Author Topic: Sabaton 40-1 ..  (Read 19056 times)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #30 on: 24 June 2010, 20:52:36 »
Nikt nikogo nie obraża. Po prostu nie wszyscy kochają Sabaton bo jest zwyczajnie średnim zespołem.
w RO gram jako raq

Radzisław

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #31 on: 24 June 2010, 21:09:34 »
A może być i różową landrynką.Ale jeśli dzięki ich kawałkom , obcokrajowcy dowiedzą sie " coś " o naszej tragicznej historii z II wojny.TO chyba tylko na plus nieee

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #32 on: 25 June 2010, 01:06:13 »
No i co z tego? Nie zmienia to tego, że są ciency. A Polska jak się sama przez przemyślaną politykę nie będzie promowac to i 10000 sabatonów nie pomoże.
w RO gram jako raq

Radzisław

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #33 on: 25 June 2010, 03:17:45 »
No tak zapomniałem że są ciency??? A ty jesteś znfcom muzyki przez internet.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #34 on: 25 June 2010, 10:06:39 »
Quote from: Odi^PrOfAnUm
No i co z tego? Nie zmienia to tego, że są ciency. A Polska jak się sama przez przemyślaną politykę nie będzie promowac to i 10000 sabatonów nie pomoże.


ciency...jeśli mówisz o zaangażowaniu muzycznym w rock&roll'u, to nie masz o nim pojęcia. Co kto nie napisze, to źle, bo TY wiesz lepiej. HaHaHaHa.
hmmm może podyskutujemy o innej muzyce, np KSU-jak oceniasz ich technikę itp????
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Guz

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #35 on: 25 June 2010, 12:06:29 »
Quote
Haratacz :
np KSU-jak oceniasz ich technikę itp????


Komitetet Samoistijnej Ukrainy skonczyl sie na Ustrzykach, a poziom artystyczny no coz, nie zapominaj ze to sa "3 akordy i darcie mordy". Koncertowo tez juz nie maja tej energii co kiedys. Po za tym hmm "happysadowa" publicznosc na koncertach srednio sie bawi.

Przypadkiem nie zwalaj winy na wiek bo Exploited czt the Adicts tez graja caly czas i tez widac mniejszy czy wiekszy uplyw czasu, ale nie w takim stopniu jak przy KSU

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #36 on: 25 June 2010, 12:18:50 »
Muszę się z tobą w części zgodzić. KSU zmieniło się, ale na pewno nie na gorsze(tak, to już nie punk, ale bardziej dojrzały, bardziej rock&rollowy styl). ludzie wieszają nad nimi siekierę, bo nie znają samego zespołu, ich historii, o której wiele współczesnych "punków" może pomarzyć. Napisałem technikę, bo w zasadzie nie można o żadnej mówić:p proste granie, nie dla wszystkich. Kocham Bieszczady a ich pełno w tekstach KSU i nikt mi nie wmówi, że się zeszmacili. Mało jest takich wokalistów, którzy żyją tak jak śpiewają. A Siczka nie kłamie w tekstach, które są naprawdę dobre(ok, nie wszystkie jakoś szczególnie jak np. "Kurwos Prostitutos") i dużo można się o nich dowiedzieć o samym zespole a w szczególności wokaliście.
AVE KSU!



jedna z najpiękniejszych piosenek tego zespołu...
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Guz

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #37 on: 25 June 2010, 12:34:30 »
Jeszcze mi powiesz ze poszli w strone rockabilly... jezeli juz to teraz mozemy mowic o czyms w rodzaju poprocku. Wiesz caly czas sa ludzie ktorzy "chca punka grac", ale czas sie zmienily wiec pozwolisz ze bede teraz parafrazowac Wawera: "punk to teraz taki no... skansen" i w tym jest mase prawdy. Co do wokalistow to na szybko bym troche znalazl.

Ale tym postem napisales dokladnie to samo co Odi wyzej, czyli "artystycznie ujda, ale ich teksty sa super"

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #38 on: 25 June 2010, 15:25:21 »
Nie dopisuje tego, czego nie powiedziałem. Po prostu jest masa lepszych zespołów JAK DLA MNIE. To, że napisałem swoją opinie, która nie opiewa o "ochy" i "achy" nad Sabatonkiem to już narzucam komuś swoje zdanie?  A o co chodzi z tym rock&roll'em ?
Quote
No tak zapomniałem że są ciency??? A ty jesteś znfcom muzyki przez internet.

A no może i jestem znawcą internetowym, ale pewnie w przeciwieństwie do ciebie Radziu Sabatona na żywo widziałem. Jak był w Rzeszowie we wrześniu pod Palmą i według mnie nic specjalnego.  Lepsze show i fajniejszą muzykę z większym jajem robi Lady Gaga - szczerze powiedziawszy. No ale kto co lubi.
w RO gram jako raq

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #39 on: 25 June 2010, 17:23:03 »
Quote from: Odi^PrOfAnUm

A no może i jestem znawcą internetowym, ale pewnie w przeciwieństwie do ciebie Radziu Sabatona na żywo widziałem. Jak był w Rzeszowie we wrześniu pod Palmą


gdzie? Pod Palmą widziałeś Sabaton? Kiedy? Wrzesień? No mi się wydaje, że byli ale na Lisiej Górze jak coś. A Pod Palmą mają być w listopadzie.

P.S  Mieszkasz w tych okolicach?


Guz
Tak napisałem bo to prawda, ale to moje zdanie. Teksty KSU są bardzo dobre(może nie dla wszystkich, uszanujmy to) ale muzycznie to tak lekko mówiąc cienko. Tylko, że zaczynali jako zespół punkowy i tworzyli punka w Polsce(wiem, nie byli sami, bo zaraz za to mnie zjebią). Punk to nie wirtuozeria. Zaczynali nic nie potrafiąc i nie w Hollywood tylko na krańcu Polski w zapomnianych przez świat Ustrzykach. Więc czego od nich wymagać, tym bardziej, ze nigdy nie istnieli w mediach, zawsze na uboczu. Siczka sam przyznaje, ze nie bardzo potrafi grać na gitarze, wychodzą mocno pijani na scenę(teraz trochę mniej) ich koncerty czasami opóźniają się o kilka godzin, ale ludzie czekają bo chcą ich zobaczyć. Są legendą i nic tego nie zmieni. Tworzyć tyle lat i tak naprawdę niewiele z tego mieć(w porównaniu do "gwiazd" inkasujących potężne sumy za jęczenie do mikrofonu) to jest coś. Ale co z tego, rock umiera i takich jak Siczka może już nie być.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #40 on: 25 June 2010, 18:14:34 »
Quote
Haratacz :
Quote from: Odi^PrOfAnUm

A no może i jestem znawcą internetowym, ale pewnie w przeciwieństwie do ciebie Radziu Sabatona na żywo widziałem. Jak był w Rzeszowie we wrześniu pod Palmą


gdzie? Pod Palmą widziałeś Sabaton? Kiedy? Wrzesień? No mi się wydaje, że byli ale na Lisiej Górze jak coś. A Pod Palmą mają być w listopadzie.

P.S  Mieszkasz w tych okolicach?


Byli  w 2009 r- gdzieś na początku września. Tak mieszkam w tych okolicach :)
w RO gram jako raq

Radzisław

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #41 on: 25 June 2010, 19:33:50 »
Quote
Odi^PrOfAnUm :
Nie dopisuje tego, czego nie powiedziałem. Po prostu jest masa lepszych zespołów JAK DLA MNIE. To, że napisałem swoją opinie, która nie opiewa o "ochy" i "achy" nad Sabatonkiem to już narzucam komuś swoje zdanie?  A o co chodzi z tym rock&roll'em ?
Quote
No tak zapomniałem że są ciency??? A ty jesteś znfcom muzyki przez internet.

A no może i jestem znawcą internetowym, ale pewnie w przeciwieństwie do ciebie Radziu Sabatona na żywo widziałem. Jak był w Rzeszowie we wrześniu pod Palmą i według mnie nic specjalnego.  Lepsze show i fajniejszą muzykę z większym jajem robi Lady Gaga - szczerze powiedziawszy. No ale kto co lubi.

 Nie no.. to ujdą,są ciency czy gaga lepsza też widziałeś na żywo???Chłopie już sie nie pogrążaj ,bo zaczynasz przesadzać trochę .Ja tam pozytywnie do tego podchodzę robią co chcą.Najpierw pisałeś że coś ci się tam podobało do któregoś kawałka,teraz że dno.Chłopie zmieniasz zdanie jak polityk przed wyborami.  Ps.Też byłem na ich koncercie bo do Rzeszowa mam 1 godzinę drogi.Grali jak grali ,nie wszystko mi się podobało.Jednak trochę wyczuwam w twoich postach nutę ,typowego polaczka który musi coś doj... bo już komercja, bo robią drugi klip o naszej historii czyli chcą zarobić.No dziś takie czasy stary .Chcesz alternatywy to niestety musisz siedzieć w garażu  i jednocześnie ciągnąć zmiany w robocie.BO nie wyżyjesz z takiej muzyki.Coś pod publikę trzeba robić, ale zawsze jakiś z tego pożytek i dla nas i dla nich.Pozdr

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #42 on: 25 June 2010, 21:38:53 »
Nie zmieniam zdania. Napisałem, że płyta Primo Victoria była ok ale im dalej, to ta muza jest schematyczna i nudna. napisał też, że nie lubię power metalu. A to, że na koncercie na którym byłem zagrali kichę też napisałem. I wreszcie napisałem ( nie dosłownie ) ale z kontekstu to wynika, że de facto zespół, który wydał jeden album niezły a 4 cienkie i na jedno kopyto jest zwyczajnie kiepski. Mogę mieć swoje zdanie na temat tego co mi się podoba?
I wreszcie: co mnie to obchodzi, że robią klipy o Polakach? mam ich za to kochać bo grają metal  i  śpiewają o Polakach? No fajnie, że się tym zainteresowali, ale  to im automatycznie nie daje + 100 do uwielbienia dla nich u mnie. No sorry.  Dla mnie są średnim zespołem, może nawet kiepskim i praktycznie każdy, kto dłużej metalu słuchał ci to powie. Gdyby robili zajebistą muzę o Polakach to bym ich lubił, tak jak lubię Kaczmarskiego, który ma świetne , inteligentne teksty. Po prostu, to co mi się podoba doceniam - to, co nie, nie. Nie mam jakiś nacjonalistycznych zapędów, że jeśli ktoś śpiewa o Polakach to jest zajebisty, a jak ktoś to skrytykuje to trzeba go zajeb**. Muzy jest tak wiele, ze sobie każdy może wybierać. Lubisz Sabaton? Spoko, nic mi do tego. Mi się przez chwile podobali ( Primo Victoria ),  ale to było chwile temu i w międzyczasie poznałem naprawdę sporo fajniejszych zespołów.
Typowy Polaczek to jesteś chyba ty, bo gdy ktoś powie, że mu się jawnie coś nie tak bardzo podoba ( a tobie się to podoba ) to od razu jest idiotą i się na niego rzucasz na tym forum. Weź się chłopie ogarnij. Zapal światło, wyjdź z jaskini,a potem wróć i opowiedz jak było, bo sam nie wiesz o co się mnie czepiasz.. Dobra bo się offtop robi.
w RO gram jako raq

kazmirzk

  • Guest
Sabaton 40-1 ..
« Reply #43 on: 25 June 2010, 22:26:37 »
Quote
Odi^PrOfAnUm :
praktycznie każdy, kto dłużej metalu słuchał ci to powie.


To jest twoja subiektywna opinia. "Metalu" słucham od dawna, ale wcale nie uważam Sabatonu za kiepski zespól. Lubie większość ich piosenek, choć przyznam, ze zwykle po odsłuchaniu jakiejś ich płyty robię sobie paromiesięczną przerwę. Nie jest to MetallicA czy Slayer, ale trudno znaleźć coś dobrego w powerze. Moim zdaniem nie dorównują Grave'owi Digger'owi, ale na tle większości zespołów power metalowych wypadają lepiej niż przyzwoicie.

Uwielbiam gdy ktoś mówi " każdy kto słucha metalu..". Mógłbyś to przynajmniej sprecyzować Odi. Co masz na myśli mówiąc metal ? Bo z tej wypowiedzi wynika jakoby "power metal" nie był jednym z podgatunków.

 Ja osobiście lubię większość podgatunków: od nu, poprzez heavy, power, thrash, death, technical death, viking, black, czy grindcore. Natomiast nie podchodzi mi zupełnie industrial, gothic czy glam.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Sabaton 40-1 ..
« Reply #44 on: 25 June 2010, 22:35:15 »
Metalu w sensie metalu: black, death, thrash, heavy no i może power  czyli te najbardziej podstawowe  i w sumie najstarsze.  Nie chodzi o to, że reszta to nie metal, tylko o to, że te przeze mnie wymienione najbardziej metal oddają, bez jakiś zapożyczeń. Generalnie chodzi o to, że jeśli gadałem z ludźmi, którzy metalu słuchają, to według nich Sabaton nie jest jakiś wybitny - zespół jak zespól. Jeśl przy piwie gadaliśmy o kapelach i temat trafiał na Sabaton to zawsze padały teksty w stylu" no tak ale jakoś bez rewelacji" Może po prostu takich mam znajomych, ze za power metalem nie przepadaliśmy nigdy :).
w RO gram jako raq