Author Topic: ArmA II + Mody  (Read 112717 times)

IgraSov

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #60 on: 19 April 2011, 08:02:11 »
Pierwsze wrażenia, hmm - trzeba się przyzwyczaić do sterowania i nowej gry.
W środę będę miał więcej czasu to wyruszę poza obóz treningowy. Połatkowana od razu po instalacji.

Apos

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #61 on: 19 April 2011, 13:20:06 »
Powoli i na spokojnie do wszystkiego dojdziesz :) Porada dla początkującego - wyłącz head bob oraz zmniejsz wartość dead zone dla celowania. Eliminuje to realistyczny efekt naturalnego ruchu głową podczas ruchu/biegu, który przysparza tylko o ból głowy zamiast pomagać. Tutaj masz to opisane.

Jeżeli zdecydujesz się na kampanię lub misje single player to z dystansem. Singla w tej grze powinno się omijać moim zdaniem, tylko od razu ruszyć na multi oraz szukac ekipy do wspólnej gry. Jeżeli już trenować to na misjach z edytora.

Radzisław

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #62 on: 19 April 2011, 13:36:52 »
Ja sie już pogubiłem,jednak spoko może poskładam to do kupy :D.Jakieś wieści o wrześniu????

Apos

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #63 on: 19 April 2011, 18:59:45 »
@Radzisław Tu ostatnio pisali o nowych czołgach: FT-17 oraz T-28. Polecam przeglądać stronę, codziennie opisują nowości z gry, modów, dodatkowych misji itp.

Edit: jeden zdolniacha z 16AA pracuje nad czymś takim. Jest to jeszcze WIP, tekstury oraz detale nie są jeszcze gotowe.




IgraSov

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #64 on: 19 April 2011, 20:29:11 »
Dzisiaj ruszyłem z kampanią i na singlu planuję grać jeszcze trochę czasu zanim pokażę się publicznie, bo na żadnym serwie nie zdobyłbym chyba żadnego trafienia.:no

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
ArmA II + Mody
« Reply #65 on: 19 April 2011, 20:45:14 »
To wróć do RO i wykonuj zadania z opisu "zajęcie" pod swoim awatarem.

Nikitycz

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #66 on: 19 April 2011, 22:29:19 »
A mnie nawet demo na średnich ścina-nie bangla :no

krv[PL]

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #67 on: 20 April 2011, 14:32:45 »
"Eliminuje to realistyczny efekt naturalnego ruchu głową podczas ruchu/biegu, który przysparza tylko o ból głowy zamiast pomagać."

mozg + oko to jeden z najlepszych zyroskopow.. wiec jak sie biega to sie nic nie trzesie! wiec jest to zupelnie nie realistyczne :)

@Nikitycz
poniewaz z tego co wiem demo jest totalnie beznadziejne i wersja (cala) bedzie ci chodzila o niebo lepiej!

Nikitycz

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #68 on: 20 April 2011, 15:14:14 »
Mam nadzieje...Wiem tylko ze lądowanie śmigłowcem jest dla mnie zbyt trudne...Ale tak czy siak, trochę mnie to zdegustowało

Apos

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #69 on: 20 April 2011, 15:41:27 »
@Igras

Kampanie singla olej tylko uderzaj na multi. Nikt Cie za uszy przecież nie powiesi na publiku za to, że swojego postrzelisz :)

@Bart

Może Ty zamiast ganiać za nowymi rangami w BC2 dołączysz się, hmmm? :P ;)

@Nikitycz

Mówisz o demie ArmA 2 czy OA? W każdym razie tak jak mówi Krv - demo Arrowheada jest dostępne tylko z wczesnej wersji rozwojowej. Z biegiem czasu oraz patchy wydajność oraz inne elementy gry się znacznie poprawiły. Nikitycz, obawiam się, że jeżeli kiepsko działa Ci ArmA 2, to tak samo będzie wyglądać z RO2. Jakiego Ty tam masz kompa? Może stare sterowniki masz lub nie kręciłeś proca? Kurcze, nawet mój stary 4 letni C2D dawał sobie radę w Armie Combined z addonami na średnich+ detalach. Gdybyś miał full spatchowaną wersję, a nawet ta nadal by Ci kiepsko chodziło to zawsze można kombinować w ustawieniach oraz zainstalować jakiś addon na poprawę fps'ów.

Latanie śmigłowcem wygama trochę wprawy, tak jak wszystkie elementy w tej grze. Gra nie jest to co prawda wymagająca jak IL-2, ale daaaaleko jej do np. konsolowego Battlefield'a, w którym latanie jest beznadziejnie proste i niesatysfakcjonujące - tam trzeba się postarać aby się rozbić... W mojej jednostce większość pilotów lata na joystickach dla większej precyzji oraz efektywności w walce, ale nie jest to sprzęt który musisz mieć. Ja np. latam z użyciem klawy oraz mychy w śmigłowcach transportujących oraz bojowych, czy samolotach, ale nie jestem tzw. pro :).

Summa summarum - sprawdź sprzęt i olej demo, które jest "totalnie beznadziejne" jak pisze Krv i nie przedstawia obecnych cech czy zalet gry w żaden sposób.

pol77

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #70 on: 20 April 2011, 16:26:22 »
Nikitycz nie napisałeś co ustawiłeś w opcji zasięg widzenia, a potrafi ona skatować nie jeden sprzęt. Do walk typowo piechotnych jak i w sumie całej vanilil wystarczy w zupełności 1500m. Generalnie w ACE2 potrzebuje dużego zasięgu tylko gdy latam "świnią" albo jako strzelec w śmigle bojowym gdzie ręcznie trzeba sobie naświetlić cel desygnatorem jeżeli nikt z piechoty nie ma takiej możliwości. Jeżeli zaś chodzi o samo latanie to uwierz mi nikt kto poraz pierwszy ma styczność z tą grą nie jest asem przestworzy:D

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
ArmA II + Mody
« Reply #71 on: 20 April 2011, 16:57:37 »
Widzicie, gdyby nie moje "CoDziostwo" to by się Arma tak popularna nie zrobiła:yes, spam zrobił swoje:D:D:D:D:D:D
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Nikitycz

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #72 on: 20 April 2011, 21:57:11 »
No kompa mam starego...Ale wyglada że to wina tego "niezwykle zachęcającego" DEMA i moje opcje...Oraz ping

krv[PL]

  • Guest
ArmA II + Mody
« Reply #73 on: 21 April 2011, 19:24:06 »
przy lataniu smiglem joy sprawdza sie idealnie do tego joy z orczykiem analogowym umozliwia zrobienia kilku manewrow niemozliwych do wykonania na klawierce (min. poruszanie sie smiglem  w lini "poziomej" bokiem, przydatne przy reconie)

jedna z grup zrobila scenariusz do treningu tutaj macie filmik :) klik

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
ArmA II + Mody
« Reply #74 on: 21 April 2011, 20:25:27 »
@Apos
A niech sobie każdy robi to co lubi o ile nie zaniedbuje tutaj RO-obowiązków, ja sobie nie mam nic do zarzucenia na tym polu, więc potem mogę sobie pobiegać z nowymi szarżami w czymś co mnie odpręża :yes
Zapewne już zwerbowaliście tylu ilu możecie z RO "sceny" i proponuję odesłać zainteresowanych pod dedykowane fora a nie bazować na Hyde-Parkowym jednym topiku zdradzonej "Redzi"....