i tam to dopiero się postrzelasz lepiej niż z żywymi ludźmi.

Shock

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #42 on: 15 February 2012, 03:45:49 »
Tutaj się mylisz. Mod robią ludzie od darmowego Darkest Hour (ludzie dalej w to grają, a mod jest dalej rozwijany) i ma być darmowy - w co osobiście nie wierzę, bo na pierwszy mod do RO2 ręcę położyło (w jakimś stopniu) Tripwore.

Dlatego też śmiem twierdzić, że nowy mod/dodatek będzie lepszy od podstawki i bardziej poularny. Szczególnie w GB i USA.

Bohun

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #43 on: 15 February 2012, 04:16:11 »
nie rozumiem o co Wam chodzi z tymi botami. Ja po wejściu na listę serwerów rankingowych klikam sortowanie po ilości graczy i od razu mam 3-4 pełne serwery pod rząd. Dla pewności kliknij raz na wybranym serwerze i na dole pokaże Ci się lista graczy. Jeśli na serwerze jest 50 a na liście tylko dwóch to wiadomo że reszta to boty. Sprawdź następny. pełne są zazwyczaj the old glits army, 40-1 oraz 2-3 ruskie. mówię o serwerach rankingowych.

Nie musisz mi tego mówić. Tylko, że w ciągu ostatnich tygodni nie spotkałem ani jednego serwera, gdzie nie byłoby chociaż ani jednego bota. Zawsze są jakieś boty. A co do serwerów 64. Dla mnie to jakaś pomyłka.  Te mapy najlepiej sprawdzaja się przy ilości graczy 30-40 (to samo a nawet bardziej dotyczy RO1) - powyżej szanse wygrania rosną dla obrońców (jedyne mapy uczciwe dla takiej ilości graczy to baraki i dom pawłowa)

Wawer

  • Guest
Odp: kupiłem martwą gre
« Reply #44 on: 15 February 2012, 20:17:43 »
Tylko, że w ciągu ostatnich tygodni nie spotkałem ani jednego serwera, gdzie nie byłoby chociaż ani jednego bota.
Chłopie gdzie ty szukasz?
Wieczorem na 40-1 trudno szpilkę wetknąć a bota tam nie uświadczysz. jest co najmniej 5 serwerów na których grywam i botów nie spotkałem