Różności > Historia - Front wschodni

German War Cementeries in Russia

(1/3) > >>

Vickers:
Jak w tytule.

http://www.bagnowka.com/index.php?m=ww&g=zoom&gal=8&img=1106

Desperat:
krzyże no i co z tego??

zaciekawiło mnie jednak coś.. na krzyżu jednym bądź wiecej  jest Jezus Chrystus. Dziwne tochę ( Skoro był żydem których niemcy tępili to mimo to jest jego wizerunek) a jednak  pochówek był chrześcijański.

to co napisałem  to jest z czystej ciekawości i nie mam na muśli treści rasistowskiej etc. Zastanawia mnie to tylko ...

Guz:
Desperat chyba lekko nadinterpretujesz zdjecia :)

"German War Cemeteries - Russia" mowi ci to cos? :blush

Dziki_Koziol:
Krzyż z Jezusem czy bez to to samo - chodzi o symbol. Nie wszscy Niemcy dokonali zmiany wyznania, pomimo niechęci władzy do Kościołów, w wojsku nadal byli kapelani wojskowi, a napis na klamrach WH mówił "Gott mit uns". Wyjątkiem były cmentarze W-SS, gdzie zdarzały się "krzyże" runiczne (właściwie to nie krzyże a runa, która wyglądała jak grabki). Taki grób miał m.in zboczeniec Theodor Eicke, niech się samży w piekle.
Eicke

Vickers:
Desperat a czy wiesz że Adolf Hitler też miał żydowskie korzenie? Dziki Kozioł ma rację. Oni wierzyli w Boga i wierzyli  że on im pomaga. Czytałem kiedyś pewną książkę  (tytułu nie pamiętam w tej chwili bo to było dosyć dawno, ale to były jakieś pamiętniki), w której pewien żołnierz Wehrmachtu opisuje swoje przeżycia wojenne. I był tam taki fragment, w którym pisał on, że Bóg jest po ich stronie, gdyż zabijają oni żydów których przodkowie niegdyś zamordowali jego syna Jezusa Chrystusa. W jego mniemaniu byli oni mścicielami, którzy odpłacają się za krzywdy wyrządzone przez żydów. Jezus też był żydem, ale był on też synem Bożym, i ofiarą zwykłych śmiertelników, co stawiało go ponad innymi żydami i jemu należał się w jego mniemaniu szacunek.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version