Author Topic: tak dla posmiania sie  (Read 27251 times)

BIA Radzio

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #15 on: 25 July 2008, 04:46:18 »
Ludziska nie chodzi o to ze wystawili note 2 tylko o to jak dzis postrzega sie rynek gier ..robi sie coraz wiekszy smietnik ....odpieka sie np.starsze tytuły odcina co w nich najlepsze i aplikuje ładna grafike ..bo co wystarczy nie... przeciez dzieciaki sie beda cieszyc starsi fani wku....ac ale co tam olac ich dzieciakow wiecej ..i łatwiej im w głowkach namieszac ..rezultat coraz mniej gier dajacych graczowi swobode w rozgrywce ....np nie robi sie gier typu close combat ..tylko Coha ..bo co nie grywalne bo dłuugie bo kazda godzina sie liczy do konca dnia walk i zdobyty teren a operacja trwa całe bite 7 dni ..a to nie fajne ...bo realistyczne ..:O_o to samo z Ro nie ma apteczek ..celownika , bron sie ładuje za długo ..niszowe ..badziew bo trudne dla gracza ze sceny Call of duty za bardzo realistyczne ..nudne :O_o ludzie ..klapeczki z oczodołow ..jesli jedyna strzelana o II wojnie zrobiona ..w postaci moda .potem dopiero jako org produkt(bo pewnie zadna korporacja nie pomyslała o takiej formie strzelaniny) dostaje 2 oceny to programisci nie beda robic takich gier bo ..kurcze sie nie opłaca ...bo prawdziwych i wymagajacych graczy jest mało lepiej zarabia sie na głabach i dzieciakach ..:yes(niszowcy nie) wiedz całe to w...wienie jest zrozumiałe a ci co twierdza ze przydałyby sie np.apteczki lub inne udogodnienia ..powiem tak to takii kawał z waszej strony czy siedzicie na jakims innym produkcie i jak gracie od czasu do czasu w ro myslami jestescie w srodowisku innej  gry ???? co do konsol ..no ludziska konsole maja teraz zaawansowana grafike ale kuleja w kilku pozycjach ..np.. strategie ....zreszta konsolowe gry zazwyczaj sa liniowe ..piłka spoko ..wyscigi.. przygodowe ..to zawsze było na konsole ale gadanie np.w tv ze konsole wypieraja pcety pod wzgledem roznosci jest przesadzone wiadac walka o klienta ..osobiscie zawsze bede bronił Pc bo to na nich sie robi gry na wszystko ....

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
tak dla posmiania sie
« Reply #16 on: 25 July 2008, 04:52:34 »
Quote
Guz :
Tak czytam te komentarze i zastanawiam sie nad tym czesc osob strasznie sie przejela ta ocena. Czy to ze RO zostalo ocenione na 2 zmienia jakos wasz stosunek do niej? Czy przestanie grac w RO przez ten fakt? Czy wasz system wartosci legl w gruzach? Nie wydaje mi sie. Recenja jak to recenzja z zalozenia jest subiektywna, a jezeli ktos szuka gry realistycznej siegnie po nia zwlaszcza po takiej recenzji, w ktorej realizm jest wytykany jako wada. Z drugiej strony nalezy sie cieszyc z faktu ze grala dostala niska note, dzieki temu nie grozi nam wysyp wszechwiedzacych "czternastolatkow".

Podobnie rzecz się miała do Pulp Fiction - krytycy zjechali ten film a jak się okazało jest to jeden z najlepszych, albo "Horyzont zdarzeń" zjechany przez krytyków, a według mnie jest to świetny thriller/horror, coś w stylu obcego. Recenzja ma nam sugerować czy warto danym filmem zawracać sobie tyłek. Jeśli film dostaje słabe noty, to często go sobie odpuszczamy. Zła recenzja może czasami zabić świetny produkt. I tak było w przypadku "Horyzontu zdarzeń" gdzie mimo, że film jest świetny to jednak jest mało znany, analogicznie jest z grami.
RO może i jest trudne, często się ginie, ale ci co w nie zagrali chyba by nie zamienili tej gry na żadnego innego fps'a :)
Wiem, że nic nowego nie napisałem, ale tak jakoś przyszło mi na pisanie o 4.52 nad ranem^^
w RO gram jako raq

Chupacabras84

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #17 on: 25 July 2008, 10:31:40 »
Swoja droga jako ze z kompem jestem średnio oblatany fajnie byłoby zagrać w coś podobnego do RO niestety w empiku większość strzelanek zdaje się stawiać na rozbudowę hud'a który chyba tylko tętna i fal mózgowych nie pokazuje wiec jak ktoś się orientuje mógł by doradzić jakaś grę(FPS) w miarę realistyczna bez celowniczków, pasków zdrowia, liczników ammo i tym podobnych żeby też w miarę realizm był mam na myśli system uszkodzeń czyli żeby przeciwnicy nie byli zdolni do przyjęcia na klatę bez zadyszki porcji ołowiu ktora powaliła by jakiego kołwiek innego statystycznego czlowieka

Wawer

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #18 on: 25 July 2008, 10:33:54 »
Insurgency Mod. W powstawaniu tego moda brały ponoć udział jakieś osoby z ekipy, która tworzyła R.O.
Mod jest na silniku Source.

pawelvc

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #19 on: 25 July 2008, 10:41:16 »
radzio jeżeli masz coś do cod-a to wywal to

Chupacabras84

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #20 on: 25 July 2008, 10:50:25 »
@wawer
Sciągnelem sobie insurgency jakiś czas temu i uważam ze świetny mod zarówno graficznie jak i pod względem realizmu tylko mapek nie za wiele ale mam nadzieje ze dorobią

grzech.pl

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #21 on: 25 July 2008, 11:17:21 »
Odnośnie insurgency potrzebuję halfa2 żeby go odpalić?

Edit: w sensie czy to musi być half, czy też może być inna gra?

Chupacabras84

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #22 on: 25 July 2008, 11:43:26 »
Musisz posiadać "source SDK base" dostajesz go z hl2 i reszta "orange box" w przypadku darmowego H.L.Deatchmatch mimo ze tez jest na silniku hl2 nie dostajesz "source SDK base" musisz zakupić jakaś grę z Orange box jeżeli kiedyś miałeś jakaś grę z orange box. a w wyniku n.p.formatu straciles  to "source SDK base" jest dostępny do ściągnięcia ze steama w zakładkach narzędzia osobno bez potrzeby instalowania hl2 i reszty. Mocno poplątałem ale mam nadzieje że załapiesz o co lata:p tu dokladnie co to jest ten source SDK base

cichy.

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #23 on: 25 July 2008, 12:08:52 »
oranga albo cs-a source, poszukaj na allegro czasem są konta steam za 20 zł :P

Guz

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #24 on: 25 July 2008, 12:09:57 »
Quote
BIA Radzio :
(...)jak dzis postrzega sie rynek gier ..robi sie coraz wiekszy smietnik ....odpieka sie np.starsze tytuły odcina co w nich najlepsze i aplikuje ładna grafike (...) rezultat coraz mniej gier dajacych graczowi swobode w rozgrywce


Coz prawo rynku, wielkim korporacją z EA na czele bardziej zalezy na zysku. Tak zapewne juz zostanie jednak pocieszajace jest to ze caly czas sa ambitni zapalency ktorym sie chce robic amatorsko gry, wsrod ktorych mozna znalesc wiele perelek. Kilka przykladow z kilku ostatnich dni

- Supreme Ruler 2020 - bardzo fajna strategia troche w stylu Hearts of Iron, choc mi osobisice przypomnia inna starsza gre ktorej nazwa wyleciala mi z glowy. Z ciekawie rozwiazana kwestia ekonomii i dyplomacji. Niestety element bitewny mocno kuleje.
- Mount&Blade - naprawde interesujaca gra RPG, narazie jeszcze w wersji beta (choc niektore firmy pewnie juz wypuscily by gre na rynek). Gra przypomina troche znanych przynajmniej z opowiesci Piratesow. Akcja rozgrywa sie mniej wiecej w sredniowieczu, jednak mapa i strony sa juz wymyslem autorow. Nie uswiadczymy tutaj zadnej magii, czy innych nie wiadomo jakich pierunstw. Gracz ma calkowita dowolnosc tego co chce robic a opcji ma kilka.
- Bitter Glory - dopiero w fazie produkcji polska gra strategiczna ktora tez bedzie zawierac kilka ciekawych rozwiazan, odsylam do strony gry: http://www.bitterglory.com/

Quote
BIA Radzio :
(...) np nie robi sie gier typu close combat(...)



Jak to nie jakos niedawno wyszedl co prawda slaby bo slaby ale jednak czuc w nim w klimat staruszka CC: Modern Tactics, ktory jak dla mnie moze miec duzy potencjal jezeli chodzi o gre sieciowa, jednak nie mialem jeszcze przyjemnosci przetestowania tego elementu


Quote
BIA Radzio :
(...).zreszta konsolowe gry zazwyczaj sa liniowe ..piłka spoko ..wyscigi.. przygodowe ..to zawsze było na konsole (...)



Gry fakt czesto liniowe do bolu ale czesto umozliwiaja gre na splitscreenie co mimo ze zyjemy w epoce powszechnego dostepu do internetu, gdzie niemal kazdy moze sobie na niego pozwolic to jednak rywalizacja czy tez kooperacja z zywym czlowiekiem siedzacym opok ciebie jest duzo ciekawsza.


Quote
BIA Radzio :
(...) ale gadanie np.w tv ze konsole wypieraja pcety pod wzgledem roznosci jest przesadzone wiadac walka o klienta (...)



Stara historia, wracajaca co jakis czas trzeba sie do tego przyzwyczaic :)

Yab_PL

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #25 on: 25 July 2008, 13:29:04 »
w sumie to radzio ma racje, zwlaszcza patrzac na inne recki z tej strony. Ot, chocby CoD4 dostal 5 gwiazdek. No ok, zgodze sie, w singlu to faktycznie gra niezla, ba, bardzo dobra, ale jakby nie bylo gra ta jest znakime obecnych czasow - swietna grafika, gra na 5h, nie zdejmuje sie palca z lewego przycisku myszy, do bolu liniowa i latwa. Ale po ponownym zastanowieniu sie to jednak nie wnosi nic nowego - tak naprade juz wszystko bylo w poprzednich czesciach: wysadzanie dzialek plot, pseudoskradanki, wielka ucieczka ciezarowka, operator dziala/ckmu, nawet odglosy broni sa podobne. Multi to krok w tyl, ale jest kopia CSa wiec sie wszyscy zachwycaja. Tak to jest simsy, nidforspidy i 'nowe' czesci kodow dzisiaj kroluja. Ja jeszcze pamietam czasy amigi gdzie co 2 gra byla symulatorem lotniczym i bardziej skomplikowanym od drugiego, gdzie wychodzily gry zrecznosciowe ktore zjamowaly 30h-40h zabawy i gdzie po drodze mozna bylo polamac 3 dzoje

kryszek

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #26 on: 25 July 2008, 13:53:20 »
Prawda taka,ze nowe gry robione są z reguły pod 12,13 latków, którzy jedyne czym się podniecają, to super ekstra wymagania i zajebista grafika...
Chociaż niektórzy starsi też tak mają, ostatnio kumpel mnie dosłownie wyśmiał,że gram w takie gówno z tak żałosną grafiką, chodziło mu o fallouta 1 :P

maddogPL

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #27 on: 25 July 2008, 14:49:26 »
Ba ja gram we Frontiera tam to dopiero grafa...piksele wiekości muszej d.... że o 16 kolorach nie wspomnę....ale klimat ma dlatego gram :)
Do tego dochodzi cykl Close Combat gdzie grafika nie zmieniła się od ośmiu lat mimo wznawianych edycji...ale są to gry z kilimatem które nigdy mi się nie znudzą.

Wawer

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #28 on: 25 July 2008, 15:17:28 »
@Yab znam Twoja niechęć do Cod4, choć jej nie rozumiem. Jak dla mnie zajebista gierka z fajna grafiką i całkiem konkretnym multi. Fakt, nie jest to gra na poważnie ale ja mam z niej kupę radochy a chyba po to się gra w gry? To, że gra jest robiona dla mas i ma zajebistą grafike nie oznacza że jest do bani. Ja gram na ffa w trybie hc i na mapkach custom i jest fajniasto. Jeśli chcesz w coś grać i mieć z tego zabawę musisz przyjąć zasady jakimi się gra kieruje. W RO przecież też nie wszystko jest idealne.
Fakt, granie w ligach CoD4 jest do bani i kopiuje ceesa na maksa  ale...hmmm znasz jakąkolwiek grę fps z ostatnich lat, w którą gra się klanowo w więcej niiz 6 osób ?

Zresztą, nie sądzę, żeby jeszcze kiedykowiek zauroczyła mnie jakaś gra tak jak było w przypadku RO. Perspektywy, że taka powstanie nie są specjalnie obiecujące...
A jak się kończy tworzenie ambitnej gry wiemy na przykładzie RO - fajna scena, zgrani ludzie, tyle, że nas maluteńko jest...
Stworzenie dobrej gry kosztuje mnóstwo czasu i kasy - dla małej liczby ludzi nikt się specjalnie przemęczał nie będzie.
No...może za 3 lata jakiś mod wyjdzie na silniku który teraz jest nowy...



Co do recenzji...była robiona na potrzeby konkretnych odbiorców - chyba nie myślisz, że fanom arcadówek zareklamują grę tak odmienną od ich preferencji.

Druga sprawa to profesjonalizm recenzentów - ale o noobach chyba gadać nie będziemy:p

BIA Radzio

  • Guest
tak dla posmiania sie
« Reply #29 on: 25 July 2008, 17:25:05 »
do guz grałes kiedys w close combat??? bo wydaje mi sie ze nie ..Yab tez posiadałem amige 500 i moze grafa juz sredniowieczna ..ale widze istne plagiaty z tamtej maszynki przykładem moze byc :rome total war (choc wole mody)orginał z amigi :centurion..takie same rozwiazanie tylko oczywiscie graficzka lepsza i duzo ułatwien o rpg grach juz nie wspomne Diablo np.przypomina mi jedna z produkcji na amige tytułu za cholere sobie juz nie przypomne .. a symulatory ..hmm do tej pory bym pograł serioo pamietasz moze cos pt.Wings I wojna swiatowa dwupłatowiec z dwoma kaemami po bokach ..oczywsicie wchodziły tez elementy zrecznosciowe jak niszczenie mostów zaopatrzenia  z piechota wroga  i  pojazdami (pozniej na pc wyszedł red baron dosłownie taka sama gra)..ahh stare dobre czasy ..wiedz ja sledze rynek gier juz od dawna i miał on swoje wzloty ale teraz według mnie widze upadki ..oczywiscie sa jeszcze gry interesujace ale na palcach  u jednej reki mozna je policzyc ...szkoda tylko ze upraszcza sie tak temat i kaleczy gusta młodych ludzi moze takie czasy bo tak samo jak z muzyka lata 70 ..80..90 ..same hity dobrej produkcji wielkie sqady atrysci  w wiekszosci komercyjne fakt ale dobre! a dzis hit mamy miesiac ..skonsumowany ..wysrany ..i zapomniany .. cuz pora widze zbierac na trumne i na pomnik ..bo czasami czuje sie naprawde staro ....choc wiek jeszcze swiezy :O_o