Author Topic: Mare Nostrum - opinie, wrażenia...  (Read 28555 times)

kryszek

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #45 on: 04 March 2008, 19:58:54 »
Quote
Plazma :
Może jesteś za brzydki i ci sie nie chce zainstalować... :yes

Ech plazemko, plazemko ten twój prosty post nic nie wniósł do tematu, ale cóż, każdy pisze tyle na ile go stać,więc nie winię cię za to.



A co do Mare Nostrum, całkiem miło się pogrywa,ale prawda jest taka,ze póki co jest trochę zbyt dużo bugów, zbyt mało nowych broni, i bardzo słaba jakość tekstur tych broni (no i liczę, że rozrzut thompsona będzie trochę większy). Ja do modzika jestem nastawiony pozytywnie i życzę naszym zagranicznym kolegą kontynuowania prac nad modzikiem, do ostatecznej finalnej wersji :D

grzech.pl

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #46 on: 04 March 2008, 21:15:04 »
Krysiu jak zwykle podchodzi do wszystkiego z poczuciem humoru :con

Mare nostrum cholernie zbugowane, miejscami komiczne (bug z ognikiem po wystrzale, który nie pojawia się przy lufie broni ale gdzieś za postacią, co wygląda jak gdyby delikwent strzelał z dupy :D), mało zbalansowane mapy, etc. etc., ale jakoś cholernie mnie wciąga i gra mi się naprawdę przyjemnie :). W każdym razie nie mogę się doczekać wersji finalnej, a przede wszystkim map czołgowych i Churchilla :yes

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #47 on: 04 March 2008, 22:16:04 »
O ile wiem na stronie Mare Nostrum mod nic nie wspominano że w najbliższszym czasie mają zrobić czołg Churchill (bo chyba nie o premiera ci chodzi?).
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

grzech.pl

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #48 on: 05 March 2008, 09:24:32 »
Jaki czołg? Jasne, że chodzi mi o premiera, limitowana klasa Winstona Churchilla strzelającego nakrętkami od whisky i rzucającego cygarami zamiast granatów wśród shutze`ów i riflemanów robiłaby napewno niesamowite wrażenie :p:p:p.
A serio to po cichu licze, że Churchill się pojawi (czołg oczywiście :p) :yes

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #49 on: 05 March 2008, 16:37:07 »
Powiem skromnie, mod fajny, ale za dużo bugów np. żeby angielskim granatem trafić w okno trzeba dokladnei w środek, bo inaczej się magicznym cudem odbija :/ ale można se pograć :D

TheGianT

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #50 on: 05 March 2008, 17:59:32 »
Jeżeli chodzi o mod to jest bardzo fajny jak na bete a jak wyjdzie oficjalna wersja to bedzie krejzol
i ogolnie bedzie to wspaniały mod do wspaniałej gry o wspaniałej nazwie Red Orchestra :d

patrykus93

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #51 on: 05 March 2008, 18:59:02 »
Wg mnie MN jest bardzo fajny ale można się doczepić kilku rzeczy jak np.bugi,słaba celność angielskiego rifla i niemieckie mundury,które z daleka przypominają brytyjskie :)

Herr_Batke

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #52 on: 05 March 2008, 20:33:13 »
Pierwsze koty za płoty... Bugi oczywiście są i zapewne jeszcze trochę będą. Niemniej jednak ogromny szacunek dla twórców MN, którzy pozwalają wygrzać zziębnięte chłodem Rosji kości w promieniach afrykańskiego słońca :D
Cierpliwości Kameraden, jest przyzwoicie, a z czasem będzie tylko lepiej :)
A na poważnie: podpisuję się pod ogólnymi uwagami - zbyt "grzeczny" i "ułożony" Thompson, broń boczna z RO (jakoś razi mnie "tetetka" w ręku brytyjczyka :wink), miejscami drewniane tekstury oraz parę innych baboli...
Czekam niecierpliwie na pojazdy (zwłaszcza nowości w "parku maszyn")
Natomiast jedno mi się podoba: Lee Enfield. Co prawda tekstury ma lekko "paździerzowe" i wydaje się trudny do okiełznania, ale jak już się "zakuma" o co z nim chodzi to czapki z głów. Zaczynam rozumieć dlaczego Tommies tak go kochali...
BTW: ok. pół roku temu miałem okazję (i prawdziwą przyjemność :)) trzymać w rękach oryginalnego :yes Enfielda. Powiem jedno: podziwiam żołnierzy, którzy w upale, pełnym ekwipunku, z zapasem amunicji walczyli tą "bestyjką"...
W MN, jeśli trzymać się wierności oryginałom, przydało by się nieco go powiększyć, aby zachować skalę wielkości. Ale to tylko mój własny, czysto kosmetyczny foch...:D

patrykus93

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #53 on: 05 March 2008, 21:43:32 »
Jakoś próbowałem grać Enfieldem i bardzo rzadko zdarzało mi się kogoś ubić z powodu nieczytelności celownika.Jakoś tego celownika nie jestem w stanie"zrozumieć" ale będę się starał :)
Uważam też że Thompson jest za celny z powodu prawie zerowego odrzutu.Mogli by dać do tego pistolet bo ammo sie kończy bardzo szybko.
Mam nadzieję że MN przyciągnie też więcej graczy i że więcej serwów będzie pełnych.Jeszcze te mapy są trochę niezbalansowane.

Plazma

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #54 on: 05 March 2008, 23:02:34 »
Co wy gadacie przeciez enfield jest super tylko trzeba umieć strzelać ;)

kryszek bron kolegi z jarzebiny bron !

kryszek

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #55 on: 06 March 2008, 10:01:12 »
Quote
patrykus93 :
Wg mnie MN jest bardzo fajny ale można się doczepić kilku rzeczy jak np.bugi,słaba celność angielskiego rifla i niemieckie mundury,które z daleka przypominają brytyjskie :)


A moim zdaniem właśnie z brytyjskiego rifla wali się świetnie, celny jest, jeszcze mi tylko lunety brakuje ;P

Yab_PL

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #56 on: 06 March 2008, 10:33:34 »
Jak dla mnie ok, mila odskocznia od normalnego RO. Mapki sa nie zbalansowane, zwlaszcza Bardia. Jeszcze nie widzialem zeby niemcy sie tam na ostatniej fladze musieli bronic. Az sie prosi aby brytole dostali jakas Matilde mk. II tam. Co do thompsona to fakt, odrzut jest maly, celnosc i szybkostrzelnosc jest duza, ale ma bardzo maly magazynek co dosc skutecznie zarzyna ta bron. No i jakos nie kumam tego strzlania z iron sightsow tam, wole pobiec i z bioderka ludzi sciagnac. Co powinni imho dopracowac w tym modzie to 'tanczenie' z bronia w czasie przelaczania na ironsightsy oraz ustabilizowac ja troche w czasie chodzenia (imho teraz wogole ani z thompsonem ani z endfieldem chodzic z wlaczaonym celowaniem)

grzech.pl

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #57 on: 06 March 2008, 13:37:15 »
Zgadzam się z tym tańczeniem broni, zwłasza w Thompsonie jest to mocno widoczne. W sumie mi to nie przeszkadza bo i tak latam i wale z biodra, czasami tylko jest śmiechowo kiedy leci dwóch Niemców, jednego zdejmuje serią, ale przy drugim już słysze tylko głuche cyk cyk... oo naboje się skończyły:((. Einfield z kolei na początku zupełnie mi nie "leżał", ale jak już trochę podłapałem co i jak z celowaniem to okazuje się niesamowicie skuteczny no i bardzo szybko się przeładowuje.

Wawer

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #58 on: 06 March 2008, 16:13:29 »
Tańczenie broni mi nie przeszkadza a  Einfield jest moim zdaniem nawet zbyt skuteczny w porównaniu z niemiecką rifflą...
Mapki może i ładne ale średnio zbalansowane i jakieś takie mało klimatyczne.
Pamiętajmy jednak że to tylko beta1 modu...
Zresztą jak wyjdzie już mod w całości to powenie pogra się czasem dla zabawy ale większej przyszłości, masy serwerów i graczy to ja bym się raczej nie spodziewał.

kazmirzk

  • Guest
Mare Nostrum - opinie, wrażenia...
« Reply #59 on: 06 March 2008, 19:05:45 »
Quote
Yab_PL :
Mapki sa nie zbalansowane, zwlaszcza Bardia. Jeszcze nie widzialem zeby niemcy sie tam na ostatniej fladze musieli bronic.


Bardia jest chyba najbardziej zbalansowana wlasnie.. Silny opor niemieckich MG na obzerzach miasta rownowazy mozliwosc szybkiego przemieszczania sie Aliantow w transportowcach, ktorymi bardzo latwo wjechac do centrum.. i tam zaczyna sie juz regularna bitwa uliczna.. Zbalansowana wydaje sie tez ta mapa nocna (ale jak juz ktos to ujal, trzeba miec oczy w dupie tutaj.. a rozpoznanie axisa i alianta zajmuje dluzsza chwile ----> mnostwo TK)
O wiele gorszy jest Tobruk (pomimo ze ta mapa najbardziej mi sie podoba, to jednak nie widzialem by niemcy utrzymali dluzej niz przez minute jakikolwiek punkt, nie mowiac juz wogole o zajeciu conajmniej dwoch).. Niemcy gina od razu po wyjsciu z respa, gdy tylko wychyla sie zza tego budynku praktycznie 3/4 axisow pada momentalnie.. zanim dobiegna chociaz do drutow kolczastych..