Author Topic: Tankietnyje praktisy  (Read 23113 times)

Yab_PL

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #45 on: 12 July 2008, 15:27:09 »
taa, Jagdtiger u niemcow? Co jeszcze? Czolg NI u ruskich na ro-odessa?

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Tankietnyje praktisy
« Reply #46 on: 12 July 2008, 16:26:59 »
Trudno porozumiewać między członkami załóg czołgów? A nie można po prostu ustawić voice speaka na local i przeczytać jaki nick ma osoba w czołgu, i po prostu po nim ją wywoływać panowie?

Czy można się dołączyć jeszcze do tankowej zabawy?
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

BIA Radzio

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #47 on: 12 July 2008, 16:53:45 »
Widze Yab upierasz sie nadal..sorry nie wkurzaj sie ale mało masz wiedzy na temat pojazdów z II wojny jesli twierdzisz ze ro ma dobrze  zrobione te sprawyi ..ja tam nie swiece wiedza o czołgach na tyle ..ale wiem ze kv niszczone przez panzer III od przodu to padaka ..Panzer IV rozwijajacy predkosc taka prawie jak tedka to olewa całkowita ....pepesza moze podziurawic silnik sdk to konkretna kupa ...a jesli jeszcze nie wniknołes sobie ze ustawienie pod kontem pojazdu czyni go praktycznie niezniszczalnym ..to juz legalny czit ..mam dalej wyliczac ??? twierdzisz ze lotnictwo ..a co ma piernik do wiatraka my tu mowimy o czołgach i zgodnosci z realiami jesli bym olewał takie akcje to grał bym pewnie w cod lub bf1942 i byłbym happy .po co mi realizm  meczarnia ..?? ..polecam ci lektury historyczne np.jakas bibloteka i fakty prace naukowców nie filmy ..jeszcze te stare (propagandowe) u nas w klaniku jest paru fachowców od pojazdów z II wojny ..wiedz ja np. z budowlancem na temat zbudowania domu sie nie spieram bo chyba on wie lepiej ..nie!

Yab_PL

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #48 on: 12 July 2008, 17:14:50 »
tak sie sklada ze cos niecos wiem o czolgach. Wiem ze w wielu przypadkach RO mocno odbiega od rzeczywistosci, a najwieksze porazki to pancerz KV oraz moc dziala Pz III. Jesli pojdzie sie w strone urealnienia pancerki to czolgi niemieckie beda lepsze. Ok. to sie zgadza, ale to tak troche z dupy wyjety realizm. Na wiekszosci map kazda ze stron ma porowno czolgow. Wiesz czym to sie skonczy? Tym ze rosjanie nawet ze spawna nie wyjada. Wiem, wiem, realizm uber alles, ale to jest tylko gra - ma dawac przyjemnosc. Bez dodania lotnictwa oraz tego ze czolg moze sam z siebie sie popsuc oraz tego przewagi liczebnej rosjan to bedzie to karykatura realizmu. Przyklad? DH i mapa Cagny. Teraz jest imo calkiem ok - nie ma glupiej nawalanki w stylu CoD:UO ale tez zadna ze stron nie mam mega przewagi (ale to glownie zasluga mapperow po ile i jakich czolgow powrzucali), a prawdziwa przewage sie ma tak jak w prawdziwym zyciu - dzieki wiedzy i doswiadczeniu

sgt.Spy

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #49 on: 12 July 2008, 17:42:52 »
Wg mojej wiedzy to Niemcy przez dluuugi czas nie mieli lepszych czolgow od Sowietow (wystarczy porownac Pz III i IV zwlascza na poczatku kampani a T34/76 czy KV1, niby tych Rosjanie mieli niewiele, ale to niewiele to ok 1000 na starcie - 41r), a na pewno nie na poczatku wojny z ZSRR. Raczej gorowali wyszkoleniem, umeijetnosciami taktycznymi i doswiadczeniem. Co od 1944 tez juz nie jest takie wyrazne. W koncu przezylo wystarczajaco duzo czerwonoarmistow by mogli sie czegos nauczyc ;P W 44r armia czerwona byla w pelni zdolna wykonywac skomplikowane dzialania na szczeblu operacyjnym i strategicznym (taktycznym tez oczywiscie). Takze z tym kto ma lepsze czolgi nie jest tak latwo.
Mysle ze w tej skali w jakiej odgrywamy wojenke w RO, mozna spokojnie zostawic rowne proporcje czolgow (moze u ruskich +1) ale za to u Rosjan mozna zwiekszyc proporcje ciezkich czolgow (np ten +1 :)) Wydaje mi sie ze to bylby dobry kompomis miedzy realizmem a grywalnoscia - mozna to sprawdzic na jakims treniolu, moze przyda sie w nastepnej edycji FB (jesli bedzie).

Apos

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #50 on: 12 July 2008, 19:15:28 »
Jeżeli do walk czołgowy w RO dodamy dodatkową dawkę realizmu jaki proponujecie to gra skończy się na tym, że na mapach pancernych wszyscy będą szli do niemców, którzy z racji historycznej muszą być faworyzowani i posiadać o wiele lepsze czołgi. Obecnie w RO sprawa czołgówek jest zbalansowana i wygrywa ta strona, która po prostu lepiej gra - czyli Ci którzy potrafią lepiej strzelać oraz najskuteczniej ogarniają podczas rozgrywki i tak powinno zostać.

Gatki o tym że skontowanie czołgów jest cheatem i daje nieśmiertelność jest totalną bzdurą - dobry gracz rozwali taki czołg w 2-3 strzałach . Sry panowie, ale grywalność, a nie realizm uber alles.

@sgt.Spy w FB nikt nie będzie zmieniał siły ognia na mapach, które zostały wydane zbalansowane. Przekręcanie liczebności posiłków czy pojazdów by było bardziej historycznie to nie u nas.

Wittmann

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #51 on: 12 July 2008, 19:27:29 »
widać że fall barbarossa to będzie zwykłe granie na zwykłych mapach tylko że pod rozkazami ,myślałem że jak coś już sie robi to musi być dobre a tu szkoda zachodu taki sam realizm czołgowy to ja znajde w company of heroes,a jak ktoś w to grał to wie o co chodzi

Apos

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #52 on: 12 July 2008, 20:10:17 »
Quote
Wittmann :
widać że fall barbarossa to będzie zwykłe granie na zwykłych mapach tylko że pod rozkazami ,myślałem że jak coś już sie robi to musi być dobre a tu szkoda zachodu taki sam realizm czołgowy to ja znajde w company of heroes,a jak ktoś w to grał to wie o co chodzi


CoH został okrzyknięty grą oraz strategią roku 2007 :) Partyjki online mimo połowicznego realizmu walk czołgowych były wymagające oraz pełne akcji. Grywalność ma zawsze większą wagę niż bezgraniczny realizm.

anyway: jeżeli zorganizowane bitwy 16vs16 na specjalnie przygotowywanych  mapach (~50) pod względem realiów historycznych uważasz za "zwykłe granie" to FB rzeczywiście nie sprosta Twoim wymaganiom :/ .

Banita

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #53 on: 12 July 2008, 22:04:20 »
A tak poza tym... Czy owe czolgi w FB tez beda "kupowane" za te same punkty za ktore beda kupowane bronie dla druzyn?:>

Yab_PL

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #54 on: 12 July 2008, 23:29:18 »
bedzie wszystko wyjasnione, ale powiem ze mniej wiecej tak

Wittmann

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #55 on: 13 July 2008, 11:17:39 »
jedni lubią zwykłe RO drudzy z AB mnie gra bez AB bardzo boli ale spróbuje zagrać w FB

pawelvc

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #56 on: 13 July 2008, 11:52:54 »
cóż panowie zdiełem ts-a ale mikroofonu nadal nie mam :(
więc moge słuchać tylko waszych jęków
a mam pytanko jedno
jakie mapki czołgowe są planowane??(chodzi o costumy)

Apos

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #57 on: 13 July 2008, 12:54:58 »
Quote
pawelvc :
a mam pytanko jedno
jakie mapki czołgowe są planowane??(chodzi o costumy)


Dosłownie na dniach będzie już wszystko jasne. Mogę dodać, że jest wieeele map customowych typu combine, a na łuku kurskim uczestników czekają typowe walki czołgowe.

Yab_PL

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #58 on: 13 July 2008, 13:02:20 »
aha, odnosnie dzisiejszego 'treningu'. Mape mam rozumiec ze gramy Arad? Jak to bedzie wygladac? Normalnie sobie 'pykamy' czy jako meczyk? A tak btw rzucilem pomysl zeby 2x zwiekszyc do dzisiejszych rozgrywek ilosc czolgow na Aradzie, co wy na to?

sgt.Spy

  • Guest
Tankietnyje praktisy
« Reply #59 on: 13 July 2008, 13:42:19 »
Mam do was pytanie, czy na tym treningu jak i w FB jezdzenie na pancerzu czolgu bedzie dozwolone czy uznawane to bedzie za jakies "oszukiwanie"? Jesli transportery piechoty w FB rowniez sa wykupywane w ramach puli punktow, to moze to miec znaczenie. Mozna zawsze kupic czolg wiecej a piechota na nozkach albo na pancerzu (tylko to zabiera troche czasu no i desant nie jest chroniony). Gdyby taki manewr byl dozwolony to tez trzeba go troche pocwiczyc.