Author Topic: Red orchestra kilka pytań.  (Read 4352 times)

Sight

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« on: 27 January 2008, 15:12:40 »
Witam.

Zastanawiam się nad zakupem tej gierki. Trochę szkoda wydawać mi pieniądze na kompa, a zwłaszcza na grę, ale coś w screenach mnie zauroczyło. Nie mniejsze znaczenie ma sam opis, ale jak to  z opisami bywa, producenta są wybujałe, a Fani kierują się sercem.  Kilka pytań, mam nadzieję, że odpowiedzi będą obiektywne.

Mianowicie jak plasuje się grafika w porównaniu do CoD II?
Jak z tymi obrażeniami, są ślady po kulach??
Czy wciąż gra w to masa ludzi??
Mapy są duże, czy raczej małe jak w CoD II??
I wreszczie, czy da się zagrać w rozdzielczości 1440 x 900, bez efektu jajowatości, zwłaszcza w lunecie celowniczej??

To ostatnie pytanie, jest najważniejsze, bo mam monitor LCD panorama 19", co zmusza mnie do grania na określonej rozdzielczości, po co go kupowałem...

Nowy

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« Reply #1 on: 28 January 2008, 10:48:22 »
Jeśli chcesz to mogę Ci dedykować konto. Tzn,ze dam ci  mozliwosc pogrania przez kilka dni. Przetestujesz sobie a jeśli będziesz miał ochote,będę mógł ci sprzedać konto steam z grą.
Konto nie jest zbanowane na żadnym serwerze .

Guz

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« Reply #2 on: 28 January 2008, 11:52:06 »
Quote
Sight :
Mianowicie jak plasuje się grafika w porównaniu do CoD II?


Coz jezeli chodzi o grafike to ta w CoDzie jest chyba troche lepsza jednak ta w RO nie jest jakas koszmarnie brzydka, niektore rzeczy moga na poczatku troche razic.

Quote
Sight :
Jak z tymi obrażeniami, są ślady po kulach??


Masz kilka stref trafien - konczyny, glowa, korpus. Trafienie w nogie spowalnia cie na chwile, natomiast w reke czesto konczy sie wystrzeleniem twojej broni. Sladow po kulach nie uswiadczysz natomiast jak to ktos kiedys powiedzial pojawiaja sie strzaly z laserow - pociski smugowe z mg.

Quote
Sight :
Czy wciąż gra w to masa ludzi??


Ro nigdy nie cieszylo duza popularnosica jednak najpopularniejszy polski server - INEA z reguly jest pelny (oczywiscie w godzinach popoludniowych).

Quote
Sight :
Mapy są duże, czy raczej małe jak w CoD II??


Zasadniczo sa duzo wieksze, te mniejsze sa podobnej wielkosci jak nie wieksze jak CoDowy Brecourt. Dodatkowo masz kilka olbrzymich map dostosowanych do walk pancernych. Dodatkowo masz spora ilosc map customowych i ich wielkosc jest rozna od 2 pokoikow poprzez male miasteczka na wielkich polaciach terenu konczac.
 
Quote
Sight :
I wreszczie, czy da się zagrać w rozdzielczości 1440 x 900, bez efektu jajowatości, zwłaszcza w lunecie celowniczej??


Gra beznajmniejszych problemow radzi sobie z rodzielczosciami 16:10 - sam gram w 1680x1050

Dodatkowo musisz wiedziec ze mechanika gry mocno rozni sie od tej znanej z CoD'a i poczatkowo moze ci sie wydac szokujac np brak celownika czy fakt ze zabijaja cie a ty nie wiesz skad, jest to kwestia przyzwyczajenia ale nie martw sie sporo osob to samo przechodzilo

grzech.pl

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« Reply #3 on: 28 January 2008, 12:14:14 »
W każdym razie jeżeli lubisz realizm (oczywiście w granicach realizmu jaki może oferować gra) to zdecydowanie polecam RO.

Skar

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« Reply #4 on: 28 January 2008, 13:12:57 »
Ogólnie w RO gra nawet sporo ludzi :-)  poprostu sceny są mniejsze niż w CoD :-) na Polskiej scenie jest teraz około 8 klanów... Chyba... Tak mi sie zdaje... Musiał bym policzyć :-)


Mapy są spore :-) Czołgowe są szczególnie duże

Wawer

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« Reply #5 on: 28 January 2008, 13:44:07 »
Guz w zasadzie wyczerpał temat ale dodam jeszcze parę słów.

Teraz gra trochę mniej ludzi ale jeśli lubisz grać z polakami, na pewno będziesz miał okazję. Poza tym serwery zagraniczne mają z zasady dobre pingi a i tam polaków spotkasz dość często.
Cóż poza tym... mapki są spoko, standardowe  inflantry  są spore, czołgówki są całkiem duże a niektóre z map niestandardowych są naprawdę bardzo duże. Zwykle jedna mapa to jakieś kilkanaście minut na rundę ale taki Kriegstadt ( zajebisty custom) może trwać i 3 godziny ( ale to już dla wytrwałych:D)

W każdym razie gra mimo początkowych trudności z ogarnięciem potrafi dać mnóstwo zabawy.
W sumie można powiedzieć że to kilka gier w jednej i każdy znajdzie tu to co w FPS lubi najbardziej.

Sight

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« Reply #6 on: 28 January 2008, 15:13:33 »
Witam.

Gry realistyczne nie są mi obce, a im więcej dobrego realizum tym lepiej. Swego czasu grałem w OFP (chyba znowu zainstaluję), a teraz ArmA i znowu AA. W Armed Assault denerwują mnie cheaterzy, oby w Red orchestra ze wg na Steam ich nie było... W CoD II przestałem grać ze wg na cheaty, ale grało się na "niepewnej" wersji i tak samo "niepewnych" serwach, więc można napisać, że sam sobie jestem winien. CoD IV- to jednak nie to. XXI w., a snajperzy walą z max 100 metrów- typowa arkadówka.

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze się wstrzymam. Słyszałem, że czasem są akcje w stylu "Weekend z red orchestra" i można zagrać za darmo.

kazmirzk

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« Reply #7 on: 29 January 2008, 20:58:27 »
Kiedys byla rzeczywiscie mozliwosc zaproszenia do gry 2 osob, ktore mogly grac za free przez tydzien.. ale ta opcja zniknela :p

a co do samej gry to naprawde nie ma sie nad czym zastanawiac..RO to naprawde swietna gra..  i do tego w empiku kosztuje 19,99 zl.. Bylem maniakiem serii battlefield, praktycznie nie gralem w nic innego dopoki w me rece nie wpadla Red Orchestra.. Od tamtej pory bf juz dla mnie nie istnieje :p RO uzaleznia.. a tu masz filmik z gry zebys sam mogl ocenic czy warto wydac te marne dwie dychy :

http://www.youtube.com/watch?v=zmOGD8LM3TM

a co do sladów pociskow.. tych rzeczywiscie nie ma.. za to widoczne sa "slady" po wybychu granatu lub postrzale z panzerfausta czy rosyjskiej rusznicy przeciwczolgowej.. wybuch granatu powoduje ze nasz zolnierz jest caly zakrwawiony.. moze tez stracic noge, reke lub głowę (ale ta ostatnia to raczej po strzale z PTRD) ;)

Nowy

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« Reply #8 on: 30 January 2008, 10:30:41 »
Quote
kazmirzk :
Kiedys byla rzeczywiscie mozliwosc zaproszenia do gry 2 osob, ktore mogly grac za free przez tydzien.. ale ta opcja zniknela :p


A no fakt :D :D  nie zauważyłem :P


Cholera, chce sprzedać  bo nie mam czasu na gre .... Praca, szkoła itd... ale szkoda mi sie rozstawać z moim steamem :D
ale jak by ktos chcial kupic to dajcie znac :)

kazmirzk

  • Guest
Red orchestra kilka pytań.
« Reply #9 on: 30 January 2008, 17:59:53 »
Hmm nie rozumiem jak ta gra sie komus moze znudzic, ale pomijajac to, jesli chcesz sprzedac konto do RO to najlepiej wystaw je na allegro a nie tu spamujesz :p Poki co naliczylem juz z 3 twe posty w ktorych piszesz ze chcesz to opchnac :p

a wracajac do Antitanka.. Osobiscie tez wole niemca z panzerfaustem (i najlepiej z semi-rifle do tego).. ale na mapach panzernych tez nie pogardze PTRD.. Gdy wie sie w jakie miejsce celowac gra ruskim AT tez jest przyjemna..