Author Topic: Lista rasistowskich buraków (podzielony)  (Read 11418 times)

BIA Radzio

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #15 on: 23 February 2009, 21:04:14 »
ShariK PL..przestan prosze:)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #16 on: 23 February 2009, 21:09:06 »
No dobra ale taka jest prawda, czytałem o tym w Angorze.

BIA Radzio

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #17 on: 23 February 2009, 21:11:58 »
ShariK a nie w fakcie???.
Ps:Kurcze Enigma tez była nowoczenym urzadzeniem i niemcy mysleli tak do konca wojny.To jak z tym nacjonalizmem???

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #18 on: 23 February 2009, 21:16:08 »
A co to ma do rzeczy czy w Fakcie, angorze, książek czy w takiej telegazecie.

BIA Radzio

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #19 on: 23 February 2009, 21:27:17 »
A no ma..chodzi o wiarygodnosc .itp.

egoniusz

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #20 on: 23 February 2009, 21:34:02 »
Widze ze ci się argumenty skaczyly ,zmieniasz temat i próbujesz mi wcisnąć ze coś powiedziałem, co nie powiedziałem.
Pisz na temat a nie jakieś rzeczy wyjęte z kontekstu.

Rozmawialismy na temat twojej bezsensownej wypowiedzi cyt,, Polska mysl techniczna była o wiele lepsza od niemieckiej''
Ta dyskusja jest na ten temat a nie ze np  Francuzi dostali w dupę.

BIA Radzio

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #21 on: 23 February 2009, 22:18:29 »
Słuchaj ja podałem,wiele argumentów.I czytaj moje posty ze zrozumieniem,bo podobno masz 31 lat.Podałem kilka przykładów,konstukcji a ty??Najpierw twierdzisz ze armia niemiecka była super siła w 1939(bo o ten okres mi chodzi)a ja twierdze ze posiadała kupe starego sprzetu,a cała siła polegała w nowoczesnej doktrynie nic wiecej.Pamietaj ze nasze siły przechodziły reformy i nasz kraj po długiej niewoli ,stratach wojennych musiał wszystko odbudowywac, prawie w 80% infrastrukture.To raczej ty skaczesz po temacie(bomba atomowa za pieniadze amerykanskie), bo rozmawiam chyba z osoba konktetna?.Problem polega na tym ze owszem mielismy kupe strego sprzetu.Ale jeszcze rok,dwa lata i nasza armia była by innego typu(owszem tez nie super nowa ,ale zapewne była by godnym przeciwnikiem).Wiele konstukcji juz z 39 zaczeto wprowadzac.Co mieli takiego niemcy w 39??? oprucz wiekszej ilosci sprzetu i dywizji(moze jedynie samoloty tez wiecej bo nasze nowe modele mogły smiało z nimi konkurowac w powietrzu)?? lepszy przemysł bo przez ich kraj nie przetoczyła sie fala I wojennych walk pozycyjnych,z uzyciem ciezkiej artylerii i grabiezczej polityki okupanta(po zrywanie dzwonów z kosciołow).Jak narazie pan eugonisz próbuje sprowokowac chyba ta rozmowe do jakiegos,absurdu.Podałem przykład francuzów, bo ich kleska była jeszcze wieksza niz nasza,oni mieli zaplecze,przemysł, czołgi,samoloty i co???Trzonem armii niemieckiej do 1941 roku stanowiły leciutkie i liche Pz.Kpfw. I i II wspierane przez czeskie konstrukcje.Dodatkowo należy wspomnieć, że sama atmosfera w armii była nieporównywalnie gorsza od tej z roku 1914. Wtedy wszyscy oficerowie byli świadomi potęgi armii, jaką dysponowali. W roku 1939 w armii panował powszechny pesymizm. Pomiędzy bajki należy włożyć mit jakoby Wehrmacht dysponował ogromną liczbą jednostek zmotoryzowanych. Wystarczy zwrócić uwagę na kroniki, z walk w Polsce czy we Francji pokazujące niekończące się kolumny niemieckich piechurów lub jednostek artyleryjskich ciągniętych przez konie!!. Taka była rzeczywistość(az do konca wojny).Ja nie twierdze ze nasze siły były lepsze,ale nie dano im czasu na modernizacje.Ja na ten temat moge pisac godzinami,ale na mój post napisz konkretne info, bo twierdzisz ze intersujesz sie tym od lat a  jak narazie to tylko piszesz mi, ze gadam głupoty.To jak jest z tym nacjonalizmem???

egoniusz

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #22 on: 23 February 2009, 22:41:11 »
Polska myśl techniczna była o wiele lepsza od niemieckiej.
To jest jedyna głupota jako powiedziałeś, reszta jest prawda.

Wiesz ile biegów miały Francuskie czołgi? 3 dwa do tylu i jeden do przodu,a jedynkę  mieli na wypadek ataku Niemców od tylu :)

hehe albo to Jak Francuzi bronili stolice? nie wiadomo nigdy nie próbowali.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #23 on: 23 February 2009, 22:44:24 »
Prawda jest taka, że we wrześniu dostaliśmy solidny [...] od Niemców i żadne przykłady bohaterstwa tego nie zmienią. Fakt faktem, że nie mogliśmy tego wygrac, wrzesień można było jedynie "lepiej przegrac" w sensie:
- wcześniejsza mobilizacja
- bardziej ogarnięta obrona głównych odcinków,
- lepsze wykorzystanie sprzętu
- dowódcy powinni miec jaja dowodząc...
- większa kompatybilnosc na poszczególnych szczeblach ( w szczególności pomiędzy armiami )
Generalnie nie należy podchodzic do kampanii wrześniowej na klęczkach i jarac się jedną bitwą pod Wizną podczas gdy na całej linii dostawaliśmy [...]. Może to okrutne ale taka prawda. Nasze położenie geograficzne jest o tyle nieszczęśliwe, że musimy posiadac armię, silną armię by odpędzac braci rosjan i przyjaciół z zachodu. "Kto pragnie pokoju niech szykuje się do wojny" stara, łacińska maksyma, ale chyba okrutnie prawdziwa i zdecydowanie pasująca do tego co tu napisałem...Tak jak Radzio napisał, na dobrą sprawę byliśmy krajem, który istniał 20 lat. przez 123 lata podzielony na zabory. Ogrom reform administracyjnych, finansowych itd, ze wszystkim nie zdążyliśmy. Zastanawiam się co by było gdybyśmy skumali się z Niemcami w połowie lat 30 ( była taka możliwośc )?
Co do nazistów jest taki Niemiec Kruger[GER], który w podobny sposób okazywał miłośc do Polaków, pisał o wrześniu potem zszedł do argumentów na poziomie "twoja stara, twój stary", na początku się z nim wyzywałem, ale potem dałem sobie spokój z debilem, nie warto. Zdecydowanie większą frajdę sprawiało mi zabijanie go i pisanie mu "noob", aż zmienił team, kilka razy założył mi tk'a i  wyszedł z serwera - tu Yab ma całkowitą rację, najlepiej to nie reagowac a po prostu robic swoje.
Pzdr
PS [...] ć mi nie działa :(

[EDIT]
Nawet uzasadnione i pasujące wulgaryzmy (nie)stety są niezgodne z Regulaminem Forum. Żółta kartka, naucz się stosować zamienniki - następnym razem będzie warn
w RO gram jako raq

BIA Radzio

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #24 on: 24 February 2009, 12:11:53 »
Powiedzcie gdzie napisałem ze nasze siły nie dostały po tyłku?.TO normalne to historia,koniec.Według mnie  nasza mysl techniczna  była lepsza z tego wzgledu ze:jak na kraj 20 letni ,uporalismy sie z wieloma przeciwnosciami losu,kryzys,zniszczenia wojenne,walki polityczne.NIe twierdze ze to co osiagneli nasi konstruktorzy,było powszechne(dzieki polityce ,i lobbingowi francuskiemu pisałem).Ja podałem przykłady pojazdów,broni ktore juz zaczeto powoli wprowadzac do jednostek(ktore byly o wiele lepsze ,od tego co wjechało do Polski w 39,tylko u nas było to mało).Taki karabin ppanc. czy automatyczny,nowe pojazdy,samoloty.Mi chodzi o mysl techniczna,naszych konstruktorów.A ty mi gadasz o czym innym.Rozmawiajmy na temat.Znajac potencjał militarny i gospodarczy naszego kraju w latach 30stych,było to mozliwe ale nie na taka szybka skale.Jesli twiedzisz za gadam głupoty to napisz gdzie??,podaje kolejny przykład,a od ciebie słysze taki sam argument.
 Wracajac do francuzów i ich pojazdów AMC-35,FCM 36,Hotchkiss H-35,  Char B 1 czy Char 2C, miały o wiele lepsza siłe ognia i grubosc pancerza niz Pz I ,II trzon niemieckich dywizji.Cały problem polegał w doktrynie francuskiej,ktora spychała pojazdy na drugi plan, a w wiekszosci to słuzyły do działan propagandowych,lub wsparcia piechoty,co za tym idzie rozdrobnienia dywizji pancernych na grosze(taki sam schemat jak w polsce).Dlamnie Hitler,miał szczescie bo cały jego blef sie udał.A doktryny obronne ,i biernosc naszych sojuszników dodawała mu skrzydeł.Co takiego  armia niemiecka posadała w 39 oprócz nowoczesnej wojny, zwanej blitzkriegiem???Dobrym rozwiazaniem,było rozwiniecie lotnictwa,ktore miało wspierac,słabe w duzej ilosci ciagniete przez konne zaprzegi wojsko(to jest ta nowoczesnosc??).Polskie druzyny ,piechoty wcale nie ustepowały w walce ogniowej z druzynami niemieckimi.Przy odpowiednim wsparciu arty. potrafiły skutecznie atakowac i sie bronic.Przykładem moze byc bój pod Mokra czy kontruderzenie znad Bzury na skrzydło 8 armii niemieckiej,w kierunku Strykowa i Ozorkowa,czy ostatnia juz bitwa pod Kockiem.Wcale nie pisze tu ze,my jestesmy pro..a niemcy mieli szczescie.Bo skala  dywizji przemawiała na ich strone,ale cała doktryna szybkiej wojny polegała w wiekszosci na uderzeniu lotnictwa, wiedz gdy nasze siły odbijały ataki wojsk ladowych,nadlatywało lotnictwo i było pozamiatane(bo my posiadalismy za mało nowoczesnych NASZYCH maszyn!!!).Wiedz piszac o technice, moim zdaniem, u nas były o wiele lepsze rozwiazania,a to ze nie wprowadzono ich do uzycia(albo pozostawiono na tasmach produkcyjnych) warunkowało wiele czynników.Wielkim osiagnieciem naszych naukowców głównie Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, było rozszyfrowanie elektromechanicznej maszyny szyfrującej Enigma juz w 1932 roku!!!!Czy według ciebie zacofany kraj jakim była Polska mógl dokonac tego??/ jesli był naprawde zacofany.Powiadam armia polska w 1939 roku posiadała nowoczesny sprzet,ale mało, lub przez złe dowodzenie , nie umiała go odpowiednio wykorzystac.Ale to nie swiadczy  o tym ze nasza mysl Techniczna była zacofana!!!!Mam nadzieje ze sie rozumiemy.

Yab_PL

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #25 on: 24 February 2009, 15:27:31 »
moim zdaniem nasza mysl techniczna nie tyle byla lepsza co wlasciwa. Pz I i II byly tylko do latania dziur w stanie. Nawet niemcy je projektowali jako czolgi szkoleniowe, a trzonem maily byc Pz III wspierane przez IV. Nasz 7TP wcale nie byl lepszy od Pz III - porownywalne dzialo, cienszy pancerz i mniejsza mobilnosc. Jedynym rewoucyjnym rozwiazniem w naszych czolgach, ktore to rozwiaznie przejely po kolei inne panstwa (zazwyczaj nieswiadome tego ze u nas to bylo pierwsze) byly siniki diesla. Karabin ppanc tez nie jest nowoscia - no ale fakt, polacy mieli zdecydowanie prostsza,m tansza i lzejsza konstrukcje niz inne panstwa. Karabin samopowtarzalny tez nie jest nowoscia - u ruskich taki wynalazek byl juz od wielu lat i mozna wrecz powiedziec ze jako piewrsi mieli karaby szturmowe - juz od 1916 roku. Najnowsze polskie samoloty wprawdzie nie ustepowaly odpowiednim maszyna zagranicznym ale tez raczej nie byly lepsze od nowoczesnych maszyn np. niemieckich. Chociaz z drugiej strony nalezy przyznac racje ze Polska jak na takie mlode panstwo bardzo szybko sie rozwijala i to we wlasciwa strone

BIA Radzio

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #26 on: 24 February 2009, 16:45:58 »
I o taka odp.mi chodziło.Nasz przemysł nie równał sie z niemieckim,ale tez trzeba wziasc wiele czynników po uwage,dlaczego tak było.JUz pisałem.Tak naprawde moglismy sie pochwalic wieloma konstrukcjami,ktore były juz gotowe jak chocby karabin automatyczny(fakt przelezało to w skrzyniach jako prototyp,ale było gotowe)gdy po stronie niemieckiej wiele konstrukcji było jeszcze na papierze.Ja jestem zwolennikiem teorii ze stac nas było na wiecej ,ale juz tego nie da sie odkrecic.Przegralismy.A co było potem w dziedznie niemieckiej technologii kazdy wie.Podbite kraje dawały tania siłe robocza i potencjał gospodarczy co wpływało na wzrost produkcji.Front wschodni wymagał tez szybkiego rozwoju w dziedzinie wojsk pancernych,przeciez trzeba było cos zrobic, lepszego niz liche pzI czy II a nawet III.Pozdrawiam

egoniusz

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #27 on: 24 February 2009, 17:46:27 »
Teraz sie rozumiemy.

Guz

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #28 on: 24 February 2009, 17:53:50 »
Yab nie tylko silniki diesla byly czyms nowym, peryskop odwracalny gundlacha tez raczej do "przestarzalej technologii" nie nalezal. Co do karabinow ppanc to podajze pierwszy zostal opracowany przez niemcow na bazie karabinu mausera podczas I WS. Ogolnie uzbrojenie naszej armi nie stalo na jakims strasznym poziomie, ot staralismy sie utrzymac swiatowy standard.

Co do przyczyn kleskie nie chce sie rozwodzic, kampanie wrzesniowa przegralismy i jest to fakt historyczny, a jakos olbrzymia ilosc spoleczenstwa nie moze sie z tym pogodzic. Pojawily sie glosy "ze gdyby wojna zaczela sie pozniej to..." ...to niemcy tez byli by lepiej uzbrojeni, na tyle lepiej ze w moim odczuciu obrona trwala by jeszcze krocej.

Co do wzrostu produkcji coz niemcy dostali olbrzymi prezent od panstw zachodnich w postaci olbrzymiej ilosci sprzetu czechoslowackiego, ktory byl uzywany do konca wojny. Coz akurat jezeli chodzi o bron reczna to akurat u niemcow kwestia np pmow wygladalo o niebo lepiej niz u nas, mors byl prototypem, a jesli wierzyc niektorym zrodlom wyprodukowano cos kolo 1000 sztuk przed wojna (dla prownania w warunkach konspiracji stworzono okolo 700 sztuk blyskawicy). Podczas gdy niemcy nie dosc ze posiadali stosunkowo niedawno wprowadzony mp-38 (tak zgodze sie z tym ze nie wyprodukowali go w ogromnych ilosciach do startu planu pialego, jednak nie zapominajmy ze jeszcze kajserowskie niemcy byly jednym z protoplastow w opracowywaniu tych konstrukcji, a pamietajmy ze wbrew filmom wojennym niemcy tez uzywali mp35 czy mp28).

Jeszcze jedna kwestia BIA Radzio powiedz mi jaki to polacy mieli opracowany karabin automatyczny bo jakos nie przypominam sobie zadnego

BIA Radzio

  • Guest
Lista rasistowskich buraków (podzielony)
« Reply #29 on: 24 February 2009, 18:04:33 »
http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/piechota/karabin_smp_792mm_wz38M/index.html .Trzeba pamietac ze niemcy od wrzesnia 39 wiele nie poprawili do inwazji na zsrr w 1941(a u nas zmiany od 38 zaczynały byc widoczne).Wiedz jesli wojna wybuchła by trzy lata pozniej..nasze siły były by o wiele lepiej uzbrojone.Wiedz Guz twoja teoria raczej jest twoja teoria(pamietaj ze oczy otworzyły im sie dopiero w Rosji).Pozdrawiam